Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meta vraagt rechter om zaak Instagram en WhatsApp af te wijzen

Meta vraagt rechter om zaak Instagram en WhatsApp af te wijzen

MENLO PARK (ANP/AFP) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms heeft een Amerikaanse rechter gevraagd een grote mededingingszaak tegen het socialemediaconcern af te wijzen. Door die zaak zou Meta mogelijk Instagram en WhatsApp moeten afstoten. Maar de onderneming voert aan dat toezichthouder FTC eerder zelf akkoord ging met de overname van die diensten.

De klacht in de zaak, aangespannen door de FTC in december 2020 in samenwerking met tientallen Amerikaanse staten, luidt dat Meta de concurrentie op de markt voor sociale netwerken zou verstikken door niet alleen eigenaar te zijn van Facebook, maar sinds 2012 ook van Instagram en sinds 2014 van WhatsApp. Zo zou Meta onterecht een monopolie hebben verworven.

"De FTC heeft beide overnames jaren geleden beoordeeld en toegestaan. De beslissing om gesloten deals opnieuw te bekijken, betekent dat geen enkele verkoop ooit definitief is", betoogt Meta nu in een verklaring. Het bedrijf van topman Mark Zuckerberg voert ook aan dat de FTC als het gaat om de socialemediamarkt TikTok en YouTube moet meerekenen, maar dat heeft de toezichthouder niet gedaan.

Dat de zaak al jaren speelt, maar nog niet heel ver is gevorderd, komt omdat een rechter in juni 2021 de aanvankelijke klacht van Meta afwees, omdat er te weinig bewijs zou zijn. De FTC diende vervolgens in augustus 2021 een gewijzigde klacht in. De toezichthouder heeft nu tot 30 mei de tijd om met een tegenargument te komen op Meta's pleidooi aan de rechter.

Meer uit Financieel

Nederlandse landbouwexport stijgt met ruim 8 procent

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse landbouwexport is vorig jaar gestegen met 8,4 procent, melden Wageningen Social & Economic Research en het Centraal Bureau voor de Statistiek. Zuivel en eieren bleven de belangrijkste exportproducten, gevolgd door vlees en sierteelt.

5 minuten geleden
Australisch verbod op sociale media onder 16 jaar lijkt effectief

CANBERRA (ANP/RTR) - Ruim een maand nadat in Australië het verbod op sociale media voor jongeren onder de 16 jaar is ingegaan, zijn ongeveer 4,7 miljoen accounts van Australische tieners gedeactiveerd. Dat meldde de Australische internettoezichthouder vrijdag.

2 uur geleden
Taiwan wil strategische partner van VS worden op gebied van AI

WASHINGTON (ANP/RTR) - Taiwan wil een strategische partner van de Verenigde Staten worden op het gebied van kunstmatige intelligentie. Dat zei de Taiwanese vicepremier ⁠Cheng Li-chiun vrijdag bij een persconferentie in Washington na afloop van onderhandelingen over een handelsakkoord.

2 uur geleden
Wall Street sluit met winst, chipfondsen bij winnaars

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten, waarmee enig herstel werd getoond van de twee voorgaande verliesbeurten. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de stijgers dankzij sterke kwartaalresultaten en vooruitzichten van het Taiwanese chipbedrijf TSMC. Ook waren er weer cijfers van grote Amerikaanse banken.

10 uur geleden
IMF-topvrouw: staan klaar om Venezuela te steunen

KYIV (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) staat klaar om Venezuela financieel te steunen. Dat heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva gezegd in een interview met persbureau Reuters tijdens een bezoek aan Oekraïne. "Als er een mogelijkheid is om de mensen van Venezuela te steunen, dan kun je er zeker van zijn dat het IMF er is."

10 uur geleden
Netflix bemachtigt wereldwijde streamingrechten van films Sony

LOS GATOS (ANP) - Netflix heeft een overeenkomst gesloten over de wereldwijde streamingrechten van films van Sony Pictures Entertainment. Dat maakten de bedrijven donderdag bekend. De nieuwe regeling wordt geleidelijk ingevoerd en is in 2029 voltooid. Hoeveel geld gemoeid is met de deal, is niet bekendgemaakt.

11 uur geleden
Washington: VS en Taiwan hebben handelsdeal gesloten

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met Taiwan. Volgens het Amerikaanse ministerie van Handel dalen de importheffingen op goederen uit Taiwan en gaan Taiwanese bedrijven honderden miljarden investeren in chipproductie in de VS.

11 uur geleden