Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meubel- en keukenbedrijf De Mandemakers Groep doelwit cyberaanval

Meubel- en keukenbedrijf De Mandemakers Groep doelwit cyberaanval

WAALWIJK (ANP) - De Mandemakers Groep (DMG) uit Waalwijk, het bedrijf achter keukenmerken als Mandemakers, Brugman en Keukenconcurrent, maar ook meubelwinkels als Montel, Morres en Piet Klerkx is doelwit geworden van hackers. Die zijn uit op losgeld van de onderneming. Het bedrijf werkt er aan om de door de cyberaanval ontstane problemen zo snel mogelijk te verhelpen.

Zowel de winkels als het hoofdkantoor van DMG in Waalwijk raakten telefonisch onbereikbaar. Het bedrijf heeft meer dan tweehonderd filialen in Nederland. Die bleven wel open. Wel zouden al veel medewerkers naar huis zijn gestuurd, omdat ze niet in de systemen konden en daardoor werken onmogelijk is.

Het bedrijf is doelwit geworden van zogeheten ransomware. Criminelen sluiten daarbij de interne computersystemen af. Er wordt pas weer toegang verleend als er losgeld is betaald. Topman Robert Coppens van DMG bevestigde dit in een interview met RTL Nieuws. "We hebben een mail ontvangen, maar of en hoe wij daarop reageren, daar doe ik geen uitspraak over." Wel wilde hij kwijt dat er in die mail een geldbedrag is geëist. "Zo gaat dat altijd", aldus Coppens.

Afspraken gaan door

Volgens DMG kunnen afspraken met klanten voor de levering of het inmeten van keukens en sanitair grotendeels doorgaan. Het bedrijf sluit niet uit dat er vertragingen ontstaan. De leveringen van meubelen wordt per donderdag wel tijdelijk opgeschort. Het bedrijf zegt verder via de mail en de chatfunctie op de website bereikbaar te zijn. Voor spoedgevallen wordt een noodnummer ingesteld.

DMG is zeker niet het eerste bedrijf dat slachtoffer is van een ransomware-aanval. Eerder was er bij logistiek dienstverlener Bakker al sprake van een aanval. Dat leidde toen tot tekorten van met name kaas bij supermarkten van Albert Heijn. Ook de Universiteit van Maastricht werd eerder getroffen door een aanval met gijzelsoftware.

Meer uit Financieel

AEX-index zakt na nieuwe sluiting Straat van Hormuz door Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag lager geopend door de oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Vrijdag gingen de beurzen nog omhoog door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig zou heropenen voor de commerciële scheepvaart. Zaterdag sloot Teheran de voor het olietransport belangrijke zeestraat echter weer af door de aanhoudende blokkade van de Iraanse havens door de Amerikaanse marine. Olie en gas werden daardoor weer duurder na de forse prijsdalingen op vrijdag.

19 minuten geleden
Fiscus en Dienst Toeslagen: geld per 1 mei naar rekening Rabobank

DEN HAAG (ANP) - Consumenten en bedrijven moeten geld dat ze betalen aan de Belastingdienst en de Dienst Toeslagen vanaf 1 mei overmaken naar een ander rekeningnummer. Ook mensen die belasting of te veel ontvangen toeslagen terugkrijgen van deze diensten, krijgen dat vanaf volgende maand via een rekeningnummer van Rabobank. Hiervoor waarschuwen de Belastingdienst en de Dienst Toeslagen.

42 minuten geleden
Werkgevers: reiskostenvergoeding kan niet overal zomaar omhoog

DEN HAAG (ANP) - Werkgevers gaan waarschijnlijk niet allemaal hun reiskostenvergoedingen voor personeel verhogen als het kabinet de onbelaste kilometervergoeding opschroeft van 23 naar 25 cent. En als ze dat wel doen kan dat bij bedrijven ook ten koste gaan van de loonruimte, waarschuwt werkgeversvereniging AWVN maandag na onderzoek onder bijna vierhonderd over het algemeen grotere bedrijven.

1 uur geleden
Bondskanselier Merz gaat crisisoverleg over brandstof houden

HANNOVER (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz gaat crisisoverleg houden over de zekerheid van brandstofleveringen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft Merz gezegd bij de opening van de grote industriële handelsbeurs Hannover Messe. Volgens Merz zal die bijeenkomst van de nationale veiligheidsraad in Berlijn zeer snel plaatsvinden.

1 uur geleden
Olie weer duurder na nieuwe sluiting Straat van Hormuz door Iran

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen gingen maandagochtend weer flink omhoog doordat Iran de Straat van Hormuz opnieuw heeft afgesloten. Ook gas werd weer duurder. Vrijdag doken de brandstofprijzen nog hard omlaag na de verklaring van Iran dat de belangrijke zeestraat weer was heropend voor de commerciële scheepvaart. De vaarroute is goed voor een vijfde van het wereldwijde olie- en gasvervoer.

1 uur geleden
Tabaksaccijns leverde overheid vorig jaar 440 miljoen minder op

DEN HAAG (ANP) - De overheid kreeg vorig jaar minder inkomsten uit tabaksaccijns. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. In 2025 leverde de tabaksaccijns de schatkist 2,55 miljard euro op. Een jaar eerder was dat nog bijna 3 miljard euro.

3 uur geleden
Meerdere cruiseschepen uit Perzische Golf gevaren

HAMBURG (ANP/RTR) - Ondanks dat de Straat van Hormuz zaterdag kort na heropening al weer sloot, is het meerdere cruiseschepen toch gelukt uit de Perzische Golf te varen. TUI Cruises heeft zondag bekendgemaakt dat haar schepen Mein Schiff 4 en Mein Schiff 5 door de zeestraat zijn gevaren. MSC Cruises kwam met een verklaring dat de MSC Euribia Dubai had verlaten en nu op weg is naar Europa.

17 uur geleden