Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meta krijgt miljoenenboete voor onveilig opslaan wachtwoorden

Meta krijgt miljoenenboete voor onveilig opslaan wachtwoorden

DUBLIN (ANP) - Meta krijgt een boete van 91 miljoen euro van de Ierse datatoezichthouder omdat het bedrijf wachtwoorden van Instagram- en Facebookgebruikers onveilig opsloeg. Volgens de toezichthouder werden de wachtwoorden zonder versleuteling intern bewaard bij het moederbedrijf van de populaire socialemediasites. Daardoor hadden medewerkers de mogelijkheid om ze zonder al te veel moeite in te zien.

De zaak kwam in april 2019 aan het licht toen de Ierse tak van Meta de toezichthouder informeerde dat het "per ongeluk bepaalde wachtwoorden van gebruikers van sociale media opsloeg" in een makkelijk leesbare vorm. Bij elkaar ging het om 36 miljoen Facebook- en Instagramaccounts met onveilig opgeslagen wachtwoorden.

Dat Meta ondanks de waarschuwing toch een boete krijgt, is mede omdat het bedrijf al in januari 2019 van de zaak op de hoogte was. Volgens de Ierse datatoezichthouder had Meta dit toen direct moeten melden.

Gebruikers van Facebook en Instagram van wie de wachtwoorden leesbaar waren, kregen in 2019 wel een melding daarover. Meta gaf toen al aan dat de problemen waren opgelost. Ook benadrukte het bedrijf daarbij dat niemand de wachtwoorden had ingezien, ook het eigen personeel van Meta niet.

Meer uit Financieel

Aandelenkoersen Damrak opnieuw over breed front omlaag

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenkoersen op het Damrak gingen maandag over een breed front omlaag, na de stevige verliezen vorige week. Een negatieve start van Wall Street droeg niet bij aan een verbetering van de stemming in Amsterdam.

4 uur geleden
Vakbondsleden stemmen in met cao voor sjorders haven Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een ruime meerderheid van FNV-leden bij sjorbedrijven ILS en Matrans heeft ingestemd met het cao-resultaat voor de sjorders. Een staking van de medewerkers die containers in de haven van Rotterdam losmaken en vastzetten, had vorige maand grote impact, omdat containerschepen niet konden laden en lossen door de acties.

5 uur geleden
Chinese prijzenoorlog zet autoverkoop XPeng onder druk

BEIJING (ANP/RTR) - XPeng, een grote Chinese producent van elektrische auto's, ziet het somber in voor het laatste kwartaal van dit jaar. Volgens het concern staan de verkopen onder druk door een prijzenoorlog op de thuismarkt en groeiende concurrentie.

5 uur geleden
Google-eigenaar Alphabet stijgt op Wall Street na belang Buffett

NEW YORK (ANP) - Alphabet (plus 4,5 procent) behoorde maandag tot de winnaars op Wall Street. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat Berkshire Hathaway, de investeringsmaatschappij van superbelegger Warren Buffett, in het afgelopen kwartaal bijna 18 miljoen aandelen van het moederbedrijf van Google en YouTube heeft gekocht. Dat belang was eind september meer dan 4 miljard dollar waard.

6 uur geleden
Oud-LTO-voorman Van der Tak hoofd van nieuwe groentenvakgroep

DEN HAAG (ANP) - Sjaak van der Tak, voormalig voorman van LTO Nederland, wordt de nieuwe voorzitter van de vakgroep Vollegrondsgroenten bij de land- en tuinbouworganisatie. Deze nieuwe vakgroep is opgericht om de belangenbehartiging voor plantaardige sectoren verder te versterken, maakte LTO maandag bekend.

6 uur geleden
DNB voert reorganisatie door om 10 procent van kosten te besparen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandsche Bank (DNB) voert de komende jaren een reorganisatie door om 10 procent van de kosten te besparen. Door het schrappen van zo'n 60 miljoen euro aan kosten wil de centrale bank dat de begroting in 2030 ongeveer even groot is als nu, ondanks verdere loon- en prijsstijgingen. DNB telt nu ruim 2300 voltijdkrachten.

7 uur geleden
DNB waarschuwt voor hoge Amerikaanse aandelenkoersen na AI-hype

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandsche Bank (DNB) waarschuwt voor de historisch hoge standen van aandelenbeurzen in met name de Verenigde Staten. Onder meer door optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI) en beter dan verwachte prestaties van de economie zijn op Wall Street sinds begin april winsten van zo'n 20 procent geboekt. Dat brengt volgens DNB-president Olaf Sleijpen risico's met zich mee.

9 uur geleden