Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mexicaanse bondscoach stapt op na uitschakeling op WK

Mexicaanse bondscoach stapt op na uitschakeling op WK

LUSAIL (ANP/DPA) - De Mexicaanse bondscoach Gerardo Martino heeft na de uitschakeling van zijn ploeg in de groepsronde van het WK in Qatar zijn afscheid aangekondigd. "Mijn contract is met het laatste fluitsignaal afgelopen. Meer hoeft er niet meer te worden gedaan", zei de 60-jarige coach.

Mexico won met 2-1 van Saudi-Arabië, maar dat was niet voldoende om de achtste finales te halen. Op basis van het doelsaldo eindigde het land als derde achter groepswinnaar Argentinië en Polen. "Ik ben de hoofdverantwoordelijke voor deze teleurstelling. Het maakt me heel verdrietig", zei hij.

Nadat Mexico op zeven eindrondes op rij in de achtste finales was gestrand, was het de eerste uitschakeling in de groepsfase sinds 1978. Martino was zich daarvan bewust. "Ik neem alle verantwoordelijkheid op me. Dit is heel lang niet gebeurd." Volgens Mexicaanse media had de voetbalbond het contract met de trainer willen verlengen tot en met het WK van 2026, maar Martino had dat afgeslagen.

Martino kreeg in 2019 de leiding over het nationale elftal. Hij leidde zijn ploeg in dat jaar naar de zege in de Gold Cup.

Meer uit Voetbal

Franse internationals betuigen medeleven aan bondscoach Deschamps

BOSTON (ANP) - De Franse voetballers hebben hun medeleven betuigd aan Didier Deschamps. De bondscoach verlaat de nationale ploeg op het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada tijdelijk om de uitvaart van zijn moeder bij te wonen.

2 uur geleden
Infantino verdedigt drinkpauzes op WK: rustmomenten zijn nodig

NEW YORK (ANP) - Gianni Infantino heeft de drinkpauzes bij het wereldkampioenschap voetbal verdedigd. "De belangrijkste reden is de hitte, maar we moeten ook begrijpen dat in een toernooi als het WK - dat 39 dagen duurt en waarbij teams in die periode mogelijk acht wedstrijden spelen - een rustmoment enorm belangrijk is", zei de FIFA-voorzitter dinsdag (plaatselijke tijd) in gesprek met journalisten in New York.

2 uur geleden
FIFA-voorzitter: WK meest succesvolle evenement in geschiedenis

NEW YORK (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino is erg tevreden over het verloop van het wereldkampioenschap voetbal tot dusverre. "Het is ongelooflijk. Dit is groter dan alles wat de wereld ooit heeft gezien. Niet alleen op voetbalgebied, maar welk evenement dan ook. Het is het meest succesvolle evenement in de geschiedenis", sprak de Zwitser dinsdag (plaatselijke tijd) tegen journalisten in New York.

2 uur geleden
Marokkaanse bondscoach met gedachten nog niet bij Oranje

ATLANTA (ANP) - De Marokkaanse bondscoach is naar eigen zeggen nog niet bezig met een eventuele ontmoeting met het Nederlands elftal in de tweede ronde van het wereldkampioenschap voetbal. "Mijn voorkeur gaat uit naar winst op Haïti en eindigen boven Brazilië in de groep", zei Mohamed Ouahbi op een persconferentie in Atlanta. "Er wordt gesproken over een mogelijke volgende tegenstander als Nederland, of Japan, of zelfs Frankrijk of Argentinië, maar daar houden we op dit moment geen rekening mee."

2 uur geleden
Engeland en Ghana na gelijkspel op rand van laatste 32 WK

FOXBOROUGH (ANP) - Engeland en Ghana zijn na een onderling gelijkspel zo goed als zeker van een plek bij de laatste 32 op het WK voetbal. In het Boston Stadium werd het dinsdagavond 0-0. Daardoor komen beide landen na een eerdere overwinning op 4 punten, normaal gesproken genoeg voor een plek in de volgende ronde.

2 uur geleden
Ronaldo over kritiek: we hebben een goed antwoord gegeven

HOUSTON (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft zich na de WK-wedstrijd van Portugal tegen Oezbekistan (5-0) uitgesproken over de kritiek op hem en zijn team. "Het was een moeilijke week, waarin de publieke opinie hard was voor ons, voor alle spelers, en in het bijzonder voor de trainer", zei Ronaldo na de wedstrijd waarin hij de eerste werd die op zes WK's scoorde.

2 uur geleden
Infantino bevestigt: Trump bij WK-finale en uitreiking beker

EAST RUTHERFORD (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal samen met FIFA-voorzitter Gianni Infantino de beker van het wereldkampioenschap voetbal uitreiken aan de winnaar van het toernooi. Dat heeft de voorzitter van de wereldvoetbalbond dinsdag bevestigd. Op 19 juli zal de winnaar van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gekroond worden in het New York New Jersey Stadium.

6 uur geleden