Mexicaans OM: Nelson M. blijft vastzitten
MEXICO-STAD (ANP) - Nelson M., die zondag in Mexico-Stad is opgepakt op verdenking van het bezit van kinderporno en mensenhandel, blijft vastzitten. Dit meldt de Mexicaanse aanklager nadat de man woensdag voor de rechter-commissaris moest verschijnen in de Mexicaanse hoofdstad. Eerder liet openbaar aanklager Laura Angelina Borbolla Moreno tijdens een persconferentie in Amsterdam al weten dat de verdenking tegen hem zeer ernstig is.
M. zit volgens Moreno vast in "een van de grootste gevangenissen van het land". De Mexicaanse aanklager meldt dat het onderzoek naar de man wordt voortgezet.
De man, die in Nederland wordt verdacht van het voorzetten van de verboden pedofielenvereniging Martijn en van het bezit van 10.000 afbeeldingen met kinderporno, mocht het proces tegen hem in vrijheid afwachten. Hij vertrok vervolgens naar Mexico, waar hij naar eigen zeggen politiek asiel ging aanvragen.
Anonieme melding
Hier werd hij zondag opgepakt nadat bij het Mexicaanse Openbaar Ministerie een anonieme melding was binnengekomen dat M. van plan zou zijn kinderporno te verkopen. "Ook zou hij, volgens die melding, mogelijk van plan zijn een adolescent te kopen", aldus Moreno. Op weg naar deze afspraak is de man opgepakt. Hij zou foto's van een of meerdere kinderen op zak hebben gehad. Ook zijn meerdere opslagapparaten met hierop kinderporno, een wapen en drugs in beslag genomen. Het gaat in totaal om 4 terabyte aan materiaal, een "zeer grote hoeveelheid".
Volgens Moreno kan het Nelson M. een straf tot maximaal vijftig jaar per delict opleveren, afhankelijk van de rechter. Het Nederlandse OM liet eerder deze week weten geen contact te hebben met Mexico over uitlevering. "Wat wij begrijpen is dat hij is aangehouden voor strafbare feiten die hij in Mexico gepleegd heeft. Het is aan de autoriteiten daar om te bepalen hoe zij daarmee omgaan en of ze hem daarvoor zouden willen vervolgen."
Ontbonden
Pedofielenvereniging Martijn werd in 2014 door de Hoge Raad verboden en ontbonden omdat de leden seksuele relaties tussen volwassen en kinderen verheerlijkten en propageerden. Twee andere oud-leden, Marthijn U. en Norbert de J., zijn in maart veroordeeld tot celstraffen van vier en zes maanden vanwege het voortzetten van de vereniging.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Stichting Reclame Code (SRC) ontving in 2025 de meeste klachten over een reclamespotje van pretpark Walibi voor hun jaarlijkse Fright Nights. Over het spotje kwamen 889 klachten binnen. In totaal kreeg de stichting vorig jaar 6611 klachten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jan B., de verdachte in een zedenzaak met zeker vier kinderen, wordt opgenomen in het Pieter Baan Centrum. Dat bleek dinsdag in de rechtbank in Amsterdam.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het zou de Nederlandse rechtspraktijk ten goede komen als er een heldere juridische definitie van femicide komt. Dat stelt het Wetenschappelijk Onderzoek- en Datacentrum (WODC), op basis van een onderzoek dat Maastricht University voor hen deed. Hierdoor zouden femicidezaken consistenter berecht worden en signalen van gendergerelateerd geweld sneller herkend worden.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De haven van Rotterdam moet fossiele activiteiten zo snel mogelijk afbouwen en klimaatneutraal zijn in 2050. Die eisen heeft de juridische non-profitorganisatie Advocates for the Future (AftF) neergelegd bij het Havenbedrijf Rotterdam. Het is de eerste officiële stap in een klimaatzaak rond de grootste haven van Europa.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het terughalen van zes passagiers van de m/v Hondius naar Australië na aankomst in Eindhoven dinsdagochtend vroeg is "moeilijk, gezien de afstand tussen Nederland en Australië", zegt de Australische minister van Volksgezondheid Mark Butler. In een interview met het Australische ABC News zei Butler dat het zestal "maximaal 48 uur in Nederland mag zijn".
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Amerikaanse bedrijf achter onderwijsplatform Canvas heeft een akkoord gesloten met de hackers die de software vorige week wisten binnen te dringen. Dat houdt in dat de gestolen data aan het bedrijf Instructure is teruggegeven en alle data die de hackers wisten te ontfutselen door hen vernietigd is. Het bedrijf meldt niet of en zo ja hoeveel losgeld met het akkoord gemoeid was.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Twee vliegtuigen met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius zijn rond 00.30 uur in de nacht van maandag op dinsdag geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. De vliegtuigen waren rond 20.45 uur Nederlandse tijd vertrokken vanaf Tenerife.
11 uur geleden