Meteoroloog: in weekend beter niet de weg op
HILVERSUM (ANP) - Het gaat vanaf zaterdagmiddag zo hard sneeuwen dat mensen beter niet de deur uit kunnen gaan. Dat adviseert Weer.nl. Met name het midden en het oosten van het land worden bedekt met een "historisch" dikke sneeuwlaag. De voorspelling is dat het vanaf zaterdagmiddag zeker 24 uur lang continu gaat sneeuwen. In de provincie Overijssel kan daardoor een sneeuwlaag ontstaan van maar liefst 30 centimeter. Op de Veluwe valt er mogelijk nog meer sneeuw. "Dat is historisch", aldus Jordi Huirne, meteoroloog van Weer.nl. In 2005 en 2010 viel er voor het laatst zoveel in Nederland.
De sneeuw kan leiden tot problemen op de weg. "Mensen moeten gewoon niet de deur uit. De wegen zullen totaal onbegaanbaar zijn", stelt Huirne. Ook de wind gaat volgens Huirne een belangrijke rol spelen, met name in het noorden. "Sneeuw en wind samen zie je in Nederland bijna nooit. De wind kan de sneeuw doen ophopen, waardoor er bijvoorbeeld tegen huizen dikke sneeuwlagen ontstaan. Door die ophoping kan op andere plekken weer niets liggen", aldus de meteoroloog.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het is nog niet duidelijk wie achter de bommeldingen zit waarmee donderdag zeker vijftien vliegtuigen in Europa te maken kregen, zegt minister David van Weel (Justitie en Veiligheid, VVD) een dag later. De meldingen zijn volgens hem moeilijk te traceren omdat ze anoniem zijn gedaan.
48 minuten geledenWINTERSWIJK (ANP) - In het Gelderse Winterswijk werd de natuurijsbaan van de Winterswijkse IJsvereniging op vrijdagochtend om 07.30 uur geopend voor schaatsliefhebbers. Daarmee was het de eerste natuurijsbaan die dit seizoen opende. Dat bevestigt de ijsmeester na berichtgeving van het AD. Op de 400-meterbaan lag bij opening ongeveer 2,5 millimeter ijs. Om 09.45 uur stond het stoplicht op de website van de ijsvereniging alweer op rood, dus is de baan weer dicht. Enthousiastelingen hebben ongeveer twee uur lang kunnen schaatsen.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - In het zuiden van Nederland daalde de temperatuur in de nacht van donderdag op vrijdag tot onder nul, en daarmee is het de eerste lokale vorstdag van het najaar. Dat gebeurde volgens Weeronline op plekken in Brabant, Limburg en delen van Zeeland. De eerste vorst is later dan gebruikelijk: tussen 1996 en 2025 vond de eerste lokale vorstdag plaats rond 25 oktober.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Na vier dagen staking gaan de Curaçaose huisartsen vrijdag weer aan de slag. Daartoe heeft de Curaçaose Huisartsen Vereniging (CNHV) haar leden donderdag opgeroepen, nadat de overheid een kort geding had aangespannen. Apothekers die zich solidair hadden verklaard en de deuren hadden gesloten, gaan vrijdag onder druk ook weer aan de slag.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het KLM-toestel dat na een bommelding is geland in de Roemeense hoofdstad Boekarest is in de nacht van donderdag op vrijdag niet vertrokken naar Tel Aviv. Dat zei een woordvoerder van KLM desgevraagd.
7 uur geledenGROU (ANP) - De A32 ter hoogte van het aquaduct Mid-Fryslân bij Grou is sinds donderdagavond in beide richtingen afgesloten voor al het verkeer. Dat maakte Rijkswaterstaat bekend.
9 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR) - Nog twee vluchten zijn donderdag doelwit geweest van een bommelding, waaronder een KLM-vlucht richting Tel Aviv. Dat meldt de Roemeense veiligheidsdienst en wordt desgevraagd door KLM bevestigd aan het ANP. Het toestel maakte een geplande tussenstop in Boekarest, nadat het was vertrokken van Schiphol.
12 uur geleden