Meta Platforms richt pijlen op WhatsApp en Messenger voor groei
MENLO PARK (ANP/RTR) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, verwacht dat de onderdelen WhatsApp en Messenger de omzetgroei van het socialemediabedrijf zullen aanjagen. Dat zei topman Mark Zuckerberg tegen werknemers in een poging om de zorgen over de financiële situatie van Meta weg te nemen na het recente massaontslag bij het bedrijf.
Meta Platforms kondigde onlangs aan wereldwijd meer dan 11.000 banen te schrappen. Dat komt neer op 13 procent van alle banen bij het bedrijf. Het concern, dat ook eigenaar is van Instagram, heeft veel last van adverteerders die minder geld steken in onlinereclame, en kampt ook met hogere kosten door de gestegen rente en hoge inflatie.
De ontwikkelingskosten van Meta zijn de laatste jaren aanzienlijk gestegen. Dat komt vooral door het plan van Zuckerberg om volop in te zetten op de Metaverse, een virtuele wereld waar mensen bijvoorbeeld kunnen werken, gamen of concerten kunnen bezoeken. Dat project heeft al miljarden gekost en levert nog geen inkomsten op voor het bedrijf.
"We praten veel over de kansen op de zeer lange termijn, zoals de Metaverse, maar de realiteit is dat zakelijke berichten waarschijnlijk de volgende belangrijke pijler van ons bedrijf zullen zijn. We werken er dan ook aan om meer inkomsten te halen uit WhatsApp en Messenger", zei Zuckerberg tijdens een bijeenkomst met het personeel.
Meer uit Financieel
ZIERIKZEE (ANP) - Fashiongroep Omoda neemt de onlinewinkel Wehkamp over van de Britse investeringsmaatschappij Apax Partners. Daarmee komt Wehkamp na elf jaar weer in Nederlandse handen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het aantal reizigers op Europese luchthavens is in april gedaald ten opzichte van een jaar geleden. Het is voor het eerst dat het aantal passagiers is teruggelopen sinds de luchtvaartsector zich herstelde van de coronapandemie, meldt de koepelorganisatie van Europese luchthavens ACI Europe. De daling is het gevolg van de Iranoorlog en een staking in Duitsland.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) behoorde donderdag tot de grote verliezers op het Damrak. De koersdaling van ruim 6 procent volgde op de aankondiging van investeringsfirma Pershing Square van miljardair Bill Ackman om zijn belang in het bedrijf te verkopen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nederland telt meer miljonairs en hun gezamenlijke vermogen is ook gegroeid. Dat blijkt uit een onderzoek van adviesbureau Capgemini naar miljonairs in Nederland en ruim twintig andere landen.
3 uur geledenMADRID (ANP/BLOOMBERG) - ING werkt aan een overnamebod op de Spaanse vermogensbeheerder Singular Bank. Dat meldt de Spaanse zakenkrant Cinco Días op basis van bronnen. Ook de grote Italiaanse bank Intesa Sanpaolo zou interesse hebben in een overname van Singular.
4 uur geledenHSINCHU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De wereldwijde vraag naar chips die nodig zijn om toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) te laten draaien, is groter dan wat fabrikanten kunnen leveren. Dat zei topman C.C. Wei van het Taiwanese chipconcern TSMC donderdag op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering in Hsinchu.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zonnepanelenbezit in Nederland is ongelijk verdeeld over huishoudens. Dat blijkt uit een studie van het Centraal Planbureau (CPB). Huishoudens met een hoger inkomen en vermogen beschikken vaker over de duurzame manier van energie opwekken.
5 uur geleden