Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Metaalunie waarschuwt: rust rond brexit is nog niet teruggekeerd

Metaalunie waarschuwt: rust rond brexit is nog niet teruggekeerd

NIEUWEGEIN (ANP) - De rust rond de brexit is nog niet teruggekeerd, ondanks de grote verkiezingsoverwinning van de Britse premier Boris Johnson. Daarvoor waarschuwt Koninklijke Metaalunie. Voor ondernemers blijft het advies daarom ongewijzigd: bereid je voor op het no-dealscenario dat nog steeds niet van de baan is.

Volgens de Nederlandse ondernemersorganisatie is de enige hoop op rust dat er een handelsakkoord met de Britten wordt gesloten. "En dat is, zoals het er nu naar uit ziet, nog helemaal niet zo zeker. Een zogenaamde harde brexit is dan ook nog niet uitgesloten. Dat komt door de enorme haast die Johnson nu lijkt te willen maken."

De verkiezingen in het Verenigd Koninkrijk mondden uit in een verpletterende overwinning voor de Conservatieve Partij van Johnson. Daardoor lijkt het land op 31 januari definitief de Europese Unie te gaan verlaten. Het komen tot een akkoord vergt volgens experts echter veel meer tijd dan Johnson wil toestaan. Dat deze onderhandelingen extra tijd zullen vergen komt ook doordat Johnson afwijkende regels wil vaststellen die de concurrentiepositie van Europese bedrijven benadelen.

Meer uit Financieel

Facebook-moeder Meta boekt flink meer winst en omzet

MENLO PARK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, heeft in het afgelopen kwartaal flink hogere resultaten behaald. Dat maakte Meta na het slot van de beurshandel in New York bekend.

8 uur geleden
Beurzen New York gemengd na rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen gesloten. Beleggers op Wall Street verwerkten het besluit van de Amerikaanse centrale bank om de rente opnieuw onveranderd te laten, ondanks herhaalde oproepen van president Donald Trump voor een verlaging. Daarnaast waren er weer veel bedrijfsresultaten, waaronder van Starbucks, Booking Holdings en Harley-Davidson.

8 uur geleden
Federal Reserve houdt rente onveranderd ondanks kritiek Trump

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft het belangrijkste rentetarief in de Verenigde Staten opnieuw onveranderd gelaten. Bij de vorige vier rentebesluiten hield de Fed de leenkosten ook al ongewijzigd. Het besluit zal naar verwachting opnieuw een stortvloed van kritiek opleveren van de Amerikaanse president Donald Trump die de centrale bank herhaaldelijk heeft opgeroepen om de rente te verlagen.

8 uur geleden
Tata Motors neemt Italiaanse truckbouwer Iveco over

TURIJN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Indiase Tata Motors neemt de Italiaanse truck- en bussenbouwer Iveco over voor in totaal 3,8 miljard euro. Daarnaast verkoopt het in Turijn gevestigde Iveco zijn activiteiten met militaire voertuigen aan het Italiaanse defensiebedrijf Leonardo voor 1,7 miljard euro.

8 uur geleden
Nieuwe topman voor autoconcern Renault

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault heeft een nieuwe topman benoemd na het onverwachte vertrek van de vorige bestuursvoorzitter. François Provost, het hoofd van de inkoopactiviteiten van het bedrijf, gaat nu de hoogste functie bij Renault bekleden. Hij werd eerder al genoemd als een van de kandidaten voor de topfunctie.

8 uur geleden
Airbus levert minder vliegtuigen af in eerste jaarhelft

PARIJS (ANP) - Airbus heeft in de eerste helft van dit jaar minder nieuwe vliegtuigen aan klanten geleverd dan vorig jaar. De Europese vliegtuigbouwer kampt onder meer met beperkingen in de productiecapaciteit bij de A320-toestellen door vertragingen bij motorleveringen. De A320-vliegtuigen zijn de bestverkopende toestellen van Airbus.

12 uur geleden
Veel meer tijd voor UWV om bezwaren te behandelen

ROTTERDAM (ANP) - Het UWV krijgt veel meer tijd om te beslissen in zaken waarin een medisch advies van een verzekeringsarts noodzakelijk is. Dat heeft de rechter in Rotterdam geoordeeld in drie zaken.

12 uur geleden