Meta moet Texas 1,4 miljard betalen na schikking in privacyzaak
HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Meta Platforms heeft een schikking getroffen met de Amerikaanse staat Texas ter waarde van 1,4 miljard dollar. Texas beschuldigde het moederbedrijf van onder meer Facebook en Instagram ervan technologie voor gezichtsherkenning te hebben toegepast, zonder dat gebruikers daarvoor toestemming hadden gegeven.
Texas spande de zaak in 2022 aan. Volgens de staat gebruikte Meta technologie om mensen op foto's te herkennen en hier direct namen aan te koppelen. Ook stelde de staat dat Meta deze data op een onjuiste manier bewaarde. In Texas geldt een wet die toeziet op het vastleggen of gebruiken van biometrische kenmerken.
Procureur-generaal Ken Paxton van Texas maakte de schikking bekend. "Deze historische schikking toont onze toewijding om op te staan tegen 's werelds grootste technologiebedrijven en ze verantwoordelijk te houden voor het overtreden van de wet en het schenden van Texaanse privacyrechten", meldt hij.
Eind mei werd al bekend dat aan een schikking werd gewerkt. Meta betaalt het bedrag over een periode van vijf jaar. In een vergelijkbare zaak in de staat Illinois uit 2021 moest Meta ook al eens 650 miljoen dollar betalen.
Meer uit Financieel
BELÉM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en China sluiten zich aan bij een nieuwe coalitie die gericht is op het verbeteren van de handel in CO2-rechten. Het initiatief streeft ernaar landen samen te brengen om praktijken en standaarden in zogenoemde koolstofmarkten op elkaar af te stemmen.
3 uur geledenAVARUA (ANP/AFP) - Een Chinees onderzoeksschip meerde zaterdag aan bij de Cookeilanden om de mogelijkheden voor diepzeemijnbouw bij de archipel in de Grote Oceaan te onderzoeken. Dit betreft een opkomende industrie die zowel China als de Verenigde Staten steeds meer interesseert.
3 uur geledenHAVANA (ANP/BLOOMBERG) - Het internationale toerisme naar Cuba zakt in onder druk van de economische problemen in het land. Het communistische eiland lijkt dit jaar op weg naar het laagste bezoekersaantal sinds de coronapandemie.
4 uur geledenBANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - Wie op vakantie gaat naar Thailand en 's middags bijvoorbeeld een biertje drinkt, riskeert vanaf zaterdag een forse boete door veranderde alcoholwetgeving. De Thaise autoriteiten hebben de regels aangescherpt en besloten strenger te handhaven.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA/BELGA/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse farmaceut Pfizer wint de biedingsstrijd om branchegenoot Metsera. Het bestuur van die Amerikaanse ontwikkelaar van medicijnen tegen obesitas is akkoord gegaan met een bod ter waarde van 10 miljard dollar. Metsera koos bewust niet voor het Deense Novo Nordisk, dat de onderneming eveneens wilde inlijven en zijn bod onlangs nog flink verhoogde.
5 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft op zijn aandeelhoudersvergadering donderdag geen steun gekregen voor mogelijke investeringen in xAI, het AI-bedrijf van topman Elon Musk. Dat volgt uit informatie die Tesla vrijdagavond laat naar buiten heeft gebracht. Dit lijkt een tegenvaller voor Musk, die op de vergadering wel uitzicht kreeg op een megabeloning van 1 biljoen, oftewel 1000 miljard dollar.
5 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - Webwinkel Shein ontloopt een directe blokkade in Frankrijk. De regering in Parijs dreigde daartoe over te gaan nadat in het assortiment van Shein op kinderen lijkende sekspoppen waren ontdekt. Maar volgens de Franse overheid heeft Shein de bewuste artikelen inmiddels verwijderd.
7 uur geleden