Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Metrodek op station Amsterdam Zuid geschoven boven hoofd reizigers

Metrodek op station Amsterdam Zuid geschoven boven hoofd reizigers

AMSTERDAM (ANP) - Een betonnen plaat van een miljoen kilo is maandag op zijn plaats geschoven op station Amsterdam Zuid, terwijl intussen de reizigersstromen gewoon doorgingen. De reizigers liepen door de Minervapassage van het station, terwijl het dek daarboven werd geschoven. "Ze hadden het niet eens in de gaten", zegt projectleider Emiel Vergouw.

Het metrodek van 100 bij 4 meter werd in zes uur over van tevoren aangelegde schuifbanen geschoven met hulp van een soort glijpasta. Het gaat de ondergrond voor de metrosporen vormen, nadat die later deze week nog een meter is 'afgezakt' naar de definitieve plaats. Vanaf 26 augustus rijden de metro's er weer overheen.

Voor het project Zuidasdok wordt vooral de zomer gebruikt voor dergelijke grote operaties, omdat er dan minder reizigers zijn en een deel van het metroverkeer kan worden stilgelegd. Tijdens de werkzaamheden rijden deze week een kwart minder metro's door het station. Ook volgend jaar wordt een metrodek boven de passage geschoven, eveneens in de zomerperiode.

Capaciteit vergroten

De schuifoperaties zijn ook voor de projectleider heel bijzonder. "Het station is gewoon open, links en rechts is er autoverkeer en de ov-reiziger merkt er niets van", stelt Vergouw.

Station Amsterdam Zuid ondergaat een ingrijpende metamorfose, omdat steeds meer reizigers het station op de Zuidas gebruiken. Nu passeren dagelijks 80.000 mensen het station, dat worden er naar verwachting 200.000 per dag. Het station is dan net zo druk als het Centraal Station van de hoofdstad. De internationale treinen richting Londen, Parijs en Berlijn vertrekken binnen enkele jaren vanaf de Zuidas in plaats vanaf CS.

Meer uit Binnenland

Inwoners Engelen overhandigen petitie voor gastvrije asielopvang

DEN BOSCH (ANP) - Aan de gemeenteraad van Den Bosch is maandag een petitie overhandigd met het verzoek de vijftig jonge asielzoekers die de gemeente wil opvangen, gastvrij te ontvangen. De petitie is zo'n achthonderd keer ondertekend. Volgens de indieners vooral door inwoners van het dorp Engelen, waar de opvang is gepland.

4 uur geleden
ME ingezet bij bezetting VU-gebouw, universiteit doet aangifte

AMSTERDAM (ANP) - De mobiele eenheid heeft maandagavond ingegrepen bij een pro-Palestijns protest bij de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam, laat een woordvoerder van de politie weten. Actievoerders bezetten daar verschillende delen van de universiteit. Volgens de politiewoordvoerder ging het om tientallen demonstranten, van wie er 22 zijn aangehouden. De VU zegt aangifte te hebben gedaan van lokaalvredebreuk.

4 uur geleden
Opnieuw Nederlander van flotilla-boot gehaald door Israël

DEN HAAG (ANP) - Drie Nederlandse opvarenden van de burgervloot Global Sumud Flotilla zijn maandag door Israël van de afzonderlijke boten gehaald waarmee ze met hulpgoederen naar Gaza wilden varen. Daarmee zijn nu nog drie Nederlanders onderweg op een boot die nog niet is onderschept, laat een van de opvarenden weten.

6 uur geleden
Bemanning cruiseschip Hondius gaat in komende uren van boord

ROTTERDAM (ANP) - De bemanning van het Nederlandse cruiseschip Hondius gaat de komende uren in kleine groepjes van boord. Volgens een woordvoerster van de GGD Rotterdam-Rijnmond zijn ze nu nog op het schip, dat maandagochtend aanmeerde in de haven van Rotterdam.

9 uur geleden
Techkenners willen transparantie bij besluit overname Solvinity

ROTTERDAM (ANP) - Een groep techkenners heeft in de rechtbank het belang van transparantie benadrukt bij de besluitvorming rond de beoogde overname van Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. "De beoordeling van het grote publieke belang dat is gemoeid met deze zaak, past niet in een achterkamertje van het ministerie van Economische Zaken", zei een advocaat namens de groep journalisten, techexperts en wetenschappers die via de rechter proberen de overname van Solvinity door een Amerikaans bedrijf tegen te houden.

9 uur geleden
Twee Nederlanders op Gaza-flotilla door Israël van boot gehaald

DEN HAAG (ANP) - De Global Sumud Flotilla meldt dat de Nederlandse opvarenden Pieter Rambags en Jesse van Schaik door het Israëlische leger van hun afzonderlijke boten zijn gehaald. "We maken ons grote zorgen om hun gezondheid", zegt delegatiehoofd Marieke Stam. Verspreid over vijf schepen varen er zes Nederlanders mee, van wie er nog vier onderweg naar Gaza zouden zijn.

9 uur geleden
Chat politie offline na verkeerd antwoord over Palestijnen

DEN HAAG (ANP) - De virtuele agent van de politie, chatbot Wout, is offline voor onderhoud na een melding over een "oneffenheid", meldt een woordvoerder van de politie. De onjuistheid bestond eruit dat de chatbot op vragen over aangifte van discriminatie tegen Palestijnen een antwoord gaf over antisemitisme. "Wout leert net als zijn collega's elke dag weer bij", aldus de woordvoerder. Hij noemt de chatbot een "geweldig instrument", waar "zeer regelmatig" nieuwe onderwerpen aan worden toegevoegd.

10 uur geleden