Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Metalengroep AMG wint op Damrak na verhoging winstverwachting

Metalengroep AMG wint op Damrak na verhoging winstverwachting

AMSTERDAM (ANP) - AMG werd woensdag flink hoger gezet op de Amsterdamse beurs. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat de metalengroep voor de tweede keer in korte tijd de winstverwachting heeft opgeschroefd. Verder werd vooral uitgekeken naar het inflatiecijfer van de eurozone over januari. De inflatie zit al geruime tijd in de lift en beleggers zijn benieuwd in welke mate de stijging van het algemene prijspeil zich voortzet.

AMG won 7 procent in de MidKap. De metalenspecialist is nog positiever geworden over de winst dit jaar dankzij de hoge prijs voor lithium, een zeer belangrijke grondstof voor batterijen in elektrische auto's. In december werd de verwachting ook al opgekrikt. Sindsdien zijn volgens het bedrijf de omstandigheden op de lithium-markt "significant verbeterd". Vanwege de grote vraag naar elektrische auto's is de prijs van lithium naar records gestegen.

Pharming steeg bijna 8 procent na positieve studieresultaten van het middel leniolisib, waarmee de biotechnoloog verschillende zeldzame immuunziekten wil behandelen. Het bedrijf kondigde tevens aan in het tweede kwartaal te willen starten met het indienen van de wereldwijde aanvragen voor registratie van het middel bij toezichthoudende instanties.

Chipbedrijven

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,6 procent hoger op 769,59 punten. De MidKap klom 0,9 procent tot 1084,38 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,5 procent.

De chipbedrijven ASMI, ASML en Besi behoorden opnieuw tot de sterkste stijgers in de AEX, met winsten tot 2,5 procent. Verzekeraar Aegon profiteerde van een koopaanbeveling door ING en won 1,5 procent. Olie- en gasconcern Shell sloot de rij met een min van 0,8 procent.

Fagron

Fagron (plus 3,6 procent) kondigde een overname aan. De toeleverancier aan apotheken heeft zijn Amerikaanse branchegenoot Letco Medical gekocht voor zo'n 30 miljoen euro. Ook heeft het bedrijf 80 procent van zijn divisie die op basis van contracten diensten levert aan bedrijven in de consumentengezondheidszorg en detailhandel in de Verenigde Staten, verkocht aan een syndicaat.

Buiten het Damrak kwamen onder meer het Britse telecomconcern Vodafone (plus 2 procent), de Zwitserse farmaceut Novartis (min 3 procent) en de Spaanse bank Santander (min 1,5 procent) met resultaten.

De euro was 1,1286 dollar waard, tegen 1,1244 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent meer op 88,30 dollar. Brentolie werd ook 0,1 procent duurder, op 89,23 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Milieudefensie: klimaatplannen van 28 grote bedrijven onvoldoende

AMSTERDAM (ANP) - De klimaatplannen van 28 grote bedrijven die actief zijn in Nederland, zijn nog altijd niet in lijn met de klimaatdoelen. Die conclusie trekken Milieudefensie en het NewClimate Institute op basis van een analyse van de plannen. Volgens hun zogeheten Klimaatcrisis-Index zetten zeven bedrijven wel "stappen in de goede richting", maar handelt nog geen van de ondernemingen in lijn met het Klimaatakkoord van Parijs.

19 minuten geleden
Gratis beveiligingspakket voor Odido-klanten na datalek

DEN HAAG (ANP) - Hoewel het nog onduidelijk is of klanten van Odido een schadevergoeding krijgen na het grote datalek anderhalve week geleden, krijgen ze wel twee jaar een gratis beveiligingspakket. Het pakket biedt volgens het telecombedrijf onder meer extra bescherming tegen virussen.

1 uur geleden
Wall Street daalt scherp door AI-angst en hogere heffingen

NEW YORK (ANP) - De beurskoersen op Wall Street gingen maandag scherp omlaag door opnieuw opgelaaide zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie op verschillende sectoren. Ook stond de handel onder druk door het besluit van president Donald Trump om de wereldwijde tarieven te verhogen.

1 uur geleden
Amerikaans Anthropic wijst Chinese AI-bedrijven aan als dieven

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic, eigenaar van chatbot Claude, beschuldigt drie Chinese concurrenten ervan op ongeoorloofde wijze kennis en technologie uit zijn systeem over te nemen. Volgens Anthropic gaat het om grootschalige diefstal van intellectueel eigendom.

3 uur geleden
Europese beurzen onder druk door onzekerheid over heffingen Trump

AMSTERDAM (ANP) - De aangekondigde importheffingen van president Donald Trump zorgden maandag voor een nieuwe domper op de Europese aandelenmarkten. Tegen het einde van de handelsdag kwam de beurshandel extra onder druk door verliezen op Wall Street.

6 uur geleden
Consumentenbond waarschuwt voor onderzochte koptelefoons

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond roept mensen op voorzichtig te zijn met koptelefoons die volgens een recent onderzoek te veel schadelijke stoffen bevatten. "Wij raden aan om langdurig huidcontact met de koptelefoons die slecht uit het onderzoek komen te verminderen, houd hem bijvoorbeeld niet om je nek als je hem niet gebruikt. En heel simpel: doe hem niet in je mond. Sabbel bijvoorbeeld niet op het kabeltje terwijl je de koptelefoon draagt", meldt een woordvoerster van de Consumentenbond.

6 uur geleden
ASML onthult vooruitgang die 50 procent meer chips kan opleveren

SAN DIEGO (ANP) - Onderzoekers van het Nederlandse technologiebedrijf ASML zeggen dat ze een doorbraak hebben bereikt waardoor hun chipmachines aanzienlijk krachtiger kunnen worden gemaakt. Door de lichtbron in de geavanceerde EUV-machines te verbeteren, kunnen er tegen het einde van dit decennium tot wel 50 procent meer chips worden gemaakt. Dat zegt Michael Purvis, een toptechnoloog bij ASML, in een gesprek met persbureau Reuters.

7 uur geleden