Metalengroep AMG wint op Damrak na verhoging winstverwachting
AMSTERDAM (ANP) - AMG werd woensdag flink hoger gezet op de Amsterdamse beurs. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat de metalengroep voor de tweede keer in korte tijd de winstverwachting heeft opgeschroefd. Verder werd vooral uitgekeken naar het inflatiecijfer van de eurozone over januari. De inflatie zit al geruime tijd in de lift en beleggers zijn benieuwd in welke mate de stijging van het algemene prijspeil zich voortzet.
AMG won 7 procent in de MidKap. De metalenspecialist is nog positiever geworden over de winst dit jaar dankzij de hoge prijs voor lithium, een zeer belangrijke grondstof voor batterijen in elektrische auto's. In december werd de verwachting ook al opgekrikt. Sindsdien zijn volgens het bedrijf de omstandigheden op de lithium-markt "significant verbeterd". Vanwege de grote vraag naar elektrische auto's is de prijs van lithium naar records gestegen.
Pharming steeg bijna 8 procent na positieve studieresultaten van het middel leniolisib, waarmee de biotechnoloog verschillende zeldzame immuunziekten wil behandelen. Het bedrijf kondigde tevens aan in het tweede kwartaal te willen starten met het indienen van de wereldwijde aanvragen voor registratie van het middel bij toezichthoudende instanties.
Chipbedrijven
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,6 procent hoger op 769,59 punten. De MidKap klom 0,9 procent tot 1084,38 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,5 procent.
De chipbedrijven ASMI, ASML en Besi behoorden opnieuw tot de sterkste stijgers in de AEX, met winsten tot 2,5 procent. Verzekeraar Aegon profiteerde van een koopaanbeveling door ING en won 1,5 procent. Olie- en gasconcern Shell sloot de rij met een min van 0,8 procent.
Fagron
Fagron (plus 3,6 procent) kondigde een overname aan. De toeleverancier aan apotheken heeft zijn Amerikaanse branchegenoot Letco Medical gekocht voor zo'n 30 miljoen euro. Ook heeft het bedrijf 80 procent van zijn divisie die op basis van contracten diensten levert aan bedrijven in de consumentengezondheidszorg en detailhandel in de Verenigde Staten, verkocht aan een syndicaat.
Buiten het Damrak kwamen onder meer het Britse telecomconcern Vodafone (plus 2 procent), de Zwitserse farmaceut Novartis (min 3 procent) en de Spaanse bank Santander (min 1,5 procent) met resultaten.
De euro was 1,1286 dollar waard, tegen 1,1244 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent meer op 88,30 dollar. Brentolie werd ook 0,1 procent duurder, op 89,23 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met een gemengd beeld gesloten. Een tegenvallend kwartaalbericht van softwareconcern Oracle leidde tot zorgen over hoge kosten en waarderingen in de AI-sector. Beleggers weken uit naar aandelen in andere sectoren, die daardoor aan waarde wonnen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Advies- en ingenieursbureau Arcadis heeft een nieuwe topbestuurder aangekondigd. De Amerikaanse Heather Polinsky wordt vanaf 1 maart de nieuwe bestuursvoorzitter van het Nederlandse bedrijf. De huidige topman Alan Brookes vertrekt na drie jaar leiding te hebben gegeven aan Arcadis.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Griekse minister Kyriakos Pierrakakis is gekozen tot nieuwe voorzitter van de Eurogroep. De ministers van Financiën van de eurolanden verkozen hem boven de andere kandidaat, de Belgische minister Vincent Van Peteghem (Begroting).
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst geëindigd. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten om voor de derde keer op rij de rente te verlagen, wat eerder al voor opluchting zorgde op Wall Street. Tegelijkertijd drukte een tegenvallend kwartaalbericht van het Amerikaanse softwarebedrijf Oracle op techaandelen op het Damrak.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er komt geen volledig verbod op de verbrandingsmotor in auto's, zegt de voorzitter van de grootste partij in het Europees Parlement EVP, Manfred Weber, tegen de Duitse krant Bild. Eerder is afgesproken dat per 2035 nieuw gemaakte auto's in de EU geen CO2 meer mogen uitstoten. Weber zegt dat dat nu is teruggebracht naar 90 procent. Die aanpassing zou volgende week bekendgemaakt worden door de Europese Commissie.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Dat de Europese Unie akkoord gaat met het vrijhandelsverdrag met de Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay lijkt nog niet zeker. Hiervoor is een ruime meerderheid van de EU-lidstaten nodig, en het is nog niet zeker dat die er is, laat een hooggeplaatste EU-bron weten.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft vastgesteld dat Gerard Sanderink wanbeleid voerde bij zijn ict-bedrijf Centric. Hij was ook verantwoordelijk voor wanbeleid bij Strukton-moederbedrijf Oranjewoud, stellen de rechters vast.
8 uur geleden