Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mexicaanse aanklager: verdenking tegen Nelson M. 'zeer ernstig'

Mexicaanse aanklager: verdenking tegen Nelson M. 'zeer ernstig'

AMSTERDAM (ANP) - De verdenking tegen Nelson M., die zondag in Mexico-Stad is opgepakt op verdenking van het bezit van kinderporno en mensenhandel, is "zeer ernstig". Dit zegt Laura Angelina Borbolla Moreno, openbaar aanklager in Mexico-Stad, waar het lid van de verboden pedofielenvereniging Martijn is gearresteerd. Tijdens een persconferentie in hotel Krasnapolsky in Amsterdam vertelde ze woensdag dat de man mogelijk een zware straf boven het hoofd hangt.

M., die in Nederland wordt verdacht van het voorzetten van de verboden pedofielenvereniging Martijn en van het bezit van 10.000 afbeeldingen met kinderporno, mocht het proces tegen hem in vrijheid afwachten. Hij vertrok vervolgens naar Mexico, waar hij naar eigen zeggen politiek asiel ging aanvragen.

Bij het Mexicaanse Openbaar Ministerie kwam ongeveer een week geleden een anonieme melding binnen dat M. van plan zou zijn kinderporno te verkopen. "Ook zou hij, volgens die melding, mogelijk van plan zijn een adolescent te kopen", zo legt Moreno uit. Op weg naar deze afspraak is de man opgepakt. Hij zou foto's van een of meerdere kinderen op zak hebben gehad. Ook zijn meerdere opslagapparaten met hierop kinderporno, een wapen en drugs in beslag genomen. Het gaat in totaal om 4 terabyte aan materiaal, een "zeer grote hoeveelheid".

Voorgeleid

Volgens Moreno kan het Nelson M. een straf tot maximaal 50 jaar per delict opleveren, afhankelijk van de rechter. "Maar het is nog heel vroeg om hier harde uitspraken over te doen." Woensdag wordt de man al voorgeleid aan de rechter-commissaris in Mexico. Als het aan het Mexicaanse OM ligt, zegt de aanklager, blijft hij vastzitten gedurende de rechtszaak tegen hem.

Organisatie Free a Girl was eerder dit jaar al een petitie gestart om te voorkomen dat M. politiek asiel zou krijgen in Mexico. Ook heeft de organisatie contact gezocht met Operation Underground Railroad, dat zich specialiseert in het tegengaan van mensenhandel. Laatstgenoemde organisatie stapte vervolgens naar de Mexicaanse autoriteiten, seinde hen in dat M. in het land was en leverde informatie over hem aan. Zowel Free a Girl als Operation Underground Railroad toonden zich tijdens de persconferentie teleurgesteld dat het Nederlandse OM dit niet zelf actief heeft gedaan.

Pedofielenvereniging Martijn werd in 2014 door de Hoge Raad verboden en ontbonden omdat de leden seksuele relaties tussen volwassen en kinderen verheerlijkten en propageerden. Twee andere oud-leden, Marthijn U. en Norbert de J., zijn in maart veroordeeld tot celstraffen van vier en zes maanden vanwege het voortzetten van de vereniging.

Meer uit Binnenland

Minder asielaanvragen, maar recordaantal nareizigers in 2025

DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar vroegen 24.000 mensen voor het eerst asiel aan in Nederland, enkele duizenden minder dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Er kwamen juist meer gezinsleden van statushouders naar Nederland: ruim 16.000 mensen. Dit is het hoogste aantal sinds het begin van de metingen in 2013.

27 minuten geleden
KNMI waarschuwt voor gladheid in het noordoosten

DE BILT (ANP) - In het noordoosten van het land kan het vrijdagochtend glad zijn door sneeuwval en sneeuwresten. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de provincies Overijssel, Drenthe, Groningen, Friesland en voor de Waddeneilanden.

6 uur geleden
Politie: aanhouding omstreden evangelist De Wal onterecht

TILBURG (ANP) - De politie heeft de omstreden voorganger Tom de Wal eerder deze maand ten onrechte aangehouden. Dat heeft ze laten weten aan de evangelist die in Tilburg werd opgepakt. De 32-jarige Brabander spreekt zelf op sociale media van een overwinning.

9 uur geleden
NPO Radio 2-programma Aan De Slag! wint Gouden RadioRing

HILVERSUM (ANP) - Het NPO Radio 2-programma Aan De Slag! van AVROTROS heeft de Gouden RadioRing gewonnen. De show van presentator Bart Arens kreeg de meeste stemmen van de vijf genomineerde programma's. Het is de eerste keer dat de dj de belangrijkste radiopublieksprijs in de wacht sleept. Eerder donderdag won Arens tijdens het gala in Hilversum ook al de RadioRing voor populairste presentator.

9 uur geleden
Haagse scholingssite gehackt, data van burgers mogelijk gestolen

DEN HAAG (ANP) - Een hacker heeft ingebroken bij een onlinedienst van de gemeente Den Haag en enkele buurgemeenten voor mensen die zich willen laten omscholen of bijscholen. Door de hack bij Haaglanden Leert Door zijn mogelijk de persoonlijke gegevens van ongeveer 1200 mensen gestolen.

9 uur geleden
Honderd mensen bij protest tegen komst azc Heemskerk

HEEMSKERK (ANP) - Zo'n honderd mensen demonstreren donderdagavond voor de deur van het gemeentehuis in Heemskerk tegen een nog te openen asielzoekerscentrum, ziet een verslaggever van het ANP. De gemeenteraad vergadert 's avonds over de kwestie. Demonstranten hebben Nederlandse vlaggen bij zich met de tekst 'Nee azc' en ook is er een Prinsenvlag te zien.

11 uur geleden
Tientallen mensen bij protest tegen politiegeweld in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Enkele tientallen mensen zijn donderdagavond in Utrecht afgekomen op een demonstratie tegen politiegeweld. Het protest begon op het Vredenburgplein en verplaatste zich daarna naar het hoofdbureau van de politie. De demonstratie is naar aanleiding van het geweldsincident eerder deze week onder het bollendak op het Utrechtse stationsplein.

12 uur geleden