Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Metalenprijzen stijgen door hoop op herstel Chinese economie

Metalenprijzen stijgen door hoop op herstel Chinese economie

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van basismetalen als zink, nikkel, aluminium, lood, koper en tin tonen herstel, na de grootste prijsdaling in een jaar afgelopen week. De hoop dat de vraag naar metalen weer toeneemt door het herstel van de Chinese economie na de coronadip in het land stuwt de prijzen. Ook meldt de Amerikaanse bank Goldman Sachs in een rapport dat de wereldwijde voorraden van metalen nog altijd beperkt zijn, wat de prijs opdrijft.

Uit cijfers van het Chinese statistiekbureau bleek dat de Chinese industrie iets van herstel toont na de dip als gevolg van de strenge coronamaatregelen, waardoor de productie in het land werd verstoord. Het effect van de beperkingen in mei was minder schadelijk dan in april, omdat veel steden de strenge maatregelen wat begonnen af te zwakken. Economen verwachten dat de Chinese economische activiteit deze maand verder is aangetrokken, hoewel het herstel wel gematigd blijft.

De metalenprijzen koersen desondanks nog altijd af op de grootste driemaandelijkse daling sinds de financiƫle crisis van 2008 door de vrees voor een wereldwijde recessie. De LMEX-index van zes basismetalen daalde vorige week met 6,7 procent. Dat was de grootste wekelijkse daling sinds juni vorig jaar. Maandag lieten alle metalen op de London Metal Exchange een stijging zien. Zink steeg met ruim 1 procent tot 3387 dollar per ton.

Meer uit Financieel

Trump wil volgende week kandidaat Fed-voorzitterschap bekendmaken

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgende week bekendmaken wie hij gaat voordragen als opvolger van voorzitter Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. De termijn van voorzitter Powell bij de Federal Reserve loopt in mei af.

35 minuten geleden
Shell stijgt en chipfondsen dalen in vlak gesloten AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag vrijwel vlak gesloten. Zwaargewicht Shell stond bij de winnaars dankzij een flinke stijging van de olieprijzen. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi gingen juist verder omlaag na de verliezen een dag eerder. Verder kwam ING met kwartaalcijfers naar buiten.

1 uur geleden
Wereldwijde goudvraag naar record in 2025

LONDEN (ANP) - De wereldwijde vraag naar goud is vorig jaar naar een recordniveau gestegen. Dat meldt de World Gold Council (WGC), de brancheorganisatie voor de internationale goudhandel. Volgens de WGC bedroeg de totale vraag vorig jaar 5002 ton. Het is voor het eerst dat de vraag boven de 5000 ton uitkwam.

2 uur geleden
Olieprijzen gaan fors omhoog na dreiging Trump tegen Iran

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De olieprijzen zijn donderdag flink gestegen na de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Iran. Hij riep Teheran woensdag op een nucleaire overeenkomst te sluiten, want anders zou het olierijke land militaire aanvallen riskeren.

2 uur geleden
Meta flink hoger op Wall Street, Microsoft onderuit na cijfers

NEW YORK (ANP) - Meta Platforms was donderdag een van de winnaars op Wall Street na sterke kwartaalresultaten. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram verwacht ook dit kwartaal meer omzet dan gedacht. Het bedrijf investeert dit jaar bovendien extra in datacenters en AI. Hiermee verhoogt Meta de druk in de AI-strijd tussen grote techbedrijven. De koers ging 9,5 procent omhoog.

4 uur geleden
Trump: Federal Reserve moet rente 'substantieel' verlagen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank moet de rente "substantieel" verlagen. Dat schreef president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. De Federal Reserve hield woensdag de rente onveranderd na drie eerdere verlagingen op rij. Trump roept al langer om een flinke renteverlaging om zo de economie van de Verenigde Staten te stimuleren, met daarbij ook felle kritiek op Fed-voorzitter Jerome Powell.

4 uur geleden
TotalEnergies herstart omstreden lng-project in Mozambique

MAPUTO (ANP/AFP) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies heeft een groot gasproject in het noorden van Mozambique formeel weer opgestart. De bouw van een grote lng-installatie is omstreden. Volgens milieuorganisaties gaat die ten koste van lokale boeren en vissers en draagt de gaswinning bij aan instabiliteit in de regio, die gebukt gaat onder jihadistische aanvallen.

5 uur geleden