Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meta werkt met techbedrijven aan AI-standaard voor afbeeldingen

Meta werkt met techbedrijven aan AI-standaard voor afbeeldingen

MENLO PARK (ANP/AFP) - Meta Platforms, het bedrijf achter onder meer Facebook en Instagram, werkt met andere techbedrijven aan standaarden voor afbeeldingen die zijn gemaakt met kunstmatige intelligentie (AI). De standaarden moeten er volgens Meta voor zorgen dat afbeeldingen waarin AI is gebruikt, beter worden herkend en dat daarbij beter wordt aangegeven wanneer een beeld is gemaakt met kunstmatige intelligentie.

Op de eigen platformen Facebook, Instagram en Threads verwacht Meta over een paar maanden zo'n AI-herkenningssysteem te hebben. Het socialmediaconcern zegt sinds december beelden te markeren die zijn gemaakt met zijn eigen AI-tools en wil samen met andere techbedrijven een standaard ontwikkelen "om de transparantie voor gebruikers te vergroten", zegt Meta-bestuurder Nick Clegg tegen persbureau AFP. Hiervoor werkt het concern samen met onder meer Google, Microsoft en OpenAI, de eigenaar van ChatGPT.

Kwaadwillenden kunnen met AI-hulpmiddelen foto's en video's bewerken en op die manier onder meer nepnieuws verspreiden via social media. Dat gebeurde bijvoorbeeld na het begin van de oorlog tussen Israël en Hamas in oktober. In onder meer de Europese Unie leidde dat tot zorgen over de toename van onlinenepnieuws rond het conflict. De Europese Commissie waarschuwde socialmediabedrijven, waaronder Meta, kort na de opleving van het geweld dat nepnieuws zo snel mogelijk moet worden verwijderd.

Grote schaal

Het op grote schaal markeren van AI-afbeeldingen zorgt er niet voor dat helemaal geen vervalste afbeeldingen meer worden gemaakt, aldus Clegg. Maar het kan volgens hem het verspreiden ervan "zeker minimaliseren". Het blijft volgens Meta nog steeds belangrijk dat gebruikers kritisch naar berichten blijven kijken en controleren of ze zijn geplaatst door betrouwbare accounts.

Een door Meta zelf gefinancierd toezichtorgaan adviseerde onlangs dat Meta zijn beleid rond deepfakes goed moet nalopen. De Oversight Board behandelde een klacht over een nepfilmpje dat vorig jaar veel werd bekeken. In die video is de Amerikaanse president Joe Biden te zien met zijn kleindochter, maar de beelden waren zo gemanipuleerd dat het lijkt alsof hij haar op een ongepaste manier aanraakt.

Meer uit Financieel

Brussel onderzoekt Meta om misbruik marktpositie AI op WhatsApp

BRUSSEL (ANP) - Brussel heeft een onderzoek geopend naar Meta's beleid rondom AI-functies in WhatsApp. De Europese Commissie gaat beoordelen of het Amerikaanse techbedrijf mogelijk in strijd handelt met Europese mededingingsregels door het concurrerende bedrijven moeilijker te maken om klanten via WhatsApp te bereiken.

1 uur geleden
Verzekeraars beloven hogere premie voor trouwe klant te voorkomen

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse verzekeraars hebben actie beloofd om te voorkomen dat trouwe klanten onnodig hogere premies betalen dan nieuwe. Een aantal van hen controleert het verzekeringenaanbod blijvend om deze prijsverschillen te voorkomen, melden het Verbond van Verzekeraars en de Autoriteit Financiële Markten (AFM).

1 uur geleden
Industrie produceert iets groener, geen langetermijnverbetering

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse industrie heeft vorig jaar iets groener geproduceerd dan een jaar eerder, maar op de langere termijn is er nog geen sprake van een trendbreuk. Dat meldt de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) op basis van gegevens van grote industriebedrijven in ons land.

1 uur geleden
Brussel wil financiële markten beter stroomlijnen

BRUSSEL (ANP) - Brussel vindt de financiële markten binnen de EU te gefragmenteerd en wil dat het makkelijker wordt om binnen Europa financiële diensten te verhandelen. Daarvoor presenteert de Europese Commissie donderdag een plan. Daarin geeft Brussel de Europese toezichthouder voor financieel toezicht ook een grotere rol.

2 uur geleden
Italiaanse politie onderzoekt modemerken om mogelijke uitbuiting

MILAAN (ANP) - De Italiaanse politie heeft op hoofdkantoren van dertien bekende modebedrijven documenten opgevraagd over hun omgang met toeleveranciers, meldt persbureau Reuters op basis van documenten van justitie. De actie is onderdeel van een breder onderzoek naar vermeende uitbuiting van arbeiders in de mode-industrie. Agenten bezochten onder andere Dolce & Gabbana, Versace, Prada en de Italiaanse tak van Adidas.

3 uur geleden
AEX-index verder omhoog na koerswinsten op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging donderdag verder omhoog na de kleine winstbeurt een dag eerder. Beleggers trokken zich op aan de hogere slotstanden op Wall Street, waar de stemming werd gesteund door zwakke cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Die verstevigden de verwachting dat de Federal Reserve volgende week de rente verder gaat verlagen om de grootste economie ter wereld te ondersteunen.

3 uur geleden
EU bereidt onderzoek voor naar AI-functies WhatsApp, schrijft FT

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is van plan een onderzoek te starten naar de AI-functies in WhatsApp, meldt zakenkrant Financial Times. Het onderzoek van de Europese Commissie zou gericht zijn op de manier waarop het Amerikaanse socialemediabedrijf Meta Platforms zijn 'Meta AI'-systeem dit jaar in de berichtendienst heeft ingebouwd.

4 uur geleden