Meta moet Texas 1,4 miljard betalen na schikking in privacyzaak
HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Meta Platforms heeft een schikking getroffen met de Amerikaanse staat Texas ter waarde van 1,4 miljard dollar. Texas beschuldigde het moederbedrijf van onder meer Facebook en Instagram ervan technologie voor gezichtsherkenning te hebben toegepast, zonder dat gebruikers daarvoor toestemming hadden gegeven.
Texas spande de zaak in 2022 aan. Volgens de staat gebruikte Meta technologie om mensen op foto's te herkennen en hier direct namen aan te koppelen. Ook stelde de staat dat Meta deze data op een onjuiste manier bewaarde. In Texas geldt een wet die toeziet op het vastleggen of gebruiken van biometrische kenmerken.
Procureur-generaal Ken Paxton van Texas maakte de schikking bekend. "Deze historische schikking toont onze toewijding om op te staan tegen 's werelds grootste technologiebedrijven en ze verantwoordelijk te houden voor het overtreden van de wet en het schenden van Texaanse privacyrechten", meldt hij.
Eind mei werd al bekend dat aan een schikking werd gewerkt. Meta betaalt het bedrag over een periode van vijf jaar. In een vergelijkbare zaak in de staat Illinois uit 2021 moest Meta ook al eens 650 miljoen dollar betalen.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.
17 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciële raketten ontwikkelen.
20 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.
21 uur geledenGENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.
22 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.
23 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.
1 dag geleden