Meta werkt met techbedrijven aan AI-standaard voor afbeeldingen
MENLO PARK (ANP/AFP) - Meta Platforms, het bedrijf achter onder meer Facebook en Instagram, werkt met andere techbedrijven aan standaarden voor afbeeldingen die zijn gemaakt met kunstmatige intelligentie (AI). De standaarden moeten er volgens Meta voor zorgen dat afbeeldingen waarin AI is gebruikt, beter worden herkend en dat daarbij beter wordt aangegeven wanneer een beeld is gemaakt met kunstmatige intelligentie.
Op de eigen platformen Facebook, Instagram en Threads verwacht Meta over een paar maanden zo'n AI-herkenningssysteem te hebben. Het socialmediaconcern zegt sinds december beelden te markeren die zijn gemaakt met zijn eigen AI-tools en wil samen met andere techbedrijven een standaard ontwikkelen "om de transparantie voor gebruikers te vergroten", zegt Meta-bestuurder Nick Clegg tegen persbureau AFP. Hiervoor werkt het concern samen met onder meer Google, Microsoft en OpenAI, de eigenaar van ChatGPT.
Kwaadwillenden kunnen met AI-hulpmiddelen foto's en video's bewerken en op die manier onder meer nepnieuws verspreiden via social media. Dat gebeurde bijvoorbeeld na het begin van de oorlog tussen Israël en Hamas in oktober. In onder meer de Europese Unie leidde dat tot zorgen over de toename van onlinenepnieuws rond het conflict. De Europese Commissie waarschuwde socialmediabedrijven, waaronder Meta, kort na de opleving van het geweld dat nepnieuws zo snel mogelijk moet worden verwijderd.
Grote schaal
Het op grote schaal markeren van AI-afbeeldingen zorgt er niet voor dat helemaal geen vervalste afbeeldingen meer worden gemaakt, aldus Clegg. Maar het kan volgens hem het verspreiden ervan "zeker minimaliseren". Het blijft volgens Meta nog steeds belangrijk dat gebruikers kritisch naar berichten blijven kijken en controleren of ze zijn geplaatst door betrouwbare accounts.
Een door Meta zelf gefinancierd toezichtorgaan adviseerde onlangs dat Meta zijn beleid rond deepfakes goed moet nalopen. De Oversight Board behandelde een klacht over een nepfilmpje dat vorig jaar veel werd bekeken. In die video is de Amerikaanse president Joe Biden te zien met zijn kleindochter, maar de beelden waren zo gemanipuleerd dat het lijkt alsof hij haar op een ongepaste manier aanraakt.
Meer uit Financieel
CARACAS (ANP/RTR) - Shell heeft zijn intentie om nieuwe kansen in Venezuela te benutten formeel laten vastleggen. Donderdag sloot het olie- en gasconcern daarvoor verschillende deals met de regering van interim-president Delcy Rodríguez.
32 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van 24 Amerikaanse staten spant een rechtszaak aan tegen de recent door president Donald Trump opgelegde importheffingen van 10 procent. Volgens de staten mag Trump de streep die het Amerikaanse hooggerechtshof onlangs zette door veel van zijn eerdere heffingen, niet omzeilen door zich op een andere wet te beroepen.
1 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Bouwconcern VolkerWessels verzet zich tegen twee boetes van samen 480.000 euro die twee dochterbedrijven onlangs kregen voor de omkoping van een politicus in Sint Maarten. Ook een voormalige directeur, die een geldstraf kreeg van 30.000 euro voor zijn rol bij de corruptie, heeft hoger beroep aangetekend.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europees Parlement en de lidstaten hebben donderdag overeenstemming bereikt over een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Een omschrijving als vegetarische kip mag straks niet meer worden gebruikt. Dat geldt ook voor combinaties met bijvoorbeeld steak of bacon. Aanduidingen als veggieburger of vegaworst blijven wel toegestaan.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) schort zijn plannen voor een beursgang in de Verenigde Staten op. Volgens het platenbedrijf achter popsterren als Billie Eilish, Taylor Swift en Harry Styles is er momenteel te veel onzekerheid op de markt. Dat zorgt volgens de onderneming, met hoofdkantoor in Hilversum, voor een aanzienlijke verstoring in de eigen waardering.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een nieuwe flinke toename van de olieprijzen door de oorlog in Iran drukte donderdag het sentiment op de aandelenbeurs in Amsterdam. De belangrijkste beursgraadmeters in Europa gingen eveneens met verliezen de handel uit. Olie- en gasconcern Shell zag zijn beurswaarde wel toenemen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft Nederlandse schepen gewaarschuwd om de regio van Iran te mijden. Een woordvoerder van de kustwacht meldt dat een bericht met die strekking namens het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat is doorgegeven aan Nederlandse reders. Meerdere updates zijn verstuurd, waarvan de precieze inhoud geheim is.
4 uur geleden