Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mexicaanse aanklager: verdenking tegen Nelson M. 'zeer ernstig'

Mexicaanse aanklager: verdenking tegen Nelson M. 'zeer ernstig'

AMSTERDAM (ANP) - De verdenking tegen Nelson M., die zondag in Mexico-Stad is opgepakt op verdenking van het bezit van kinderporno en mensenhandel, is "zeer ernstig". Dit zegt Laura Angelina Borbolla Moreno, openbaar aanklager in Mexico-Stad, waar het lid van de verboden pedofielenvereniging Martijn is gearresteerd. Tijdens een persconferentie in hotel Krasnapolsky in Amsterdam vertelde ze woensdag dat de man mogelijk een zware straf boven het hoofd hangt.

M., die in Nederland wordt verdacht van het voorzetten van de verboden pedofielenvereniging Martijn en van het bezit van 10.000 afbeeldingen met kinderporno, mocht het proces tegen hem in vrijheid afwachten. Hij vertrok vervolgens naar Mexico, waar hij naar eigen zeggen politiek asiel ging aanvragen.

Bij het Mexicaanse Openbaar Ministerie kwam ongeveer een week geleden een anonieme melding binnen dat M. van plan zou zijn kinderporno te verkopen. "Ook zou hij, volgens die melding, mogelijk van plan zijn een adolescent te kopen", zo legt Moreno uit. Op weg naar deze afspraak is de man opgepakt. Hij zou foto's van een of meerdere kinderen op zak hebben gehad. Ook zijn meerdere opslagapparaten met hierop kinderporno, een wapen en drugs in beslag genomen. Het gaat in totaal om 4 terabyte aan materiaal, een "zeer grote hoeveelheid".

Voorgeleid

Volgens Moreno kan het Nelson M. een straf tot maximaal 50 jaar per delict opleveren, afhankelijk van de rechter. "Maar het is nog heel vroeg om hier harde uitspraken over te doen." Woensdag wordt de man al voorgeleid aan de rechter-commissaris in Mexico. Als het aan het Mexicaanse OM ligt, zegt de aanklager, blijft hij vastzitten gedurende de rechtszaak tegen hem.

Organisatie Free a Girl was eerder dit jaar al een petitie gestart om te voorkomen dat M. politiek asiel zou krijgen in Mexico. Ook heeft de organisatie contact gezocht met Operation Underground Railroad, dat zich specialiseert in het tegengaan van mensenhandel. Laatstgenoemde organisatie stapte vervolgens naar de Mexicaanse autoriteiten, seinde hen in dat M. in het land was en leverde informatie over hem aan. Zowel Free a Girl als Operation Underground Railroad toonden zich tijdens de persconferentie teleurgesteld dat het Nederlandse OM dit niet zelf actief heeft gedaan.

Pedofielenvereniging Martijn werd in 2014 door de Hoge Raad verboden en ontbonden omdat de leden seksuele relaties tussen volwassen en kinderen verheerlijkten en propageerden. Twee andere oud-leden, Marthijn U. en Norbert de J., zijn in maart veroordeeld tot celstraffen van vier en zes maanden vanwege het voortzetten van de vereniging.

Meer uit Binnenland

VNG roept Faber op om op belangrijker asielbeleid te focussen

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Marjolein Faber zou zich op belangrijkere zaken moeten focussen dan het uitje van minderjarige asielzoekers uit een azc in Sint Annaparochie. Dat laat vicevoorzitter Mark Boumans van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) vrijdag weten via zijn woordvoerder.

1 minuut geleden
Politie publiceert foto van schutter Rijswijk

RIJSWIJK (ANP) - De politie heeft vrijdag een foto gepubliceerd van de man die vorige week de Turkse Cemil Önal (41) doodschoot in Rijswijk. Op de foto is een man te zien in zwarte sportkleding. Volgens de politie schoot hij de 41-jarige Önal dood op een vol terras.

12 minuten geleden
Rutte wil dat nieuwe NAVO-norm van 5 procent in 2032 gaat gelden

DEN HAAG (ANP) - Secretaris-generaal Mark Rutte van de NAVO wil dat de verhoogde norm voor uitgaven aan defensie in 2032 van kracht wordt. Dat zei premier Dick Schoof vrijdag op zijn persconferentie na de ministerraad.

25 minuten geleden
Moldaviër vast om aanvallen met gijzelsoftware op Nederland

DEN HAAG (ANP) - Een man uit Moldavië is in zijn land opgepakt, omdat hij in 2021 betrokken zou zijn geweest bij aanvallen met ransomware op Nederlandse organisaties. Hij zit vast, zodat hij kan worden uitgeleverd.

41 minuten geleden
COA zet alternatief uitje azc-kinderen door na bemoeienis Faber

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) laat het alternatieve uitje voor de minderjarigen uit een asielzoekerscentrum in Sint Annaparochie ook na de tweede ronde van kritiek van asielminister Marjolein Faber doorgaan. De plannen zijn onveranderd, reageert het opvangorgaan, bovendien vallen recreatieve activiteiten binnen het lopende beleid.

45 minuten geleden
Ex-advocaat Taghi ontkent 'met kracht' verdenkingen tegen hem

AMSTERDAM (ANP) - De voormalig advocaat van Marengo-hoofdverdachte Ridouan Taghi ontkent "met kracht" zich schuldig te hebben gemaakt aan enig misdrijf, "laat staan aan deelname aan een criminele organisatie en/of het naar buiten brengen van berichten met criminele lading". Dat laat de advocaat van Vito Shukrula vrijdag namens hem weten.

1 uur geleden
Toezichthouder: prostaatmiddel kan leiden tot zelfmoordgedachten

UTRECHT (ANP) - Een geneesmiddel dat wordt voorgeschreven aan mensen met kaalheid of prostaatklachten kan leiden tot zelfmoordgedachten. De bijwerking van finasteride is aangetoond en daarom komt er een extra waarschuwingskaart in de verpakkingen. Dat hebben de Europese toezichthouder EMA en het Nederlandse College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG) bekendgemaakt.

1 uur geleden