Meta-topman Mark Zuckerberg in een klap rijker dan Bill Gates
MENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Topman Mark Zuckerberg van Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook en Instagram, heeft zijn vermogen vrijdag met ruim 27 miljard dollar zien stijgen tot bijna 170 miljard dollar. Daarmee is hij nu rijker dan Microsoft-medeoprichter Bill Gates. Beleggers waren te spreken over de donderdag gepresenteerde resultaten van Meta, waardoor de beurswaarde van het bedrijf een flinke boost kreeg.
Gates voerde jarenlang de ranglijst aan van rijkste personen ter wereld. Hij staat nu op de vijfde plaats, Zuckerberg op de vierde plek. Bovenaan staat Tesla-topman en eigenaar van socialmediaplatform X Elon Musk, met een vermogen van ruim 200 miljard dollar.
De goede resultaten van Meta hebben het bedrijf in staat gesteld om voor het eerst kwartaaldividend uit te keren. Aandeelhouders krijgen daardoor 50 cent per aandeel. Ook van dat besluit profiteert Zuckerberg, die zelf over 350 miljoen Meta-aandelen beschikt. Daarmee bedraagt zijn totale dividenduitkering 175 miljoen dollar, volgens verzamelde data door persbureau Bloomberg.
Het vermogen van Zuckerberg kreeg twee jaar geleden nog een flinke knauw, toen de centrale banken hun rentes flink verhoogden om de inflatie terug te dringen. Met name techaandelen hebben daaronder geleden. Daardoor bedroeg het vermogen van Zuckerberg aan het einde van 2022 nog 35 miljard dollar.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Het aantal ondernemers dat stopt is in het eerste kwartaal van dit jaar voor het eerst in 2,5 jaar afgenomen. Dat ziet de Kamer van Koophandel (KVK). Er zijn ook meer nieuwe bedrijven begonnen ten opzichte van een jaar eerder.
3 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De gemiddelde hypotheekrente ligt momenteel op het hoogste punt in ruim twee jaar, meldt De Hypotheker. Dat komt met name door de oplopende kapitaalmarktrente, de belangrijkste graadmeter voor hypotheekrentes. Die stijgt vanwege de Iranoorlog. De hypotheekadviseur verwacht de komende periode nog een lichte stijging van de hypotheekrente, maar denkt wel dat de grootste piek achter de rug is.
3 uur geledenLOS GATOS (ANP) - Streamingdienst Netflix heeft in het eerste kwartaal flink meer winst geboekt dan een jaar eerder, mede geholpen door prijsverhogingen en klantengroei. Netflix maakte ook bekend dat voorzitter en medeoprichter Reed Hastings in juni aftreedt. Hij stelt zich niet beschikbaar voor herverkiezing.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine winsten gesloten, waarmee verder werd geborduurd op de recordstanden van de brede S&P 500 en de technologiegraadmeter Nasdaq een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven de ontwikkelingen in het Midden-Oosten volgen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten raakt de economische groei van landen in de regio, onder meer doordat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olie- en gastankers. Bovendien zijn energiefaciliteiten beschadigd door aanvallen en het vliegverkeer rond de Perzische Golf is ernstig ontregeld. Dat meldt het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Vooral Qatar, Irak en Iran worden hard geraakt.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz vindt een terugkeer naar kernenergie geen oplossing voor de sterk gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei Merz donderdag in een persconferentie. Het was volgens Merz wel een fout van Duitsland om volledig te stoppen met kernenergie toen drie jaar geleden de laatste operationele reactoren werden stilgelegd.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met een kleine winst gesloten. Chipmachinefabrikant ASML stond wel opnieuw bij de dalers in de hoofdindex op het Damrak na de kwartaalcijfers die woensdag werden gepubliceerd. Olie- en gasconcern Shell profiteerde juist van de gestegen olieprijzen en werd hoger gezet.
10 uur geleden