Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Metalengroep AMG stijgt op groen Damrak, Fugro keldert na cijfers

Metalengroep AMG stijgt op groen Damrak, Fugro keldert na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - AMG behoorde donderdag tot de sterkste stijgers op de Amsterdamse beurs. De metalengroep boekte afgelopen jaar recordresultaten dankzij de goede verkopen van lithium, een belangrijk materiaal voor elektrische auto's. Ook handhaafde het bedrijf de verwachtingen voor 2023. Het aandeel werd beloond met een koerswinst van 6 procent en was daarmee koploper in de MidKap. Fugro stond daarentegen onderaan bij de middelgrote bedrijven met een fors verlies van 9 procent. De bodemonderzoeker boekte in het laatste kwartaal van 2022 meer omzet, maar zag de winst dalen.

De stemming op de aandelenmarkten was verder bescheiden positief na een stroom van bedrijfsresultaten. Beleggers verwerkten daarnaast nog de vergaderingsnotulen van de Federal Reserve. Daaruit bleek dat de beleidsmakers van de Amerikaanse centrale bank verwachten dat er meer rentestappen nodig zijn om de inflatie te beteugelen.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent in de plus op 760,33 punten. De MidKap klom 0,3 procent tot 1020,07 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,5 procent. Londen daalde 0,2 procent.

ASMI

Chipbedrijf ASMI stond in de kopgroep van de AEX met een winst van 3 procent dankzij een koopadvies door Citi. Branchegenoot Besi deed het nog iets beter met een plus van 3,5 procent. Telecombedrijf KPN kampte daarentegen met een adviesverlaging door Berenberg en sloot de rij met een min van 1 procent.

DSM won 0,4 procent. De Europese Commissie is akkoord met de fusie van het speciaalchemiebedrijf met zijn Zwitserse branchegenoot Firmenich. De fusieplannen wachten nog op goedkeuring uit India.

SBM Offshore

SBM Offshore verloor 1,1 procent. De maritiem dienstverlener meldde resultaten die in lijn waren met de eigen verwachtingen. Ook industrieel concern Aalberts opende de boeken. Het bedrijf zag de omzet en de winst vorig jaar stijgen en won 0,9 procent.

ForFarmers klom 0,5 procent. De omzet van het veevoerbedrijf steeg door prijsverhogingen hard, terwijl de hoeveelheid verkocht veevoer daalde doordat varkenshouders in Europa moeite hebben winst te maken op hun vlees.

Euro- en oliekoers

Van Lanschot Kempen meldde een lagere winst, doordat het een eenmalige last moest nemen in verband met een overname. Het aandeel zakte 6,6 procent. In Milaan daalde Eni 2 procent, ondanks dat het Italiaanse energiebedrijf vorig jaar een recordwinst boekte dankzij de hogere olie- en gasprijzen.

De euro was 1,0607 dollar waard, tegenover 1,0603 een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,5 procent duurder op 74,28 dollar per vat, Brentolie steeg ook 0,5 procent in prijs, tot 80,96 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Ondernemers slechter bestand tegen inkomensverlies dan werknemers

DEN HAAG (ANP) - Zeven op de tien ondernemers kunnen hun vaste kosten twee jaar lang blijven betalen na een inkomensdaling door baanverlies of arbeidsongeschiktheid. Werknemers lukt dat beter, blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Zelfstandigen zijn daarmee financieel kwetsbaarder dan werknemers, concludeert de belangrijke adviseur van het kabinet.

36 minuten geleden
Netflix denkt ondanks hogere kosten winstgevender te worden

LOS GATOS (ANP) - Netflix verwacht ondanks de gehoopte overname van grote delen van Warner Bros. Discovery en extra uitgaven aan shows winstgevender te worden in 2026. In het laatste kwartaal van vorig jaar profiteerde de streamingdienst van nieuwe abonnees en hogere prijzen, meldt Netflix bij zijn resultaten.

5 uur geleden
Trumps Groenland-escalatie jaagt Wall Street schrik aan

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn op de eerste handelsdag na een extra lang weekend met forse verliezen gesloten. Beleggers schrokken van de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese bondgenoten in zijn poging Groenland in te lijven.

6 uur geleden
Frankrijk onderzoekt dood van baby die Nestlé-voeding kreeg

PARIJS (ANP) - Gezondheidsautoriteiten in Frankrijk onderzoeken het overlijden van een baby die babyvoeding van Nestlé had gedronken die deel uitmaakte van een grote terugroepactie. Het is nog niet duidelijk of de dood van het jonge kind te maken had met de voeding, benadrukt de organisatie tegenover persbureau AFP.

6 uur geleden
Luchthaven Schiphol stopt met X om beperkt bereik en toename haat

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is niet langer actief op socialemediaplatform X. Volgens de luchthaven is het bereik van X te beperkt, terwijl er zorgen zijn over een toename van desinformatie en haat op het platform.

10 uur geleden
Europese beurzen zakken opnieuw door oplopende spanningen met VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Amsterdam en andere Europese steden zijn dinsdag lager gesloten. Op de markten overheersten zorgen over dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese landen omdat hij Groenland wil inlijven. Maandag leidde dat ook al tot verliezen.

10 uur geleden
Toezichthouders FNV 'tevreden' over aantal kandidaten bestuur

UTRECHT (ANP) - De tijdelijke toezichthouders bij vakbond FNV zijn "tevreden" over de hoeveelheid en de kwaliteit van de kandidaten die zich hebben gemeld voor een nieuw bestuur. Dit meldt de woordvoerster van toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts.

11 uur geleden