Metaalstakingen gaan na Bevrijdingsdag verder
UTRECHT (ANP) - Medewerkers in de metaalsector leggen donderdag en vrijdag, dus na Bevrijdingsdag, voor 48 uur het werk neer. Onder meer rond Venlo en Eindhoven zal er worden gestaakt. Volgens vakbonden FNV en CNV wordt er bijvoorbeeld actie gevoerd bij industrieconcern VDL en chipmachinefabrikant ASML. Hoeveel werknemers precies zullen meedoen, is nog niet duidelijk.
De stakingen in de metaal gaan al de vijftiende week in. Door het hele land hebben afgelopen periode al duizenden medewerkers gestaakt bij bedrijven als ThyssenKrupp, Fokker, DAF, Stork, Siemens en Scania.
Maar de werkgevers lijken niet van plan toe te geven. FME-hoofdonderhandelaar Maurice Rojer noemde de door de bonden gestelde looneisen eerder "onhaalbaar en onverantwoord". De werkgevers vinden dat er rekening gehouden moet worden met de coronacrisis en het herstelvermogen van bedrijven.
De cao in de metaalsector is een van de grootste van Nederland. Onder de zogeheten metalektro-cao vallen zo'n 160.000 werknemers.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Een storing bij de elektrische paspoortcontrole zorgt zondag voor lange rijen op Schiphol. Dat bevestigen de luchthaven en de Koninklijke Marechaussee na berichtgeving van De Telegraaf. De zogeheten e-gates werken niet en daarom moeten alle reizigers voor een paspoortcontrole langs de balie, legt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee uit.
35 minuten geledenHANOI (ANP/RTR) - Noorwegen, Zwitserland, IJsland en Liechtenstein hebben een vrijhandelsakkoord met Vietnam gesloten. Dat hebben de regeringen van Noorwegen en Vietnam zondag bekendgemaakt. De vier Europese landen zijn geen onderdeel van de Europese Unie en zitten samen in de Europese Vrijhandelsassociatie (EVA).
59 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Stellantis, het moederbedrijf van onder meer Opel, Citroën en Fiat, is van plan om dit jaar honderden extra ingenieurs aan te nemen op verschillende locaties in Europa en de Verenigde Staten. Dat heeft hoofd engineering en technologie van de autofabrikant Ned Curic gezegd tijdens een autobeurs in Parijs.
20 uur geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat de vraag naar de nieuwste iPhone Duo "buitengewoon" is, nadat de verwachte levertijden al snel opliepen naar eind januari volgend jaar. "De vraag naar pre-orders voor de iPhone Duo, onze eerste opvouwbare iPhone, is buitengewoon", meldt het bedrijf in een verklaring.
21 uur geledenASSE (ANP) - De onlinebesteldienst van de Belgische supermarktketen Delhaize is weer volledig operationeel, nadat die supermarkt net als de Nederlandse Albert Heijn werd getroffen door een IT-incident. Dat meldt persbureau Belga zaterdag. Bij Albert Heijn kan online bestellen nog niet.
23 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - AI-bedrijf Anthropic heeft "stilletjes" zijn eigen voorstel voor een veiligheidswet voor kunstmatige intelligentie (AI) voorgelegd aan Amerikaanse wetgevers. Dat schrijft nieuwssite Politico op basis van verschillende anonieme bronnen.
1 dag geledenBANGKOK (ANP) - Lidstaten van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) waarschuwen dat de veerkracht van de wereldeconomie niet voor lief moet worden genomen. Dat staat in een verklaring na afloop van de bijeenkomst in Bangkok.
1 dag geleden