Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mexicaanse agenten breken nek van vrouw tijdens arrestatie

Mexicaanse agenten breken nek van vrouw tijdens arrestatie

MEXICO-STAD (ANP) - In Mexico is veel ophef ontstaan nadat beelden op sociale media zijn opgedoken van de arrestatie van een 36-jarige vluchtelinge uit El Salvador. De vrouw brak haar nek en overleefde zaterdag de aanhouding door vier politiemannen in de badplaats Tulum niet. "Ze is op brute wijze behandeld en omgebracht", zei de Mexicaanse president Andrés Manuel López Obrador maandag.

Op de beelden is te zien hoe de vrouw op haar buik op straat ligt naast een politiewagen, met haar handen op haar rug gebonden. Een politieagente drukt haar knie op de rug van de arrestante die het uitschreeuwt van de pijn. Later is te zien hoe agenten haar roerloze lichaam achterop een pick-uptruck leggen.

Uit een autopsie blijkt dat de vrouw twee nekwervels heeft gebroken. De betrokken agenten zijn gearresteerd en de politiechef van Tulum is ontslagen. President Nayib Bukele Ortez van El Salvador heeft opgeroepen tot zware straffen voor de verantwoordelijken.

De zaak zorgde ook voor opschudding vanwege de overeenkomsten met de dood van George Floyd mei vorig jaar tijdens zijn arrestatie in de Verenigde Staten. Op beelden was te zien dat de witte agent Derek Chauvin minutenlang zijn knie op de nek van de zwarte Floyd zette. De strafzaak tegen Chauvin begon maandag in Minneapolis.

Meer uit Buitenland

Slovenië ook naar Groenland, ondanks dreigement Trump

LJUBLJANA (ANP/DPA/BELGA) - Ook Slovenië gaat meedoen aan de missie van Europese landen op Groenland, deel van het Deense koninkrijk. De mededeling komt na dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen deelnemers zoals Nederland.

30 minuten geleden
Lichaam gevonden na vliegtuigcrash in Indonesië

JAKARTA (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben na wrakstukken ook een lichaam gevonden na een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Er wordt nog gezocht naar de negen andere inzittenden.

1 uur geleden
Sánchez: inval VS in Groenland zou Poetin gelukkig maken

MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez stelt dat een Amerikaanse inval in Groenland de Russische president Vladimir Poetin "de gelukkigste man op aarde" zou maken. Dat heeft hij gezegd tegen het Spaanse dagblad La Vanguardia.

2 uur geleden
Sabalenka solide door naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is de jacht op haar derde titel op de Australian Open goed begonnen. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won in de eerste ronde in twee sets van de Franse speelster Tiantsoa Rakotomanga Rajaonah: 6-4 6-1.

2 uur geleden
Iraanse functionaris: zeker 5000 mensen omgekomen bij protesten

TEHERAN (ANP/RTR) - Een Iraanse functionaris zegt dat zeker 5000 mensen zijn omgekomen tijdens de protesten in Iran. Onder hen zijn ongeveer vijfhonderd leden van de veiligheidsdiensten, aldus de anonieme functionaris tegen persbureau Reuters.

2 uur geleden
Trump dreigde CBS met rechtszaak bij montage interview

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd een rechtszaak te starten tegen de Amerikaanse zender CBS, meldt The New York Times. Hij werd eerder deze week dertien minuten geïnterviewd en wilde dat het gesprek volledig werd uitgezonden, wat dinsdag gebeurde.

2 uur geleden
Jordaanse koning ook uitgenodigd voor vredesraad Gaza

AMMAN (ANP/RTR/AFP) - Ook de Jordaanse koning Abdullah is uitgenodigd om deel te nemen aan de Raad van Vrede van de Amerikaanse president Donald Trump. De Verenigde Staten willen dat deze raad toezicht houdt op het toekomstige Palestijnse technocratische bestuur in de Gazastrook.

3 uur geleden