Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meta-topman kondigt tot 65 miljard aan AI-investeringen aan

Meta-topman kondigt tot 65 miljard aan AI-investeringen aan

MENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Meta wil dit jaar tot 65 miljard dollar (61,8 miljard euro) investeren in projecten die te maken hebben met de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie (AI). Het geld is onder andere bedoeld voor de bouw van nieuwe datacenters en de aankoop van nieuwe chips.

Om de ontwikkeling van Meta's AI-model Llama vooruit te helpen, wil het bedrijf onder meer een datacenter bouwen met een capaciteit van 2 gigawatt. Volgens Meta-topman Mark Zuckerberg wordt dat complex zo groot dat het "een aanzienlijk deel van Manhattan" zou kunnen bestrijken. Daarnaast investeert Meta in 1,3 miljoen nieuwe processoren voor al het rekenwerk achter AI-toepassingen, schrijft hij in een Facebook-bericht.

"We verwachten dit jaar voor 60 miljard tot 65 miljard dollar te investeren in kapitaaluitgaven", meldt Zuckerberg. "Tegelijkertijd breiden we onze AI-teams uit en hebben we genoeg kapitaal om de komende jaren te blijven investeren."

Geavanceerde taalmodellen

Net als Google, Amazon, Apple en OpenAI werkt het moederbedrijf van Facebook en Instagram aan geavanceerde taalmodellen voor kunstmatige intelligentie. Meta werkt daarbij met een model dat ook te gebruiken is door andere ontwikkelaars.

De kapitaaluitgaven van Meta zijn hoger dan analisten op Wall Street hadden verwacht. Zij rekenden in doorsnee op 51,3 miljard dollar voor heel 2025. Zuckerberg gaf eerder aan dat hij liever miljarden dollars te veel uitgeeft voor AI-investeringen dan te weinig. Meta loopt anders het risico op een achterstand bij de ontwikkeling van de in zijn ogen belangrijke technologie.

Meer uit Financieel

Greenpeace vindt gevaarlijke chemicaliën in kleding van Shein

HAMBURG (ANP/AFP) - Kleding van de Aziatische webwinkel Shein bevat gevaarlijke chemicaliën in hoeveelheden die de EU-regels ruim overschrijden. Dat stelt Greenpeace in een rapport dat donderdag is gepubliceerd. Shein heeft al laten weten uit voorzorg de "artikelen die we kunnen identificeren wereldwijd uit onze marktplaats te zullen verwijderen".

38 minuten geleden
Activistische belegger juicht fusieplan AkzoNobel toe

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Het plan van verf- en coatingconcern AkzoNobel om te fuseren met branchegenoot Axalta krijgt steun van Cevian, een activistische belegger. Eerder dit jaar bouwde de belegger een belang van ongeveer 5 procent op in het Nederlandse bedrijf en stuurde aan op een strategiewijziging.

1 uur geleden
Wall Street stijgt door opluchting over resultaten Nvidia

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger geopend. De resultaten van het Amerikaanse chipconcern Nvidia zorgden voor opluchting bij beleggers. De grootste verkoper van AI-chips ter wereld presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook bleef het bedrijf optimistisch over de vooruitzichten voor de komende maanden. Nvidia steeg ruim 4 procent.

2 uur geleden
China: bedrijfsconflicten als Nexperia moeten intern opgelost

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Bedrijfsconflicten zoals het geschil bij de Chinees-Nederlandse chipproducent Nexperia moeten intern opgelost worden door middel van dialoog en overleg. Dat zei de Chinese handelsminister Wang Wentao in een videogesprek met zijn Britse collega Peter Kyle. Wang zegt dat China bij de Nederlandse regering aandringt om bedrijven aan te moedigen deze koers te volgen.

2 uur geleden
Uitgesteld banenrapport VS toont sterke banengroei in september

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - In de Verenigde Staten zijn er in september 119.000 banen bijgekomen, meldt het Amerikaanse statistiekbureau van het ministerie van Arbeid in het uitgestelde banenrapport. Dat is fors meer dan de 51.000 banen die kenners volgens persbureau Bloomberg hadden verwacht.

2 uur geleden
Reuters: Unilever overweegt een aantal Britse merken te verkopen

LONDEN (ANP/RTR) - Unilever overweegt een aantal Britse voedingsmerken te verkopen, waaronder broodbeleg Marmite en mosterdmerk Colman's. Dat meldt persbureau Reuters op basis van anonieme bronnen. Ook zou het Britse was- en levensmiddelenconcern overwegen Bovril van de hand te doen, een rundvleesextract waarmee je bouillon kunt maken.

3 uur geleden
ABN AMRO stopt met deel flexkrachten antiwitwasafdeling

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verwacht de samenwerking met een aantal flexwerkers op de afdeling die financiële criminaliteit zoals witwassen opspoort te beëindigen. Het is nog onduidelijk hoeveel uitzendkrachten en medewerkers van detacheerders weg moeten. Volgens de bank gaat het om een "relatief kleine groep".

3 uur geleden