Mexicaanse agenten breken nek van vrouw tijdens arrestatie
MEXICO-STAD (ANP) - In Mexico is veel ophef ontstaan nadat beelden op sociale media zijn opgedoken van de arrestatie van een 36-jarige vluchtelinge uit El Salvador. De vrouw brak haar nek en overleefde zaterdag de aanhouding door vier politiemannen in de badplaats Tulum niet. "Ze is op brute wijze behandeld en omgebracht", zei de Mexicaanse president Andrés Manuel López Obrador maandag.
Op de beelden is te zien hoe de vrouw op haar buik op straat ligt naast een politiewagen, met haar handen op haar rug gebonden. Een politieagente drukt haar knie op de rug van de arrestante die het uitschreeuwt van de pijn. Later is te zien hoe agenten haar roerloze lichaam achterop een pick-uptruck leggen.
Uit een autopsie blijkt dat de vrouw twee nekwervels heeft gebroken. De betrokken agenten zijn gearresteerd en de politiechef van Tulum is ontslagen. President Nayib Bukele Ortez van El Salvador heeft opgeroepen tot zware straffen voor de verantwoordelijken.
De zaak zorgde ook voor opschudding vanwege de overeenkomsten met de dood van George Floyd mei vorig jaar tijdens zijn arrestatie in de Verenigde Staten. Op beelden was te zien dat de witte agent Derek Chauvin minutenlang zijn knie op de nek van de zwarte Floyd zette. De strafzaak tegen Chauvin begon maandag in Minneapolis.
Meer uit Buitenland
DAMASCUS (ANP/AFP) - Israëlische troepen hebben volgens de Syrische staatstelevisie tien mensen gedood in een dorp in het zuiden van Syrië. Onder de slachtoffers zouden vrouwen en kinderen zijn. De Israëlische krijgsmacht meldt dat zes militairen gewond raakten bij de nachtelijke operatie. Syrië beticht Israël van een oorlogsmisdaad.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische premier Bart De Wever noemt het "fundamenteel fout" als de EU een zogenoemde reparatielening voor Oekraïne doet op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat schrijft hij in een brief aan de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense anticorruptieautoriteiten hebben het kantoor van de stafchef van president Volodymyr Zelensky, Andri Jermak, doorzocht. De diensten willen nog niet zeggen waarom de actie precies plaatsvond en wat er is gevonden. Jermak zegt zijn medewerking te verlenen.
2 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - Door de grote brand in woontorens in Hongkong zijn zeker 128 doden gevallen. De autoriteiten houden rekening met een verdere stijging van het dodental. Er worden nog ongeveer tweehonderd mensen vermist.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán brengt deze vrijdag nog een bezoek aan de Russische president Vladimir Poetin in Moskou. Hij wil praten over de olie- en gasleveringen aan Hongarije en over mogelijke vredesinspanningen voor de oorlog tussen Oekraïne en Rusland.
3 uur geledenSONGKHLA (ANP/AFP/RTR) - Het belangrijkste mortuarium dat de lichamen van slachtoffers van de overstromingen in het zuiden van Thailand ontvangt, is overvol, aldus een vertegenwoordiger van het ziekenhuis in de stad Songkhla. Volgens de autoriteiten zijn er tot nu toe 145 doden gevallen door de overstromingen.
4 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - De brandweer van Hongkong heeft vrijdag de bluswerkzaamheden afgerond in de woontorens die door een brand werden verwoest. Daarbij vielen zeker 94 doden. Het is de ergste brand die de stad in decennia heeft meegemaakt.
5 uur geleden