Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mexicaans OM: Nelson M. blijft vastzitten

Mexicaans OM: Nelson M. blijft vastzitten

MEXICO-STAD (ANP) - Nelson M., die zondag in Mexico-Stad is opgepakt op verdenking van het bezit van kinderporno en mensenhandel, blijft vastzitten. Dit meldt de Mexicaanse aanklager nadat de man woensdag voor de rechter-commissaris moest verschijnen in de Mexicaanse hoofdstad. Eerder liet openbaar aanklager Laura Angelina Borbolla Moreno tijdens een persconferentie in Amsterdam al weten dat de verdenking tegen hem zeer ernstig is.

M. zit volgens Moreno vast in "een van de grootste gevangenissen van het land". De Mexicaanse aanklager meldt dat het onderzoek naar de man wordt voortgezet.

De man, die in Nederland wordt verdacht van het voorzetten van de verboden pedofielenvereniging Martijn en van het bezit van 10.000 afbeeldingen met kinderporno, mocht het proces tegen hem in vrijheid afwachten. Hij vertrok vervolgens naar Mexico, waar hij naar eigen zeggen politiek asiel ging aanvragen.

Anonieme melding

Hier werd hij zondag opgepakt nadat bij het Mexicaanse Openbaar Ministerie een anonieme melding was binnengekomen dat M. van plan zou zijn kinderporno te verkopen. "Ook zou hij, volgens die melding, mogelijk van plan zijn een adolescent te kopen", aldus Moreno. Op weg naar deze afspraak is de man opgepakt. Hij zou foto's van een of meerdere kinderen op zak hebben gehad. Ook zijn meerdere opslagapparaten met hierop kinderporno, een wapen en drugs in beslag genomen. Het gaat in totaal om 4 terabyte aan materiaal, een "zeer grote hoeveelheid".

Volgens Moreno kan het Nelson M. een straf tot maximaal vijftig jaar per delict opleveren, afhankelijk van de rechter. Het Nederlandse OM liet eerder deze week weten geen contact te hebben met Mexico over uitlevering. "Wat wij begrijpen is dat hij is aangehouden voor strafbare feiten die hij in Mexico gepleegd heeft. Het is aan de autoriteiten daar om te bepalen hoe zij daarmee omgaan en of ze hem daarvoor zouden willen vervolgen."

Ontbonden

Pedofielenvereniging Martijn werd in 2014 door de Hoge Raad verboden en ontbonden omdat de leden seksuele relaties tussen volwassen en kinderen verheerlijkten en propageerden. Twee andere oud-leden, Marthijn U. en Norbert de J., zijn in maart veroordeeld tot celstraffen van vier en zes maanden vanwege het voortzetten van de vereniging.

Meer uit Binnenland

Zeeuwse Staten steunen verkoop kerncentrale: strik erom en klaar

MIDDELBURG (ANP) - De Statenfracties in de provincie Zeeland hebben hun steun uitgesproken voor de verkoop van de kerncentrale in Borssele aan de Staat. De partijen zijn opgelucht dat de provincie na het afstoten van Borssele straks geen financiële en andere risico's meer loopt. "Strik erom en klaar", zeiden de Statenleden Berend Boone (BBB) en Wim Kok (SGP).

46 minuten geleden
Jan G. uit Overasselt blijft veertien dagen langer vastzitten

DEN BOSCH (ANP) - Jan G., het doelwit van het geweld in Overasselt in september, blijft veertien dagen langer vastzitten. Na zijn overlevering uit Duitsland werd hij voorgeleid aan de rechter-commissaris van de rechtbank in Den Bosch. Die besloot zijn voorarrest met veertien dagen te verlengen.

50 minuten geleden
ProRail: extra geld geeft duidelijkheid over spooronderhoud

DEN HAAG (ANP) - ProRail kan de komende acht jaar meer noodzakelijke werkzaamheden aan het spoor uitvoeren dankzij 18 miljard euro aan extra investeringen in de Nederlandse infrastructuur. Dat laat de spoorwegbeheerder weten. Het kabinet maakte vrijdag bekend extra geld uit te trekken voor het onderhoud aan en de vernieuwing van onder meer wegen, bruggen, waterwerken en spoor.

1 uur geleden
Gemeenten en bedrijven: nog meer geld nodig voor infrastructuur

DEN HAAG (ANP) - De keuzes die het kabinet maakt om de infrastructuur in Nederland weer op orde te krijgen zijn een belangrijke eerste stap, "maar extra geld blijft nodig". Dat stellen gemeenten, provincies, vervoerregio's, het bedrijfsleven, mobiliteitsaanbieders en logistieke partijen gezamenlijk.

1 uur geleden
Tien bedrijven moeten plaatsmaken voor F-35's op Lelystad Airport

DEN HAAG (ANP) - Vier boerderijen en zes andere bedrijven moeten plaatsmaken voor de uitbreiding van Lelystad Airport, die nodig is om daar F-35-gevechtsvliegtuigen te kunnen stationeren. Dat heeft staatssecretaris Derk Boswijk (Defensie, CDA) bekendgemaakt na afloop van de wekelijkse ministerraad.

2 uur geleden
Veere wil toch ontheffingen verlenen voor afsteken vuurwerk

VEERE (ANP) - In de Zeeuwse gemeente Veere kan misschien toch vuurwerk worden afgestoken tijdens de komende jaarwisseling. De gemeente is alsnog bereid om ontheffingen op het landelijke vuurwerkverbod te verstrekken.

5 uur geleden
Komende jaarwisseling toch weer vuurwerkshow bij de Erasmusbrug

ROTTERDAM (ANP) - Tijdens de komende jaarwisseling komt er toch een vuurwerkshow bij de Erasmusbrug. Het Rotterdamse college van B en W heeft ruim 8 ton gereserveerd om het evenement voor een laatste keer mogelijk te maken. "Met het oog op de invoering van het landelijke vuurwerkverbod per 2026 is het wenselijk om zeker dit jaar een goed alternatief te bieden voor consumentenvuurwerk", meldt het college.

5 uur geleden