
Metropole Orkest kanshebber bij uitreiking Grammy Awards
LOS ANGELES (ANP) - De muziekwereld maakt zich op voor de uitreiking van de Grammy Awards. De belangrijkste muziekprijzen ter wereld worden zondag voor de 66e keer uitgereikt in Los Angeles. Met één nominatie voor het Metropole Orkest kan de ceremonie een Nederlands tintje krijgen.
Het Nederlandse orkest maakt kans in de categorie Best Large Jazz Ensemble Album met het album Olympians, dat werd gemaakt met Vince Mendoza. Het muziekgezelschap, dat al vier Grammy's heeft, staat als uitvoerende artiest nog een keer op de nominatielijst in de categorie Best Arrangement, Instruments and Vocals. De nominatie is voor arrangeurs John Beasley en Maria Mendes voor het nummer Com Que Voz.
De grootste kanshebber op een Grammy is dit jaar zangeres SZA met negen nominaties. Ook andere vrouwen doen het goed met zeven nominaties voor onder anderen Phoebe Bridgers en Victoria Monét en zes voor Miley Cyrus, Billie Eilish, Olivia Rodrigo en Taylor Swift.
Tijdens de uitreiking zijn er optredens van onder anderen Dua Lipa, Billy Joel, Travis Scott en U2. Trevor Noah praat de ceremonie voor het vierde jaar op rij aan elkaar.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De universitaire lerarenopleidingen zitten weer in de lift. Dit collegejaar meldden zich bijna 11 procent meer nieuwe studenten aan dan vorig jaar, meldt Universiteiten van Nederland (UNL). Na jaren van teruglopende instroom is dat goed nieuws in een tijd van hardnekkige lerarentekorten, zegt de koepelorganisatie.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - NRC is vrijdagavond twee keer in de prijzen gevallen op de Avond voor de Onderzoeksjournalistiek in Utrecht. Tijdens de avond werden de ASN Aanmoedigingsprijs 2024 en De Loep 2024 uitgereikt, waarmee de Vereniging van Onderzoeksjournalisten (VVOJ) naar eigen zeggen de beste onderzoeksjournalistiek in Nederland en Vlaanderen viert. Ook De Groene Amsterdammer, Investico en NOS op 3 en Zembla wisten een prijs in de wacht te slepen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie voormalige leiders van de PvdA keren zich tegen de weggestemde motie van Kati Piri van GroenLinks-PvdA waarin wordt gevraagd om een tijdelijk volledig wapenembargo tegen Israël. Het gaat om Lodewijk Asscher, Job Cohen en Ad Melkert.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De door Dubai uitgeleverde profvoetballer Quincy Promes (33) is vrijdagavond aangekomen op Schiphol. Dit meldt het Openbaar Ministerie. Vorige week donderdag werd bekend dat hij was gearresteerd in Dubai. Nederland had om zijn uitlevering gevraagd.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een groot deel van de Ring A10 in Amsterdam is sinds vrijdagavond dicht door het festival dat zaterdagochtend begint op de snelweg. De Ring West, Zuid en Oost, de wegen tussen de afslag naar de A5 en de afslag A10, zijn tot zondagmiddag niet toegankelijk voor het verkeer. Weggebruikers moeten rekening houden met meer dan een uur extra reistijd.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - De problemen met het systeem voor het aanvragen van schadevergoeding van de NS zijn nog niet verholpen. De vervoerder hoopte dat die voor het weekend opgelost zouden zijn, maar volgens een NS-woordvoerder is er iets nog niet goed. De hoop is nu dat het systeem maandag weer in gebruik kan worden genomen.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Spoorbeheerder ProRail waarschuwt voor mogelijke gevolgen op het spoor door de hitte van komend weekend. Bij hoge temperaturen komen op het spoor vaker storingen voor. Medewerkers controleren bij warm weer vaker hoe het spoor erbij ligt.
11 uur geleden