Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meta stopt niet met factchecken van socialemediaberichten in EU

Meta stopt niet met factchecken van socialemediaberichten in EU

MENLO PARK (ANP/RTR) - Meta Platforms heeft momenteel geen plannen om ook in de Europese Unie, waaronder in Nederland, te stoppen met feitencontroles op socialemediaberichten. Het bedrijf maakte dinsdag bekend in de Verenigde Staten te stoppen met controles door onafhankelijke organisaties op Facebook-, Instagram- en Threadsberichten. De veranderingen gelden voor nu alleen in dat land, meldt een woordvoerder van Meta.

Techbedrijven worden in de EU actiever gereguleerd, voegt de woordvoerder daaraan toe. Het landenblok heeft een wet ingevoerd die van grote onlineplatforms als Meta eist dat ze hun gebruikers beschermen tegen bijvoorbeeld nepnieuws, terroristisch materiaal en onlinehaat, de Digital Services Act (DSA).

Meta kondigde dinsdag ook aan factcheckers in de VS te vervangen door een systeem dat lijkt op dat van X. Dat platform heeft een functie waarmee gebruikers commentaar kunnen leveren bij mogelijk misleidende berichten. De Europese Commissie doet onderzoek naar deze zogenoemde community-opmerkingen op X. De commissie kijkt of dit systeem wel goed werkt en of het socialemediaplatform van Elon Musk genoeg aandacht en middelen aan de strijd tegen desinformatie besteedt.

Meer uit Binnenland

Marcouch 'zeer bedroefd' door dood Arnhemse veteraan Max Wolff

DEN HAAG (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem zegt "zeer bedroefd" te zijn door het overlijden van oorlogsveteraan Max Wolff. De Arnhemmer was de laatst levende Nederlander die in 1944 meedeed aan de geallieerde invasie van Normandië. Hij overleed op 99-jarige leeftijd.

37 minuten geleden
Blussen brand Vlaardingen gaat nog uren duren

VLAARDINGEN (ANP) - Het gaat nog uren duren om de brand te blussen die sinds dinsdagmiddag woedt bij een recyclingbedrijf aan de Maassluissedijk in Vlaardingen, meldt de veiligheidsregio. Het terrein van het bedrijf en het bijbehorende kantoor werden eerder ontruimd.

2 uur geleden
Nog een verdachte in beeld voor dodelijke schietpartij Rijswijk

RIJSWIJK (ANP) - De politie heeft nog een verdachte in beeld die vermoedelijk een rol speelde bij de liquidatie van de Turkse Cemil Önal (41) op 1 mei in Rijswijk. Van de nieuwe verdachte en van de schutter van wie vrijdag al een foto werd gepubliceerd, zijn dinsdag bewegende beelden getoond in het programma Team West.

3 uur geleden
Beekjes vallen droog en blauwalg duikt op nu droogte aanhoudt

DEN HAAG (ANP) - Door de aanhoudende droogte beginnen op diverse plaatsen in het land beekjes droog te vallen. Ook is de schadelijke blauwalg al opgedoken in meerdere gebieden. Verder drogen landbouwgronden steeds meer uit, waardoor boeren vaker overgaan tot het beregenen van hun gewassen.

3 uur geleden
Staatssecretaris ondertekent verdrag om advocaten te beschermen

DEN HAAG (ANP) - Nederland belooft advocaten te beschermen met een verdrag dat staatssecretaris Teun Struycken (Rechtsbescherming) dinsdag heeft ondertekend. De NSC-staatssecretaris is "verheugd" dat hij dit mag doen, zegt hij in een verklaring. "Dit verdrag vormt een belangrijke stap in de bescherming van hun onafhankelijkheid."

3 uur geleden
Kabinet komt eind 2026 terug op geld voor Lelylijn

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet komt eind 2026 met meer informatie over geld voor de Lelylijn, het gestrande spoorproject om de Randstad met Noord-Nederland te verbinden. Dat is de "intentie" van ov-staatssecretaris Chris Jansen, schrijft hij in een brief aan de Tweede Kamer.

3 uur geleden
Justitie België eist 10 jaar cel voor Bolle Jos om drugstransport

DENDERMONDE (ANP/BELGA) - Justitie in België heeft dinsdag tien jaar cel geëist tegen Jos Leijdekkers. De voortvluchtige Brabander wordt ervan verdacht de opdrachtgever te zijn van een cocaïnetransport dat op 26 juni 2020 werd onderschept in de haven van Antwerpen.

4 uur geleden