Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meta vraagt rechter om zaak Instagram en WhatsApp af te wijzen

Meta vraagt rechter om zaak Instagram en WhatsApp af te wijzen

MENLO PARK (ANP/AFP) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms heeft een Amerikaanse rechter gevraagd een grote mededingingszaak tegen het socialemediaconcern af te wijzen. Door die zaak zou Meta mogelijk Instagram en WhatsApp moeten afstoten. Maar de onderneming voert aan dat toezichthouder FTC eerder zelf akkoord ging met de overname van die diensten.

De klacht in de zaak, aangespannen door de FTC in december 2020 in samenwerking met tientallen Amerikaanse staten, luidt dat Meta de concurrentie op de markt voor sociale netwerken zou verstikken door niet alleen eigenaar te zijn van Facebook, maar sinds 2012 ook van Instagram en sinds 2014 van WhatsApp. Zo zou Meta onterecht een monopolie hebben verworven.

"De FTC heeft beide overnames jaren geleden beoordeeld en toegestaan. De beslissing om gesloten deals opnieuw te bekijken, betekent dat geen enkele verkoop ooit definitief is", betoogt Meta nu in een verklaring. Het bedrijf van topman Mark Zuckerberg voert ook aan dat de FTC als het gaat om de socialemediamarkt TikTok en YouTube moet meerekenen, maar dat heeft de toezichthouder niet gedaan.

Dat de zaak al jaren speelt, maar nog niet heel ver is gevorderd, komt omdat een rechter in juni 2021 de aanvankelijke klacht van Meta afwees, omdat er te weinig bewijs zou zijn. De FTC diende vervolgens in augustus 2021 een gewijzigde klacht in. De toezichthouder heeft nu tot 30 mei de tijd om met een tegenargument te komen op Meta's pleidooi aan de rechter.

Meer uit Financieel

VS versoepelen sancties tegen Venezuela na gekrompen aanbod olie

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Venezuela toestemming gegeven om meststoffen en olie aan Amerikaanse bedrijven te verkopen. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt dat de sancties tegen Venezuela verder worden versoepeld. Sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran staat het wereldwijde aanbod van deze producten onder druk en zijn de prijzen flink gestegen.

2 uur geleden
Amerikaanse rechter blokkeert dagvaardingen tegen Fed en Powell

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse federale rechter heeft vrijdag de dagvaardingen van het ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve en voorzitter Jerome Powell geblokkeerd. De kwestie gaat over de renovatie van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank in Washington en de verklaring van Powell hierover. Het ministerie wil in beroep gaan tegen de beslissing.

3 uur geleden
Wall Street sluit lager in afwachting van voortgang Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met verliezen geëindigd. Beleggers wachtten verdere ontwikkelingen rond de Iranoorlog af, die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen namen verder toe.

4 uur geleden
Slechts 77 schepen passeren Straat van Hormuz, meldt databedrijf

LONDEN (ANP/AFP) - Deze maand zijn tot nu toe slechts 77 schepen door de Straat van Hormuz gevaren, blijkt uit cijfers van het maritieme databedrijf Lloyd's List. Dat is een forse daling vergeleken met een jaar geleden. Volgens het bedrijf ging het tussen 1 en 11 maart vorig jaar nog om 1229 doortochten.

5 uur geleden
Installateur Feenstra waarschuwt voor oplichting door nepmonteurs

LELYSTAD (ANP) - Installatiebedrijf Feenstra, een van de grootste installateurs in Nederland, waarschuwt consumenten voor nepmonteurs die mensen voor duizenden euro's oplichten. Feenstra meldt op zijn website een "zeer sterke toename" te zien van mensen die denken dat iemand van het bedrijf aan de deur staat. Maar in werkelijkheid betalen zij nepmonteurs honderden tot zelfs duizenden euro's voor werkzaamheden die niet of slecht worden uitgevoerd, aldus het bedrijf.

6 uur geleden
AEX sluit licht hoger rond aanhoudende zorgen over Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag iets hoger gesloten. Beleggers bleven zich zorgen maken over de Iranoorlog die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen stegen verder, uit angst over de aanvoer uit het Midden-Oosten.

7 uur geleden
China ziet 'positieve signalen' Nederland na gesprek met minister

BEIJING (ANP/RTR) - China waardeert de "positieve signalen" die het nieuwe Nederlandse kabinet heeft afgegeven over de betrekkingen met China en is bereid de communicatie en wederzijds vertrouwen te verdiepen. Dit heeft de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi gezegd, die vrijdag met zijn Nederlandse evenknie Tom Berendsen heeft gebeld.

8 uur geleden