Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Metrodek op station Amsterdam Zuid geschoven boven hoofd reizigers

Metrodek op station Amsterdam Zuid geschoven boven hoofd reizigers

AMSTERDAM (ANP) - Een betonnen plaat van een miljoen kilo is maandag op zijn plaats geschoven op station Amsterdam Zuid, terwijl intussen de reizigersstromen gewoon doorgingen. De reizigers liepen door de Minervapassage van het station, terwijl het dek daarboven werd geschoven. "Ze hadden het niet eens in de gaten", zegt projectleider Emiel Vergouw.

Het metrodek van 100 bij 4 meter werd in zes uur over van tevoren aangelegde schuifbanen geschoven met hulp van een soort glijpasta. Het gaat de ondergrond voor de metrosporen vormen, nadat die later deze week nog een meter is 'afgezakt' naar de definitieve plaats. Vanaf 26 augustus rijden de metro's er weer overheen.

Voor het project Zuidasdok wordt vooral de zomer gebruikt voor dergelijke grote operaties, omdat er dan minder reizigers zijn en een deel van het metroverkeer kan worden stilgelegd. Tijdens de werkzaamheden rijden deze week een kwart minder metro's door het station. Ook volgend jaar wordt een metrodek boven de passage geschoven, eveneens in de zomerperiode.

Capaciteit vergroten

De schuifoperaties zijn ook voor de projectleider heel bijzonder. "Het station is gewoon open, links en rechts is er autoverkeer en de ov-reiziger merkt er niets van", stelt Vergouw.

Station Amsterdam Zuid ondergaat een ingrijpende metamorfose, omdat steeds meer reizigers het station op de Zuidas gebruiken. Nu passeren dagelijks 80.000 mensen het station, dat worden er naar verwachting 200.000 per dag. Het station is dan net zo druk als het Centraal Station van de hoofdstad. De internationale treinen richting Londen, Parijs en Berlijn vertrekken binnen enkele jaren vanaf de Zuidas in plaats vanaf CS.

Meer uit Binnenland

Vier aanhoudingen bij pro-Israëlmanifestatie op de Dam

AMSTERDAM (ANP) - Bij de pro-Israëlmanifestatie op de Dam zijn woensdagavond vier personen aangehouden, meldt de politie. Ze zijn aangehouden voor het verstoren van de demonstratie en het afsteken van een "rookpot", aldus een woordvoerder. De personen zitten vast.

2 uur geleden
Choreograaf Hans van Manen (93) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Choreograaf Hans van Manen is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat laat het Nationale Opera & Ballet weten aan het ANP. Van Manen stierf woensdagavond in zijn huis in Amsterdam een natuurlijke dood. De details over de uitvaart worden op een later moment bekendgemaakt.

2 uur geleden
Amsterdams corps schorst leden na seksistisch gedicht

AMSTERDAM (ANP) - Onder Amsterdamse studenten gaat een seksistisch sinterklaasgedicht rond waarin respectloos en met naam en toenaam wordt gerijmd over vrouwelijke leden van de corporale studentenvereniging ASC/AVSV. De verantwoordelijke leden zijn daarvoor geschorst, laat rector Quirine Postma van ASC/AVSV woensdagavond weten.

3 uur geleden
Veel politie bij pro-Israëlmanifestatie op de Dam in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam waar om 19.30 uur een pro-Israëlmanifestatie is begonnen, is veel politie aanwezig. Volgens een agent zijn er zo'n 2000 mensen aanwezig. Zij dragen Israëlische vlaggen bij zich en hebben zich om een podium verzameld waar onder meer SGP-leider Chris Stoffer en opperrabijn Binyomin Jacobs spreken. Veel aanwezigen hebben een Israëlische vlag bij zich.

3 uur geleden
Cornald Maas volgend jaar geen commentator tijdens songfestival

HILVERSUM (ANP) - Cornald Maas verzorgt volgend jaar niet het commentaar tijdens het Eurovisie Songfestival. Omdat AVROTROS zich uit het evenement heeft teruggetrokken, vindt de omroep het "niet passend" om dat door een gezicht van de omroep te laten doen.

8 uur geleden
F-35's naar Lelystad, nog geen besluit over passagiersvluchten

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet volgt de wens van de Tweede Kamer en laat een besluit over de opening van Lelystad Airport voor passagiersvluchten aan zijn opvolger. Op de luchthaven worden wel F-35-gevechtsvliegtuigen gestationeerd. Dat besluit ligt vrijdag voor in de ministerraad, bevestigen Haagse bronnen na een bericht van De Telegraaf.

9 uur geleden
NS kampt met storing reisinformatie

UTRECHT (ANP) - Op NS-stations is momenteel geen of verkeerde roisinformatie te zien op de borden. Dat komt door een technische storing. Ook komen vertragingen en wijzigingen niet goed door in de NS-reisplanner-app.

10 uur geleden