Metalengroep AMG stijgt op groen Damrak, Fugro keldert na cijfers
AMSTERDAM (ANP) - AMG behoorde donderdag tot de sterkste stijgers op de Amsterdamse beurs. De metalengroep boekte afgelopen jaar recordresultaten dankzij de goede verkopen van lithium, een belangrijk materiaal voor elektrische auto's. Ook handhaafde het bedrijf de verwachtingen voor 2023. Het aandeel werd beloond met een koerswinst van 6 procent en was daarmee koploper in de MidKap. Fugro stond daarentegen onderaan bij de middelgrote bedrijven met een fors verlies van 9 procent. De bodemonderzoeker boekte in het laatste kwartaal van 2022 meer omzet, maar zag de winst dalen.
De stemming op de aandelenmarkten was verder bescheiden positief na een stroom van bedrijfsresultaten. Beleggers verwerkten daarnaast nog de vergaderingsnotulen van de Federal Reserve. Daaruit bleek dat de beleidsmakers van de Amerikaanse centrale bank verwachten dat er meer rentestappen nodig zijn om de inflatie te beteugelen.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent in de plus op 760,33 punten. De MidKap klom 0,3 procent tot 1020,07 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,5 procent. Londen daalde 0,2 procent.
ASMI
Chipbedrijf ASMI stond in de kopgroep van de AEX met een winst van 3 procent dankzij een koopadvies door Citi. Branchegenoot Besi deed het nog iets beter met een plus van 3,5 procent. Telecombedrijf KPN kampte daarentegen met een adviesverlaging door Berenberg en sloot de rij met een min van 1 procent.
DSM won 0,4 procent. De Europese Commissie is akkoord met de fusie van het speciaalchemiebedrijf met zijn Zwitserse branchegenoot Firmenich. De fusieplannen wachten nog op goedkeuring uit India.
SBM Offshore
SBM Offshore verloor 1,1 procent. De maritiem dienstverlener meldde resultaten die in lijn waren met de eigen verwachtingen. Ook industrieel concern Aalberts opende de boeken. Het bedrijf zag de omzet en de winst vorig jaar stijgen en won 0,9 procent.
ForFarmers klom 0,5 procent. De omzet van het veevoerbedrijf steeg door prijsverhogingen hard, terwijl de hoeveelheid verkocht veevoer daalde doordat varkenshouders in Europa moeite hebben winst te maken op hun vlees.
Euro- en oliekoers
Van Lanschot Kempen meldde een lagere winst, doordat het een eenmalige last moest nemen in verband met een overname. Het aandeel zakte 6,6 procent. In Milaan daalde Eni 2 procent, ondanks dat het Italiaanse energiebedrijf vorig jaar een recordwinst boekte dankzij de hogere olie- en gasprijzen.
De euro was 1,0607 dollar waard, tegenover 1,0603 een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,5 procent duurder op 74,28 dollar per vat, Brentolie steeg ook 0,5 procent in prijs, tot 80,96 dollar per vat.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland kan steenkolencentrales langer in bedrijf houden als de energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten nog langer hoog blijven. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz vrijdag gezegd. Duitsland heeft een doelstelling om uiterlijk in 2038 helemaal te stoppen met kolencentrales. Maar door de oorlog zijn de gasprijzen sterk gestegen en kolencentrales kunnen helpen om het gasverbruik te drukken.
23 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw met verlies gesloten door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten en de economische schade door het conflict. De olieprijzen gingen juist weer verder omhoog ondanks het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de staking van de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten met tien dagen te verlengen tot 6 april.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De economische groei van de Europese Unie wordt geraakt door de oorlog in het Midden-Oosten. Maar de impact hangt wel af van de duur en omvang van het conflict, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) vrijdag. Ook zal de inflatie aangejaagd worden doordat de energieprijzen hard zijn gestegen door de oorlog, aldus Dombrovskis.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond vindt de claim van Jumbo dat het de laagste paasprijzen van Nederland heeft "te kort door de bocht". Volgens de Consumentenbond kiest de winkelketen zelf gunstig geprijsde producten, maakt vergelijkingsfouten en verstopt het de kleine lettertjes. Jumbo is van mening dat de campagne "goed onderbouwd" is.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag verder omlaag na de zware koersverliezen een dag eerder. Het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de deadline voor de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen met tien dagen te verlengen tot 6 april, maakte weinig indruk op beleggers. De verlenging geeft meer tijd voor gesprekken met Iran, die volgens Trump "zeer goed verlopen".
5 uur geledenAALSMEER (ANP) - Royal FloraHolland merkt nog geen grote impact op de import van bloemen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Het grootste deel van de import van de bloemenveiling komt vanuit Afrika en dat verloopt deels via het Midden-Oosten, maar grote gevolgen blijven uit. 's Werelds grootste sierteeltmarktplaats verwacht dit jaar dan ook opnieuw zwarte cijfers te schrijven.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Deutsche Bahn heeft vorig jaar 2,3 miljard euro verlies geleden, blijkt uit de jaarcijfers. De Duitse spoorwegmaatschappij duikt daarmee 500 miljoen euro verder in het rood dan in 2024. Deutsche Bahn meldt haar klanten dat ze het komende jaar rekening moeten houden met verslechtering van de diensten.
6 uur geleden