Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meta-topman kondigt tot 65 miljard aan AI-investeringen aan

Meta-topman kondigt tot 65 miljard aan AI-investeringen aan

MENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Meta wil dit jaar tot 65 miljard dollar (61,8 miljard euro) investeren in projecten die te maken hebben met de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie (AI). Het geld is onder andere bedoeld voor de bouw van nieuwe datacenters en de aankoop van nieuwe chips.

Om de ontwikkeling van Meta's AI-model Llama vooruit te helpen, wil het bedrijf onder meer een datacenter bouwen met een capaciteit van 2 gigawatt. Volgens Meta-topman Mark Zuckerberg wordt dat complex zo groot dat het "een aanzienlijk deel van Manhattan" zou kunnen bestrijken. Daarnaast investeert Meta in 1,3 miljoen nieuwe processoren voor al het rekenwerk achter AI-toepassingen, schrijft hij in een Facebook-bericht.

"We verwachten dit jaar voor 60 miljard tot 65 miljard dollar te investeren in kapitaaluitgaven", meldt Zuckerberg. "Tegelijkertijd breiden we onze AI-teams uit en hebben we genoeg kapitaal om de komende jaren te blijven investeren."

Geavanceerde taalmodellen

Net als Google, Amazon, Apple en OpenAI werkt het moederbedrijf van Facebook en Instagram aan geavanceerde taalmodellen voor kunstmatige intelligentie. Meta werkt daarbij met een model dat ook te gebruiken is door andere ontwikkelaars.

De kapitaaluitgaven van Meta zijn hoger dan analisten op Wall Street hadden verwacht. Zij rekenden in doorsnee op 51,3 miljard dollar voor heel 2025. Zuckerberg gaf eerder aan dat hij liever miljarden dollars te veel uitgeeft voor AI-investeringen dan te weinig. Meta loopt anders het risico op een achterstand bij de ontwikkeling van de in zijn ogen belangrijke technologie.

Meer uit Financieel

Trump: VS beslissen welke oliebedrijven in Venezuela mogen werken

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.

9 uur geleden
Trump: focus gesprek oliebedrijven op Venezuela en lagere prijzen

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De focus bij de gesprekken die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag heeft met topbestuurders van oliebedrijven ligt op de olie-industrie van Venezuela en het verlagen van de prijzen voor Amerikanen. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.

10 uur geleden
Ondertekening Mercosur-deal op 17 januari in Paraguay

BRUSSEL (ANP/RTR) - Het vrijhandelsakkoord van de Europese Unie met de zogenoemde Mercosur-landen Argentiniƫ, Braziliƫ, Uruguay en Paraguay wordt op 17 januari formeel ondertekend in Paraguay. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Buitenlandse Zaken. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.

11 uur geleden
AEX-index fors in de plus door winsten ASML en Shell

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met stevige winst het weekend ingegaan, geholpen door flinke plussen voor de zwaargewichten ASML en Shell. Daarmee was sprake van herstel voor de hoofdindex op het Damrak na de forse verliesbeurten in de voorgaande twee handelsdagen.

13 uur geleden
Hooggerechtshof VS doet geen uitspraak in zaak om importheffingen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof doet vrijdag geen uitspraak in een zaak over de importheffingen van president Donald Trump. Eerder was het onduidelijk of hierover nu een oordeel zou komen.

13 uur geleden
KLM annuleert zaterdag geen vluchten op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - KLM annuleert vooralsnog zaterdag geen vluchten op luchthaven Schiphol vanwege de weersomstandigheden. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij. De afgelopen week had KLM juist nog te maken met grootschalige uitval en vertraging van vluchten door het barre winterweer.

14 uur geleden
Recordaantal reizigers via Eindhoven Airport in 2025

EINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vorig jaar een recordaantal passagiers verwelkomd. De grens van 7 miljoen passagiers werd bijna doorbroken. Er vlogen 6.956.486 reizigers via de luchthaven, ruim 150.000 mensen meer dan een jaar eerder.

14 uur geleden