Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meubelwebshop Made.com failliet, Next neemt merkrechten over

Meubelwebshop Made.com failliet, Next neemt merkrechten over

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse interieurwebshop Made.com is failliet. Het bedrijf had al een tijd last van een tegenvallende verkoop van zijn meubels. Met het faillissement raken vijfhonderd mensen hun baan kwijt. Mode- en meubelzaak Next neemt het intellectueel eigendom van de meubelretailer over, na overleg met curatoren.

Made.com, dat ook in Nederland actief was, kampte dit jaar met een dalende vraag naar zijn meubels en woonaccessoires. De steeds hogere kosten voor levensonderhoud en gas en licht maken Britten en andere Europeanen voorzichtiger met het doen van grote aankopen, zoals een bank of eettafel. Ook de vervoerskosten zijn hard gestegen voor de meubelwebshop. Het bedrijf nam sinds eind oktober al geen bestellingen meer aan.

Next neemt nu naast het intellectueel eigendom ook het merk en de domeinnaam over. Curatoren van accountantskantoor PwC zijn nog belast met de verkoop van de resterende bezittingen van het bedrijf. Volgens de BBC wil de webshop nog wel de overgebleven leveringen afronden. Klanten kunnen echter geen geld terug krijgen of hun meubels retour sturen, aldus het Britse nieuwskanaal.

Internetondernemer Brent Hoberman richtte Made.com twaalf jaar geleden op. Zijn doel was om designmeubilair voor betaalbare prijzen aan te bieden, door direct aan consumenten te verkopen zonder tussenkomst van tussenpersonen en winkeliers. In Amsterdam opende het bedrijf wel zogeheten pop-upstores, die vooral dienst deden als showroom voor meubels die online te koop stonden.

In juni vorig jaar maakte Made.com nog een beursgang waarmee het bedrijf een waardering van 775 miljoen pond kreeg, omgerekend zo’n 889 miljoen euro. Van die beurswaarde is vrijwel niets meer overgebleven.

Meer uit Financieel

Albert Heijn bezorgt vrijdag na 12.00 uur niet om hitte

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn levert vrijdag vanaf 12.00 uur geen boodschappen meer af. Het KNMI waarschuwt dan met code rood voor extreme hitte en daarom vindt de supermarkt het niet verantwoord medewerkers op pad te sturen. "Hoewel we dit heel vervelend vinden voor onze klanten, staat de veiligheid en gezondheid van onze collega's voorop."

3 minuten geleden
Olieconcern Chevron: activiteiten in Venezuela gaan door

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De activiteiten van het Amerikaanse olie- en gasconcern Chevron in Venezuela gaan door ondanks de verwoestende aardbevingen in het Zuid-Amerikaanse land. Ook zijn alle ongeveer 3000 werknemers van het bedrijf in het land ongedeerd, aldus Chevron.

50 minuten geleden
Micron schiet omhoog op Wall Street na goed ontvangen resultaten

NEW YORK (ANP) - Micron Technology hoorde donderdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De chipfabrikant heeft het afgelopen kwartaal een vijftien keer zo hoge winst geboekt als een jaar eerder. Vanwege de grote investeringen van techbedrijven in de bouw van datacenters voor kunstmatige intelligentie is de vraag naar de geavanceerde geheugenchips van het Amerikaanse bedrijf hard gestegen.

1 uur geleden
Tata Steel vindt opvolger voor Donald Pols

IJMUIDEN (ANP) - Herman van der Meyden wordt de nieuwe directeur communicatie en publieke zaken bij Tata Steel. Dat bevestigt het bedrijf na berichtgeving van NRC. Van der Meyden volgt Donald Pols op. De oud-directeur van Milieudefensie werd na een dag ontslagen, vanwege zijn verleden als leider van een extreemrechtse studentengroep in Zuid-Afrika.

2 uur geleden
Eneco-baas: huishoudens moeten wennen aan grillige energieprijzen

ROTTERDAM (ANP) - Huishoudens zullen voorlopig moeten wennen aan sterke fluctuaties in de energieprijzen, zoals dat de afgelopen tijd het geval was. Dat zegt Martijn Hagens, de nieuwe topman van energieleverancier Eneco, in een toelichting op de jaarcijfers. Vooral mensen met dynamische energiecontracten voelen de prijsschommelingen.

3 uur geleden
Ryanair past beleid zitplaatsen ouders met kind met tegenzin aan

DUBLIN (ANP) - Ryanair gaat zijn beleid voor gezinsplaatsen iets aanpassen, maar doet dat wel met tegenzin. De Britse mededingingsautoriteit (CMA) onderzoekt de Ierse luchtvaartmaatschappij over de verplichte kosten die ouders moeten betalen om bij hun kinderen te zitten. Volgens de luchtvaartmaatschappij is er niets mis met het huidige beleid.

3 uur geleden
CPB: Wereldhandel neemt toe ondanks onrust in het Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - De wereldhandel is in april met 0,7 procent toegenomen. Dat blijkt uit de wereldhandelsmonitor van het Centraal Planbureau (CPB). In maart was de wereldhandel nog afgenomen, maar in april is het effect van de onrust in het Midden-Oosten beperkt.

4 uur geleden