Metropole Orkest kanshebber bij uitreiking Grammy Awards
LOS ANGELES (ANP) - De muziekwereld maakt zich op voor de uitreiking van de Grammy Awards. De belangrijkste muziekprijzen ter wereld worden zondag voor de 66e keer uitgereikt in Los Angeles. Met één nominatie voor het Metropole Orkest kan de ceremonie een Nederlands tintje krijgen.
Het Nederlandse orkest maakt kans in de categorie Best Large Jazz Ensemble Album met het album Olympians, dat werd gemaakt met Vince Mendoza. Het muziekgezelschap, dat al vier Grammy's heeft, staat als uitvoerende artiest nog een keer op de nominatielijst in de categorie Best Arrangement, Instruments and Vocals. De nominatie is voor arrangeurs John Beasley en Maria Mendes voor het nummer Com Que Voz.
De grootste kanshebber op een Grammy is dit jaar zangeres SZA met negen nominaties. Ook andere vrouwen doen het goed met zeven nominaties voor onder anderen Phoebe Bridgers en Victoria Monét en zes voor Miley Cyrus, Billie Eilish, Olivia Rodrigo en Taylor Swift.
Tijdens de uitreiking zijn er optredens van onder anderen Dua Lipa, Billy Joel, Travis Scott en U2. Trevor Noah praat de ceremonie voor het vierde jaar op rij aan elkaar.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Rob Jetten noemt het een "heel mooi symbool" dat hij de eerste premier van Nederland kan worden die openlijk homo is. De D66-leider zegt "heel veel zin" te hebben om aan de slag te gaan. "En dat ik toevallig met een man samen ben, dat betekent ook iets voor de lhbti-gemeenschap, in Nederland en wereldwijd." Jetten wordt ook de eerste premier namens zijn partij.
1 minuut geledenDEN HAAG (ANP) - Erkende vluchtelingen komen nog nauwelijks aan het werk in sectoren met personeelstekorten, ziet de Algemene Rekenkamer. Lange asielprocedures en verplichte taallessen zorgen ervoor dat mensen lastiger een baan vinden of de juiste diploma's kunnen halen. De Rekenkamer vindt dat het ministerie van Sociale Zaken moet aangeven wat het doel van inburgering is en daar ook beleid op moet maken.
45 minuten geledenBREDA (ANP) - De politie heeft dinsdag een 39-jarige man uit Breda aangehouden voor betrokkenheid bij ongeregeldheden in de Bredase wijk Tuinzigt tijdens de jaarwisseling. Dat meldt een woordvoerder van de politie woensdag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Techbedrijf Kyndryl heeft de zorgen die leven bij Tweede Kamerleden over de overname van het bedrijf achter DigiD niet kunnen wegnemen. In een gesprek in de Tweede Kamer legden leidinggevenden van de Nederlandse tak van Kyndryl uit dat er veel maatregelen zijn genomen om te voorkomen dat de Amerikaanse regering DigiD kan platleggen na de overname.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De voor woensdagochtend geplande oefening met F-35-gevechtsvliegtuigen is uitgesteld door de dichte mist op luchthaven Schiphol, meldt de Koninklijke Luchtmacht. "We hopen dat in de loop van de dag, als de mist is opgetrokken, de toestellen alsnog de lucht in kunnen", zegt een woordvoerder.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een huisverbod voor plegers van huiselijk geweld moet maximaal een jaar kunnen duren in plaats van de vier weken die nu in de wet staan. Dat vraagt de Tweede Kamer aan het kabinet. Een motie die GroenLinks-PvdA-Kamerlid Songül Mutluer woensdag aankondigt, kan rekenen op steun van VVD, D66 en JA21.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) is positief over de resultaten van een nieuwe forensische onderzoeksmethode om wurgpogingen vast te stellen. De methode is tot nu toe in 78 strafrechtelijke onderzoeken toegepast en leidde "meteen tot een veroordeling voor poging tot doodslag".
4 uur geleden