Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Metaalverwerkers willen tijdelijk af van importheffing om oorlog

Metaalverwerkers willen tijdelijk af van importheffing om oorlog

NIEUWEGEIN (ANP) - Nederlandse en Europese bedrijven willen af van een Europese heffing op bijvoorbeeld goedkoop staal uit China. Door de hogere prijzen voor staal sinds de oorlog in Oekraïne dreigen metaalverwerkers anders in de problemen te komen, wat uiteindelijk zal zorgen voor hogere prijzen in onder meer de landbouw en bouw, waarschuwt de Koninklijke Metaalunie.

De branchevereniging steunt een oproep van de Europese belangenbehartiger Orgalim voor het schrappen van de heffing. "Doe dat tijdelijk om te voorkomen dat de prijs nog verder gaat oplopen. Het is van belang de Europese staalmarkt concurrerend te houden ten opzichte van ‘goedkope’ landen als China en India", aldus een woordvoerder van de Metaalunie.

Volgens de verenigingen komt bijna een kwart van het door Europa geïmporteerde staal uit Rusland en Oekraïne, wat nu moeilijker te krijgen is. Op Russisch staal zit vanwege de betrokkenheid van het land bij de oorlog in Oekraïne een Europees importverbod. Een van de grootste metaalbedrijven van Oekraïne, ArcelorMittal Kryvyi Rih, legde zijn fabriek stil door de oorlog. Ook is het land rijk aan aan ijzererts en andere grondstoffen, waardoor de toelevering naar Europa nog verder kan worden verstoord.

Meer uit Financieel

Duitse wijnbouwers kampen met grote crisis, waarschuwt branche

BERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.

3 uur geleden
China versoepelt beursregels voor makers herbruikbare raketten

BEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciële raketten ontwikkelen.

6 uur geleden
Toezichthouder grijpt in bij DB om slechte planning werkzaamheden

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.

7 uur geleden
Breedste schip ooit vaart via kanaal door Zeeuws-Vlaanderen

GENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.

8 uur geleden
Winsten in Chinese industrie dalen tweede maand op rij

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.

8 uur geleden
Onderzoek de Volkskrant: Defensie verreweg grootste werkgever

AMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.

8 uur geleden
China legt sancties op aan Amerikaanse defensiebedrijven

BEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.

10 uur geleden