Metalengroep AMG wint op Damrak na verhoging winstverwachting
AMSTERDAM (ANP) - AMG werd woensdag flink hoger gezet op de Amsterdamse beurs. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat de metalengroep voor de tweede keer in korte tijd de winstverwachting heeft opgeschroefd. Verder werd vooral uitgekeken naar het inflatiecijfer van de eurozone over januari. De inflatie zit al geruime tijd in de lift en beleggers zijn benieuwd in welke mate de stijging van het algemene prijspeil zich voortzet.
AMG won 7 procent in de MidKap. De metalenspecialist is nog positiever geworden over de winst dit jaar dankzij de hoge prijs voor lithium, een zeer belangrijke grondstof voor batterijen in elektrische auto's. In december werd de verwachting ook al opgekrikt. Sindsdien zijn volgens het bedrijf de omstandigheden op de lithium-markt "significant verbeterd". Vanwege de grote vraag naar elektrische auto's is de prijs van lithium naar records gestegen.
Pharming steeg bijna 8 procent na positieve studieresultaten van het middel leniolisib, waarmee de biotechnoloog verschillende zeldzame immuunziekten wil behandelen. Het bedrijf kondigde tevens aan in het tweede kwartaal te willen starten met het indienen van de wereldwijde aanvragen voor registratie van het middel bij toezichthoudende instanties.
Chipbedrijven
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,6 procent hoger op 769,59 punten. De MidKap klom 0,9 procent tot 1084,38 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,5 procent.
De chipbedrijven ASMI, ASML en Besi behoorden opnieuw tot de sterkste stijgers in de AEX, met winsten tot 2,5 procent. Verzekeraar Aegon profiteerde van een koopaanbeveling door ING en won 1,5 procent. Olie- en gasconcern Shell sloot de rij met een min van 0,8 procent.
Fagron
Fagron (plus 3,6 procent) kondigde een overname aan. De toeleverancier aan apotheken heeft zijn Amerikaanse branchegenoot Letco Medical gekocht voor zo'n 30 miljoen euro. Ook heeft het bedrijf 80 procent van zijn divisie die op basis van contracten diensten levert aan bedrijven in de consumentengezondheidszorg en detailhandel in de Verenigde Staten, verkocht aan een syndicaat.
Buiten het Damrak kwamen onder meer het Britse telecomconcern Vodafone (plus 2 procent), de Zwitserse farmaceut Novartis (min 3 procent) en de Spaanse bank Santander (min 1,5 procent) met resultaten.
De euro was 1,1286 dollar waard, tegen 1,1244 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent meer op 88,30 dollar. Brentolie werd ook 0,1 procent duurder, op 89,23 dollar per vat.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.
14 uur geledenMUMBAI (AFN/BLOOMBERG) - India heeft zaterdag ingegrepen door maximumprijzen van vliegtickets in te stellen en extra treinen in te zetten, nadat duizenden reizigers waren gestrand door geannuleerde vluchten. De regering heeft prijsrestricties opgelegd om te voorkomen dat "buitensporig hoge vliegtarieven door bepaalde luchtvaartmaatschappijen in rekening worden gebracht." De maatregelen blijven van kracht "tot de situatie volledig is gestabiliseerd", staat in een verklaring.
14 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriële metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.
17 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.
20 uur geledenHAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.
21 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.
1 dag geleden