Metershoog standbeeld voetbalster Morgan tourt door Amerika
LOS ANGELES (ANP) - Een 6 meter hoog standbeeld van de Amerikaanse voetbalster Alex Morgan tourt de komende tijd door de Verenigde Staten. De 375 kilo zware kunststof sculptuur dient ter promotie van het komende WK voetbal in Australië en Nieuw-Zeeland, waar het team van de VS zijn wereldtitel verdedigt.
Morgan, de populaire spits van het nationale elftal, is in het beeld gedrapeerd in de Amerikaanse vlag en poseert als het Vrijheidsbeeld in New York.
Het idee voor het metershoge standbeeld is afkomstig van Fox Sports, dat de wedstrijden van het WK uitzendt. "Telkens wanneer we het plan bespraken, werd het standbeeld groter", zegt directeur marketing Robert Gottlieb van Fox Sports. "En elke keer dat we het groter maakten, nam het gewicht toe, de hoeveelheid materialen, de hoeveelheid werklui en ook het transport. We moeten dit nu door het hele land vervoeren, dus moesten we containers op maat maken."
Het standbeeld maakt tijdens de tournee in elk geval een stop tijdens de All Star Game van de Major League Baseball in Seattle. Het WK voetbal begint op 20 juli.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United lijkt het langere tijd te moeten stellen zonder middenvelder Manuel Ugarte. De 25-jarige Uruguayaan liep een knieblessure op tijdens de verloren derde WK-groepswedstrijd tegen Spanje (0-1).
50 minuten geledenSEOUL (ANP/DPA) - Bondscoach Hong Myung-bo van Zuid-Korea is opgestapt na de uitschakeling van het land in de groepsfase op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Zuid-Korea eindigde als derde in groep A, maar zat niet bij de beste acht nummers 3 die doorgaan op het WK.
59 minuten geledenKANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal is met een volledige selectie aan de laatste training voor de eerste wedstrijd in de knock-outfase tegen Marokko op het WK begonnen. Bondscoach Ronald Koeman staat met al zijn 26 spelers op het veld in Kansas City.
2 uur geledenKANSAS CITY (ANP/RTR) - De Oostenrijkse bondscoach Ralf Rangnick heeft de suggestie dat zijn team het zaterdag in de laatste groepswedstrijd tegen Algerije (3-3) op een akkoord heeft gegooid, van de hand gewezen. Beide ploegen hadden aan een gelijkspel genoeg voor een plek in de knock-outfase.
9 uur geledenMONTERREY (ANP) - De Afrikaanse voetballanden hebben in de groepsfase van het wereldkampioenschap uitstekend gepresteerd. Tunesië, dat in de poule van het Nederlands elftal puntloos als laatste eindigde, werd als enige uitgeschakeld. De overige negen landen plaatsten zich voor de zestiende finales.
11 uur geledenARLINGTON (ANP) - Argentinië lijkt Kaapverdië, de tegenstander van de regerend wereldkampioen in de zestiende finales op het WK voetbal, niet te onderschatten. De ploeg van bondscoach Lionel Scaloni sloot de groepsfase na een overwinning op Jordanië (3-1) af als winnaar van groep J.
11 uur geledenTIJUANA (ANP) - Iran is er niet in geslaagd voor het eerst in de geschiedenis op een WK voetbal voorbij de groepsfase te komen. Het Aziatische land hoort niet bij de acht beste nummers 3 en is uitgeschakeld. Iran gaat met 3 punten naar huis. Algerije plaatste zich als achtste nummer 3 bij de laatste 32 na een 3-3-gelijkspel tegen Oostenrijk.
13 uur geleden