Meta vraagt rechter om zaak Instagram en WhatsApp af te wijzen
MENLO PARK (ANP/AFP) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms heeft een Amerikaanse rechter gevraagd een grote mededingingszaak tegen het socialemediaconcern af te wijzen. Door die zaak zou Meta mogelijk Instagram en WhatsApp moeten afstoten. Maar de onderneming voert aan dat toezichthouder FTC eerder zelf akkoord ging met de overname van die diensten.
De klacht in de zaak, aangespannen door de FTC in december 2020 in samenwerking met tientallen Amerikaanse staten, luidt dat Meta de concurrentie op de markt voor sociale netwerken zou verstikken door niet alleen eigenaar te zijn van Facebook, maar sinds 2012 ook van Instagram en sinds 2014 van WhatsApp. Zo zou Meta onterecht een monopolie hebben verworven.
"De FTC heeft beide overnames jaren geleden beoordeeld en toegestaan. De beslissing om gesloten deals opnieuw te bekijken, betekent dat geen enkele verkoop ooit definitief is", betoogt Meta nu in een verklaring. Het bedrijf van topman Mark Zuckerberg voert ook aan dat de FTC als het gaat om de socialemediamarkt TikTok en YouTube moet meerekenen, maar dat heeft de toezichthouder niet gedaan.
Dat de zaak al jaren speelt, maar nog niet heel ver is gevorderd, komt omdat een rechter in juni 2021 de aanvankelijke klacht van Meta afwees, omdat er te weinig bewijs zou zijn. De FTC diende vervolgens in augustus 2021 een gewijzigde klacht in. De toezichthouder heeft nu tot 30 mei de tijd om met een tegenargument te komen op Meta's pleidooi aan de rechter.
Meer uit Financieel
YAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.
32 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP) - De werkzaamheden in de haven van Salalah in Oman liggen ongeveer 48 uur stil na een aanval zaterdagochtend, verwacht Maersk. De haven werd geëvacueerd na een "veiligheidsincident" dat schade heeft veroorzaakt aan een hijskraan. Volgens Maersk waren drones betrokken bij de aanval en werden explosies gemeld.
1 uur geledenYAOUNDÉ (ANP/RTR) - De Eurocommissaris voor Handel zegt een "zeer positief" gesprek met de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer te hebben gehad. Ze spraken onder andere over toegang tot kritieke mineralen en importheffingen, zei Maroš Šefčovič bij een top van de Wereldhandelsorganisatie (WTO) in Kameroen. De ontmoeting volgt enkele dagen op de goedkeuring van het Europees Parlement voor de handelsdeal die de VS en de Europese Commissie de afgelopen zomer sloten.
2 uur geledenURK (ANP) - Als de brandstofprijzen voor kottervissers hoog blijven, vaart binnenkort bijna niemand van de Nederlandse kottervloot nog uit. De hoge dieselkosten maken het vrijwel onmogelijk om geld te verdienen aan de gevangen vis, waarschuwt de Nederlandse Vissersbond.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag opnieuw fors omlaag. Het sentiment onder beleggers op Wall Street bleef negatief door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten, ondanks de verlenging van de pauze van de Amerikaanse aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten tot 6 april. Tegelijkertijd bleven de olieprijzen sterk stijgen.
17 uur geledenFRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland kan steenkolencentrales langer in bedrijf houden als de energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten nog langer hoog blijven. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz vrijdag gezegd. Duitsland heeft een doelstelling om uiterlijk in 2038 helemaal te stoppen met kolencentrales. Maar door de oorlog zijn de gasprijzen sterk gestegen en kolencentrales kunnen helpen om het gasverbruik te drukken.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw met verlies gesloten door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten en de economische schade door het conflict. De olieprijzen gingen juist weer verder omhoog ondanks het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de staking van de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten met tien dagen te verlengen tot 6 april.
20 uur geleden