Meteoroloog: in weekend beter niet de weg op
HILVERSUM (ANP) - Het gaat vanaf zaterdagmiddag zo hard sneeuwen dat mensen beter niet de deur uit kunnen gaan. Dat adviseert Weer.nl. Met name het midden en het oosten van het land worden bedekt met een "historisch" dikke sneeuwlaag. De voorspelling is dat het vanaf zaterdagmiddag zeker 24 uur lang continu gaat sneeuwen. In de provincie Overijssel kan daardoor een sneeuwlaag ontstaan van maar liefst 30 centimeter. Op de Veluwe valt er mogelijk nog meer sneeuw. "Dat is historisch", aldus Jordi Huirne, meteoroloog van Weer.nl. In 2005 en 2010 viel er voor het laatst zoveel in Nederland.
De sneeuw kan leiden tot problemen op de weg. "Mensen moeten gewoon niet de deur uit. De wegen zullen totaal onbegaanbaar zijn", stelt Huirne. Ook de wind gaat volgens Huirne een belangrijke rol spelen, met name in het noorden. "Sneeuw en wind samen zie je in Nederland bijna nooit. De wind kan de sneeuw doen ophopen, waardoor er bijvoorbeeld tegen huizen dikke sneeuwlagen ontstaan. Door die ophoping kan op andere plekken weer niets liggen", aldus de meteoroloog.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De meldkamers in Flevoland, Gooi en Vechtstreek en Utrecht krijgen vrijdagavond heel veel meldingen van stormschade binnen. Dat laten de veiligheidsregio's weten.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het KNMI heeft vrijdagavond voor een groot deel van Nederland code oranje afgegeven vanwege het onweer dat over het land trekt. Alleen in de drie zuidelijke provincies is de waarschuwing niet van kracht, maar geldt code geel.
8 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code oranje vanwege onweersbuien uitgebreid. De waarschuwing gold al in Limburg, daar zijn Zeeland, Brabant en Zuid-Holland bijgekomen. Voor de rest van het land geldt code geel.
10 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De zorg in Nederlandse gevangenissen voor vreemdelingen schiet deels tekort. Dat geeft het anti-foltercomité (CPT) van de Raad van Europa aan in een rapport na een bezoek in oktober aan de detentiecentra in Rotterdam en op Schiphol en de gevangenis in Ter Apel.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n 105.000 mensen hebben tot nu toe het goedkopere zomerabonnement voor de trein aangeschaft. Dat meldde staatssecretaris Annet Bertram (CDA) van Infrastructuur en Waterstaat in het programma Dit is de Dag van NPO Radio 1.
11 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Groningen gaat er "alles aan doen" om te voorkomen dat in de Eemshaven kerncentrales komen. De provincie en de gemeente Het Hogeland, waarin de Eemshaven ligt, hebben hun hoop ook gevestigd op de Tweede Kamer die op 2 juli debatteert over kernenergie. "Onze oproep is: haal ons hieruit!", aldus wethouder Eltjo Dijkhuis.
11 uur geledenWINSUM (ANP) - Het kabinet heeft een "overvaltactiek" gebruikt om de plaatsing van kerncentrales in de Groningse Eemshaven mogelijk te maken. Dat vindt wethouder Eltjo Dijkhuis van Het Hogeland, de gemeente waarin de Eemshaven ligt. "Als een dief in de nacht voert het Rijk hier over de rug van de Groningers een operatie uit die het naar eigen zeggen niet zou doen."
12 uur geleden