Meteorologische winter start met kou en mist
AMSTERDAM (ANP) - De meteorologische winter start zondag met een aantal winterse dagen. Volgens Weeronline wordt het zelfs kouder dan normaal voor de tijd van het jaar.
Zaterdagavond en -nacht koelde het al flink af naar temperaturen tussen min 1 en min 3 graden. In het oosten van het land was het lokaal min 4 graden. In veel plaatsen in het land kregen mensen te maken met dichte mist en gladheid en de mist houdt nog wel even aan. Die verdwijnt langzaam, vooral in het noorden en oosten kan het tot zondagmiddag duren voordat het weer helder is.
Zondag begint in het noorden met enkele buien. Gedurende de dag kunnen die zich verspreiden naar het westelijk kustgebied. De temperatuur blijft steken op maxima van 4 tot 6 graden. Vooral in het noorden en oosten blijft het erg koud. Normaal gesproken is het rond deze tijd van het jaar zo'n 7 graden. Ook staat er een zwakke noordenwind.
Zondagavond kan het opklaren, maar vooral in de kustprovincies is er nog kans op neerslag. Zondagnacht daalt de temperatuur weer naar min 2 tot 2 graden waarbij opnieuw mist kan ontstaan.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het meldkamersysteem van de hulpdiensten kampt zaterdagmiddag met een landelijke storing. Dat laat een woordvoerder van de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond weten. Volgens hem is alarmnummer 112 nog wel bereikbaar. Ook kunnen de meldkamers nog hulpdiensten op pad sturen, maar dat kan momenteel niet op de normale manier, zegt hij. "Daar zit de storing en dat vraagt enige afstemming."
31 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands Fotomuseum is zaterdag officieel opengegaan voor het publiek in het nieuwe onderkomen. Het museum zit nu in het monumentale pakhuis Santos op Katendrecht in Rotterdam-Zuid. In het museum wordt een collectie van ruim 6,5 miljoen objecten gehuisvest. Dat is naar eigen zeggen een van de grootste museale fotocollecties ter wereld.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - In het midden en het noorden van het land kan het zaterdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft om die reden code geel afgegeven voor de provincies Noord-Holland, Utrecht, Gelderland, Flevoland, Overijssel, Drenthe, Friesland en Groningen.
7 uur geledenGORSSEL (ANP) - In Gorssel zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag twee mensen om het leven gekomen bij een ernstig eenzijdig ongeval. De politie kreeg rond 00.45 uur een melding van het ongeval op de N348 (Deventerweg) in de Gelderse plaats. Een derde inzittende is gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. Het is niet duidelijk of er nog meer mensen in de auto zaten.
10 uur geledenKESSEL (ANP) - Bij een verkeersongeval in Kessel, tussen Venlo en Roermond in de provincie Limburg, is vrijdagavond een persoon om het leven gekomen. Een andere inzittende is gewond geraakt en met spoed naar het ziekenhuis gebracht.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vrouwen die betrokken waren bij het incident in Utrecht waarbij een politieagent geweld gebruikte, onderschrijven de conclusie dat er toen "deels disproportioneel geweld" tegen hen is gebruikt. Dat laat hun advocaat vrijdag weten. "Cliƫnten zijn ook verheugd om te horen dat de politie daar haar verantwoordelijkheid voor wil nemen en lering uit wil trekken", stelt hij.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De hack bij de Raad voor de rechtspraak is onhandig voor medewerkers, maar verder niet ontregelend. Dat laat een woordvoerster weten. Volgens haar kunnen medewerkers een app nu niet meer gebruiken waardoor bijvoorbeeld e-mails niet meer op de telefoon bekeken kunnen worden. Via de laptop kan alles wel gewoon gebruikt worden.
19 uur geleden