Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meta verwijdert berichten die bestorming in Brasilia prijzen

Meta verwijdert berichten die bestorming in Brasilia prijzen

STOCKHOLM (ANP/RTR) - Meta, het moederbedrijf van Facebook, zegt maandag dat het berichten verwijdert waarin de bestorming van Braziliaanse overheidsgebouwen van zondag wordt gesteund of geprezen.

"Voorafgaand aan de verkiezingen hebben we Brazilië als tijdelijke locatie met hoog risico aangewezen en hebben we berichten verwijderd waarin mensen werden opgeroepen naar wapens te grijpen of het congres, het presidentieel paleis en andere federale gebouwen op gewelddadige wijze binnen te vallen", zei een woordvoerder van het bedrijf. "Dit bestempelen we ook als een illegaal evenement, wat betekent dat we berichten verwijderen die er steun aan betuigen of die het prijzen."

Aanhangers van de rechtse oud-president Jair Bolsonaro drongen zondag het parlementsgebouw, hooggerechtshof en presidentieel paleis in de Braziliaanse hoofdstad Brasilia binnen. Daarbij werd veel schade aangericht en honderden mensen werden gearresteerd. De Bolsonaro-aanhangers verzetten zich tegen de beëdiging van de linkse president Luiz Inácio Lula da Silva op 1 januari. Volgens hen heeft Lula de verkiezingen gewonnen door fraude.

De bestorming van de overheidsgebouwen werd al zeker twee weken voorbereid in groepen op sociale media, zoals Telegram en Twitter. In berichten die afgelopen week werden ingezien door persbureau Reuters werden onder meer locaties in verschillende Braziliaanse steden gedeeld van waaruit bussen naar de hoofdstad zouden vertrekken met als doel om daar openbare gebouwen te bezetten.

Meer uit Buitenland

Oekraïne meldt aanval op Droezjba-oliepijpleiding

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne meldt dat het opnieuw een aanval heeft uitgevoerd op de Droezjba-oliepijpleiding in Rusland, die wordt gebruikt om Hongarije en Slowakije te bevoorraden. De Oekraïense topmilitair Robert Brovdi stelde op Telegram dat daarbij veel schade is aangericht.

1 uur geleden
Britse politie meldt bijna 900 arrestaties na protest

LONDEN (ANP) - De Britse autoriteiten hebben dit weekend bijna negenhonderd arrestaties verricht bij een steunprotest voor Palestine Action in Londen. De politie meldt de arrestatie van 857 mensen voor het steunen van een verboden organisatie en nog eens 33 mensen voor andere strafbare feiten, zoals het belagen van agenten.

1 uur geleden
Europese kritiek op enorme Russische aanval op Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Meerdere Europese leiders hebben kritiek op Rusland geuit na een enorme aanval op Oekraïne. Dit was volgens Kyiv de grootste luchtaanval sinds het begin van de oorlog. Het Kremlin "bespot opnieuw de diplomatie", stelt Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen.

2 uur geleden
Japanse premier Ishiba kondigt aftreden aan

TOKIO (ANP/RTR/AFP) - De Japanse premier Shigeru Ishiba heeft zijn aftreden aangekondigd. Onder zijn leiderschap leed de regeringscoalitie zware nederlagen, waarna de kritiek op hem binnen zijn Liberaal-Democratische Partij (LDP) steeds luider werd.

5 uur geleden
Paus verklaart Italiaanse tiener Carlo Acutis officieel heilig

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo heeft de Italiaanse tiener Carlo Acutis officieel heilig verklaard. De jongen, die in 2006 op 15-jarige leeftijd overleed aan leukemie, wordt ook wel "God's influencer" en "cyberapostel" genoemd omdat hij het katholieke geloof online verspreidde.

5 uur geleden
Japanse media: premier Ishiba stapt op

TOKIO (ANP/RTR) - De Japanse premier Shigeru Ishiba heeft besloten op te stappen, aldus Japanse media. Zijn positie ligt onder vuur sinds de regeringscoalitie deze zomer opnieuw te maken kreeg met tegenvallende verkiezingsresultaten.

7 uur geleden
Premier Oekraïne: regeringsgebouw voor het eerst getroffen

KYIV (ANP/RTR) - Het hoofdgebouw van de Oekraïense regering is voor het eerst sinds het begin van de oorlog beschadigd geraakt door een Russische aanval, zegt premier Joelia Svyrydenko. Het gaat daarbij om het dak en de bovenste verdiepingen. De premier zegt dat brandweerlieden de brand in het pand proberen te blussen.

7 uur geleden