Mexicaanse bondscoach stapt op na uitschakeling op WK
LUSAIL (ANP/DPA) - De Mexicaanse bondscoach Gerardo Martino heeft na de uitschakeling van zijn ploeg in de groepsronde van het WK in Qatar zijn afscheid aangekondigd. "Mijn contract is met het laatste fluitsignaal afgelopen. Meer hoeft er niet meer te worden gedaan", zei de 60-jarige coach.
Mexico won met 2-1 van Saudi-Arabië, maar dat was niet voldoende om de achtste finales te halen. Op basis van het doelsaldo eindigde het land als derde achter groepswinnaar Argentinië en Polen. "Ik ben de hoofdverantwoordelijke voor deze teleurstelling. Het maakt me heel verdrietig", zei hij.
Nadat Mexico op zeven eindrondes op rij in de achtste finales was gestrand, was het de eerste uitschakeling in de groepsfase sinds 1978. Martino was zich daarvan bewust. "Ik neem alle verantwoordelijkheid op me. Dit is heel lang niet gebeurd." Volgens Mexicaanse media had de voetbalbond het contract met de trainer willen verlengen tot en met het WK van 2026, maar Martino had dat afgeslagen.
Martino kreeg in 2019 de leiding over het nationale elftal. Hij leidde zijn ploeg in dat jaar naar de zege in de Gold Cup.
Meer uit Voetbal
THESSALONIKI (ANP) - Aanvaller Christos Tzolis van het Griekse nationale elftal heeft donderdag aan de thuiswedstrijd tegen Nederland in de Nations League (2-2) een dijbeenblessure overgehouden. De 24-jarige speler van Arsenal mist daardoor de ontmoeting met Duitsland van zondag in Thessaloniki. Dat heeft de Griekse bond bekendgemaakt.
9 minuten geledenTHESSALONIKI (ANP) - Noa Lang was donderdag na het gelijkspel tegen Griekenland (2-2) in de Nations League blij eindelijk weer eens van waarde te kunnen zijn voor Oranje. De buitenspeler verving halverwege de tweede helft Ruben van Bommel en zorgde vanaf links geregeld voor gevaar. Oranje knokte zich na rust terug van een achterstand van twee doelpunten.
9 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández heeft donderdag zijn excuses aangeboden voor het slechte spel van het Nederlands elftal in de uitwedstrijd tegen Griekenland (2-2) in de Nations League. "Dit was mijn fout. Hier neem ik de volledige verantwoordelijkheid voor. Dit was niet het systeem en niet de manier waarop we het moesten doen", sprak de Spanjaard tijdens een persconferentie in het Thoumba-stadion in Thessaloniki.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Voetbalster Kerstin Casparij heeft met Manchester City in de Champions League gelijkgespeeld tegen Real Madrid. In Engeland eindigde de wedstrijd in 1-1.
11 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - Denzel Dumfries maakte de spelers van het Nederlands elftal de complimenten dat ze zich in de uitwedstrijd tegen Griekenland in de Nations League na een achterstand van 2-0 alsnog terug wisten te knokken tot 2-2.
11 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - Virgil van Dijk was niet te spreken over het spel van het Nederlands elftal in de eerste helft tegen Griekenland in de Nations League. "We werden afgetroefd, dat is onacceptabel", zei de aanvoerder na het gelijkspel (2-2) in een eerste reactie bij de NOS.
11 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De voetballers van Portugal hebben zonder vedette Cristiano Ronaldo tegen Denemarken de derde zege in de Nations League geboekt. In Kopenhagen wonnen de Portugezen met 4-2 na eerdere zeges op Wales en Noorwegen.
11 uur geleden