Metrostation Rokin Amsterdam ontruimd
AMSTERDAM (ANP) - Het metrostation Rokin in de Amsterdamse binnenstad is zondag aan het einde van de middag ontruimd om een "verdachte situatie". Wat er aan de hand is, is nog onduidelijk. Het Team Explosieven Veiligheid (TEV) is ter plaatse om onderzoek te doen.
Een woordvoerder van de politie laat weten dat geen sprake is van een verdacht pakketje. Wat er dan wel aan de hand is, blijft onduidelijk. Het onderzoek van de TEV is nog niet afgerond, aldus de zegsman.
Via Burgernet is een signalement verspreid van een man die vermoedelijk te maken heeft met de verdachte situatie, bevestigt een woordvoerder van de politie. Mensen die hem zien, krijgen het advies om de man niet zelf te benaderen, maar 112 te bellen.
Politiehelikopter
Volgens NH Nieuws hangt er een politiehelikopter in de lucht. Ook is de omgeving van de metrohalte afgezet met politielinten. Het station op het Rokin is onderdeel van de Noord-Zuidlijn. De Amsterdamse vervoerder GVB meldt dat metro 52, die op dat traject rijdt, vooralsnog alleen rijdt tussen station Noord en het Centraal Station. Ook het tramverkeer is ontregeld. Trams stoppen niet op de haltes Rokin, Dam en Centraal Station.
Door het paasweekend is het extra druk in de Amsterdamse binnenstad. NH Nieuws meldde vrijdag nog dat met het oog op de verwachte drukte speciale verkeersmaatregelen zijn getroffen, die opstoppingen op de Dam en het Rokin zo veel mogelijk moeten beperken.
Meer uit Binnenland
LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn medeleven uitgesproken met landgenoten die vastzitten op het Nederlandse cruiseschip Hondius. "We werken nauw samen met internationale partners om de Britse staatsburgers aan boord te ondersteunen en we stellen plannen op voor hun veilige doorreis", schreef hij op X.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie zieke opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, worden van boord gehaald en naar Nederland gebracht voor medische verzorging. Onder hen is één Nederlander, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. "Alle inzet is erop gericht om dit op zo kort mogelijke termijn te laten plaatsvinden." Op het schip zijn meerdere mensen besmet geraakt met het hantavirus.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Hulpverleners zijn volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) bezig met het weghalen van twee ernstig zieke patiënten van het Nederlandse cruiseschip Hondius, om ze vervolgens over te brengen naar Nederland voor behandeling. De zieken verkeren volgens infectieziektendirecteur Maria Van Kerkhove in stabiele toestand. Op het schip was een uitbraak van het hantavirus.
3 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - Voor het Vrijheidsdefilé in Wageningen stonden dinsdagmiddag de toeschouwers weer "rijen dik" mee te kijken, zegt een woordvoerder van de organisatie Wageningen45. Naast veteranen uit de Tweede Wereldoorlog liepen er ook militairen uit 25 landen mee met de militaire optocht, aldus de organisatie.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Een team van epidemiologen gaat dinsdagmiddag het cruiseschip Hondius inspecteren. "Dit zal helpen bij beslissingen over de repatriëringsprocessen en de route van het schip", meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid na overleg met de Wereldgezondheidsorganisatie.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Valt er vandaag écht iets te vieren? Die vraag stond centraal in de 5 meilezing die schrijver en presentator Splinter Chabot dinsdag uitsprak in de Domkerk in Utrecht. Volgens Chabot nemen donkerte, verharding en verruwing in onze samenleving en in de wereld verder toe. Ook vraagt hij zich af hoe vrij mensen zijn als ze voorzichtig moeten zijn met het ophangen van een regenboogvlag of Palestijnse vlag en hoeveel vrijheid er is als uit onderzoek blijkt dat het antisemitisme toeneemt.
7 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) denkt dat aan boord van het Nederlandse schip Hondius mensen elkaar kunnen hebben aangestoken met het hantavirus. Dat zou ook gebeurd kunnen zijn met het Nederlandse echtpaar dat is overleden, zei een deskundige van de WHO. Het staat nog niet vast; de WHO "werkt met die aanname". Het schip vaart volgens de WHO richting de Canarische Eilanden.
7 uur geleden