Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mexicaans OM: Nelson M. blijft vastzitten

Mexicaans OM: Nelson M. blijft vastzitten

MEXICO-STAD (ANP) - Nelson M., die zondag in Mexico-Stad is opgepakt op verdenking van het bezit van kinderporno en mensenhandel, blijft vastzitten. Dit meldt de Mexicaanse aanklager nadat de man woensdag voor de rechter-commissaris moest verschijnen in de Mexicaanse hoofdstad. Eerder liet openbaar aanklager Laura Angelina Borbolla Moreno tijdens een persconferentie in Amsterdam al weten dat de verdenking tegen hem zeer ernstig is.

M. zit volgens Moreno vast in "een van de grootste gevangenissen van het land". De Mexicaanse aanklager meldt dat het onderzoek naar de man wordt voortgezet.

De man, die in Nederland wordt verdacht van het voorzetten van de verboden pedofielenvereniging Martijn en van het bezit van 10.000 afbeeldingen met kinderporno, mocht het proces tegen hem in vrijheid afwachten. Hij vertrok vervolgens naar Mexico, waar hij naar eigen zeggen politiek asiel ging aanvragen.

Anonieme melding

Hier werd hij zondag opgepakt nadat bij het Mexicaanse Openbaar Ministerie een anonieme melding was binnengekomen dat M. van plan zou zijn kinderporno te verkopen. "Ook zou hij, volgens die melding, mogelijk van plan zijn een adolescent te kopen", aldus Moreno. Op weg naar deze afspraak is de man opgepakt. Hij zou foto's van een of meerdere kinderen op zak hebben gehad. Ook zijn meerdere opslagapparaten met hierop kinderporno, een wapen en drugs in beslag genomen. Het gaat in totaal om 4 terabyte aan materiaal, een "zeer grote hoeveelheid".

Volgens Moreno kan het Nelson M. een straf tot maximaal vijftig jaar per delict opleveren, afhankelijk van de rechter. Het Nederlandse OM liet eerder deze week weten geen contact te hebben met Mexico over uitlevering. "Wat wij begrijpen is dat hij is aangehouden voor strafbare feiten die hij in Mexico gepleegd heeft. Het is aan de autoriteiten daar om te bepalen hoe zij daarmee omgaan en of ze hem daarvoor zouden willen vervolgen."

Ontbonden

Pedofielenvereniging Martijn werd in 2014 door de Hoge Raad verboden en ontbonden omdat de leden seksuele relaties tussen volwassen en kinderen verheerlijkten en propageerden. Twee andere oud-leden, Marthijn U. en Norbert de J., zijn in maart veroordeeld tot celstraffen van vier en zes maanden vanwege het voortzetten van de vereniging.

Meer uit Binnenland

Vrijspraak voor vernielen graven Den Haag, wel cel voor inbraken

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft Stefan V. (34) donderdag vrijgesproken van het vernielen van 32 graven en urnen op begraafplaats Westduin in Den Haag en van diefstal van een gedenksteen en een grafmonument in februari en maart vorig jaar. De rechtbank legde hem wel acht maanden cel op voor twee inbraken in vakantiewoningen.

35 minuten geleden
OM eist tbs voor onthoofden moeder in Hellevoetsluis

DORDRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag tbs met dwangverpleging geëist tegen de 32-jarige Jesse R. voor het onthoofden van zijn moeder op 16 april vorig jaar in haar woning aan de Molenstraat in Hellevoetsluis. Volgens het OM is R. volledig ontoerekeningsvatbaar en moet de rechtbank hem ontslaan van rechtsvervolging.

51 minuten geleden
Niet haalbaar om alle misbruik te voorkomen, zegt chatbot Grok

AMSTERDAM (ANP) - Ook de makers van chatbot Grok willen voorkomen dat de dienst wordt gebruikt om kindermisbruik te creëren. "Maar het volledig elimineren van elk misbruik is niet haalbaar, er zullen altijd gebruikers zijn die beveiligingsmaatregelen omzeilen", hebben de advocaten van het platform gezegd. Grok is eigendom van het bedrijf xAI van Elon Musk.

2 uur geleden
Veroordeelde kunstrover weer vast na vlucht

DEN HAAG (ANP) - Een 63-jarige man die een celstraf uitzit voor geruchtmakende kunstroven zit weer gevangen, nadat hij in januari op de vlucht was geslagen. Hij ging ervandoor toen hij zelfstandig van de gevangenis in Nieuwegein naar een beperkt beveiligde afdeling van een andere gevangenis mocht.

3 uur geleden
Verbijstering en onbegrip bij nabestaanden over onthoofding

DORDRECHT (ANP) - Nabestaanden van de 63-jarige vrouw die in april vorig jaar in haar woning in Hellevoetsluis is onthoofd door haar psychotische zoon Jesse R., hebben donderdag in de rechtbank indringende slachtofferverklaringen voorgedragen. Ze zijn nog geschokt en verbijsterd.

3 uur geleden
Verdachte onthoofding: ik ben ziek en dat werd mijn moeder fataal

DORDRECHT (ANP) - "Ik ben ziek. Dat is mijn moeder fataal geworden. Dat zal ik nooit meer kunnen herstellen. Dat doet heel veel pijn." Dat zei Jesse R. (32) bij aanvang van zijn strafproces in de rechtbank in Dordrecht. R. staat daar terecht voor de moord op zijn moeder (63) door onthoofding met een bijl op 16 april vorig jaar in haar woning in Hellevoetsluis.

4 uur geleden
Defensie brengt weer gestrande Nederlanders van Oman naar Egypte

HURGHADA (ANP) - Met een toestel van Defensie zijn afgelopen nacht opnieuw gestrande reizigers opgehaald in Oman en naar het Egyptische Hurghada gebracht. In totaal zijn het 75 Nederlanders en drie mensen met andere nationaliteiten, laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

7 uur geleden