Metrodek op station Amsterdam Zuid geschoven boven hoofd reizigers
AMSTERDAM (ANP) - Een betonnen plaat van een miljoen kilo is maandag op zijn plaats geschoven op station Amsterdam Zuid, terwijl intussen de reizigersstromen gewoon doorgingen. De reizigers liepen door de Minervapassage van het station, terwijl het dek daarboven werd geschoven. "Ze hadden het niet eens in de gaten", zegt projectleider Emiel Vergouw.
Het metrodek van 100 bij 4 meter werd in zes uur over van tevoren aangelegde schuifbanen geschoven met hulp van een soort glijpasta. Het gaat de ondergrond voor de metrosporen vormen, nadat die later deze week nog een meter is 'afgezakt' naar de definitieve plaats. Vanaf 26 augustus rijden de metro's er weer overheen.
Voor het project Zuidasdok wordt vooral de zomer gebruikt voor dergelijke grote operaties, omdat er dan minder reizigers zijn en een deel van het metroverkeer kan worden stilgelegd. Tijdens de werkzaamheden rijden deze week een kwart minder metro's door het station. Ook volgend jaar wordt een metrodek boven de passage geschoven, eveneens in de zomerperiode.
Capaciteit vergroten
De schuifoperaties zijn ook voor de projectleider heel bijzonder. "Het station is gewoon open, links en rechts is er autoverkeer en de ov-reiziger merkt er niets van", stelt Vergouw.
Station Amsterdam Zuid ondergaat een ingrijpende metamorfose, omdat steeds meer reizigers het station op de Zuidas gebruiken. Nu passeren dagelijks 80.000 mensen het station, dat worden er naar verwachting 200.000 per dag. Het station is dan net zo druk als het Centraal Station van de hoofdstad. De internationale treinen richting Londen, Parijs en Berlijn vertrekken binnen enkele jaren vanaf de Zuidas in plaats vanaf CS.
Meer uit Binnenland
HOOFDDORP (ANP) - De burgemeester van Haarlemmermeer, Marianne Schuurmans, zegt dinsdag dat ze diep geschokt is door de gewelddadige dood van een 59-jarige vrouw in Nieuw-Vennep. Het lichaam van het slachtoffer werd maandag aangetroffen op een parkeerplaats bij het station van Nieuw-Vennep in Haarlemmermeer. Een 36-jarige man is dinsdag opgepakt voor haar dood.
55 minuten geledenNIEUW-VENNEP (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor de dood van een 59-jarige vrouw in Nieuw-Vennep maandag. Het gaat om een 36-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats, die dinsdagmiddag in de Noord-Hollandse plaats is aangehouden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie onderzoekt een mogelijk verband tussen de dood van de vrouw die vorige week werd gevonden in een woning in Amsterdam en die van de vrouw die maandagavond werd aangetroffen op een parkeerplaats bij het station in het Noord-Hollandse Nieuw-Vennep. De vrouwen waren beiden werkzaam bij ABN AMRO, meldt de bank.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 21-jarige man die afgelopen zaterdag in Eindhoven werd aangehouden in een terrorismeonderzoek blijft veertien dagen langer vast. De Eindhovenaar wordt verdacht van opruiing tot een terroristisch misdrijf en deelname aan een terroristische organisatie, meldt het Openbaar Ministerie.
4 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De rechtbank in Leeuwarden heeft een minderjarige jongen veroordeeld voor de voorbereiding van een terreuraanslag op het Vlaamse Parlement in Brussel en een militaire vliegbasis ten noorden van Arnhem in 2024. De jongen is veroordeeld tot voorwaardelijke jeugddetentie van drie maanden met een proeftijd van twee jaar. Ook moet hij behandeling ondergaan bij het Landelijke Steunpunt Extremisme. Hij was 12 en 13 jaar toen hij de strafbare feiten pleegde.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - COC, belangenorganisatie voor de lhbti+-gemeenschap, roept het kabinet en de Tweede Kamer in een opiniestuk in de Volkskrant op om ervoor te zorgen dat Nederland voorop gaat lopen in de wereld op het gebied van lhbti+-mensenrechten. Woensdag is het precies 25 jaar geleden dat in Amsterdam het eerste huwelijk tussen twee mensen van hetzelfde geslacht werd gesloten.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft de 39-jarige Bob ter H. dinsdag veroordeeld tot tien maanden cel, waarvan drie maanden voorwaardelijk, voor het bedreigen van Douwe Bob en drugsbezit. De bedreigingen begonnen nadat de zanger eind juni besloot om niet op te treden bij een Joods voetbalevenement. Douwe Bob vreesde na de bedreigingen voor de veiligheid van zijn gezin en vluchtte naar het buitenland.
6 uur geleden