Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meta-topman kondigt tot 65 miljard aan AI-investeringen aan

Meta-topman kondigt tot 65 miljard aan AI-investeringen aan

MENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Meta wil dit jaar tot 65 miljard dollar (61,8 miljard euro) investeren in projecten die te maken hebben met de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie (AI). Het geld is onder andere bedoeld voor de bouw van nieuwe datacenters en de aankoop van nieuwe chips.

Om de ontwikkeling van Meta's AI-model Llama vooruit te helpen, wil het bedrijf onder meer een datacenter bouwen met een capaciteit van 2 gigawatt. Volgens Meta-topman Mark Zuckerberg wordt dat complex zo groot dat het "een aanzienlijk deel van Manhattan" zou kunnen bestrijken. Daarnaast investeert Meta in 1,3 miljoen nieuwe processoren voor al het rekenwerk achter AI-toepassingen, schrijft hij in een Facebook-bericht.

"We verwachten dit jaar voor 60 miljard tot 65 miljard dollar te investeren in kapitaaluitgaven", meldt Zuckerberg. "Tegelijkertijd breiden we onze AI-teams uit en hebben we genoeg kapitaal om de komende jaren te blijven investeren."

Geavanceerde taalmodellen

Net als Google, Amazon, Apple en OpenAI werkt het moederbedrijf van Facebook en Instagram aan geavanceerde taalmodellen voor kunstmatige intelligentie. Meta werkt daarbij met een model dat ook te gebruiken is door andere ontwikkelaars.

De kapitaaluitgaven van Meta zijn hoger dan analisten op Wall Street hadden verwacht. Zij rekenden in doorsnee op 51,3 miljard dollar voor heel 2025. Zuckerberg gaf eerder aan dat hij liever miljarden dollars te veel uitgeeft voor AI-investeringen dan te weinig. Meta loopt anders het risico op een achterstand bij de ontwikkeling van de in zijn ogen belangrijke technologie.

Meer uit Financieel

CPB: bijna 12.000 huurders van corporatiewoningen hebben koophuis

DEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".

4 uur geleden
Wall Street sluit licht hoger na dagvaardingen tegen Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine winsten gesloten. Beleggers deden het rustig aan na de stappen van het Amerikaanse ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve. Daardoor zijn opnieuw zorgen ontstaan over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.

6 uur geleden
Paramount Skydance klaagt Warner Bros. aan om Netflix-deal

NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft Warner Bros. Discovery in de Verenigde Staten aangeklaagd vanwege de deal die zijn branchegenoot heeft gesloten met Netflix. Paramount Skydance eist dat Warner Bros. meer informatie over de deal deelt.

7 uur geleden
Econoom: uitspraak tarievenzaak VS geen klap voor handelsstromen

FRANKFURT (ANP) - Als het Amerikaanse Hooggerechtshof de importheffingen van president Donald Trump onwettig verklaart, levert dat geen grote klap op voor de wereldwijde handelsstromen. Dat denkt ING-econoom Carsten Brzeski. Hij stelt dat er eerder sprake zal zijn van een verdere structurele verandering in de wereldwijde handel.

9 uur geleden
Heineken eindigt onderaan hogere AEX na vertrek topman

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is maandag onderaan de AEX-index geëindigd. Beleggers reageerden op het vertrek van topman Dolf van den Brink van de bierbrouwer. Er is nog geen opvolger gevonden.

9 uur geleden
Goud- en zilverprijzen bereiken nieuwe records na dagvaarden Fed

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goud- en zilverprijzen hebben maandag nieuwe recordhoogtes bereikt. De zorgen over de onafhankelijkheid van de Federal Reserve werden opnieuw aangewakkerd nadat de regering van president Donald Trump dreigde met een strafrechtelijke aanklacht tegen de Amerikaanse centrale bank.

11 uur geleden
Britten starten onderzoek naar chatbot Grok om AI-naaktbeelden

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediawaakhond Ofcom start een onderzoek naar Grok, de chatbot van Elon Musk. De chatbot van zijn start-up xAI ligt wereldwijd onder vuur omdat er seksueel getinte afbeeldingen van mensen mee worden gegenereerd, ook van minderjarigen.

12 uur geleden