Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meta krijgt advies deepfake-beleid te herzien na nepfilmpje Biden

Meta krijgt advies deepfake-beleid te herzien na nepfilmpje Biden

MENLO PARK (ANP/RTR/AFP) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms moet zijn beleid rond zogeheten deepfakes nog eens goed nalopen. Dat is het advies van een door Meta zelf gefinancierd toezichtorgaan na de behandeling van een klacht over een nepfilmpje van president Joe Biden.

In de video die vorig jaar veel werd bekeken, is de Amerikaanse president te zien met zijn kleindochter. De beelden zijn zodanig gemanipuleerd dat de indruk gewekt wordt dat hij haar borst op een ongepaste manier aanraakt.

Volgens het toezichtsorgaan, de Oversight Board, werden in dit geval de eigen regels van Meta niet overtreden. Dit komt "omdat de video niet was gemanipuleerd met behulp van kunstmatige intelligentie (AI)". Ook zei Biden in het filmpje niets wat hij nooit had gezegd.

Vernieuwing

Maar de raad voegde daaraan toe dat "niet door AI gewijzigde inhoud gangbaar is en niet noodzakelijkerwijs minder misleidend". Het beleid van Meta op dit vlak laat dus te wensen over. De regels zouden "onsamenhangend en verwarrend" zijn.

Volgens de Oversight Board zou Meta zijn beleid moeten vernieuwen. Het zou geen criterium meer moeten zijn of een filmpje of geluidsbestand is gemaakt door AI of niet.

Meta, dat ook eigenaar is van Instagram en WhatsApp, heeft laten weten dat het "in overeenstemming met de statuten binnen zestig dagen publiekelijk op de aanbevelingen zal reageren".

Meer uit Financieel

Forse winsten Wall Street na nieuws heropening Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciële scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.

7 uur geleden
IMF-hoofd: moeilijke weg naar economische stabiliteit Venezuela

WASHINGTON (ANP/AFP) - Venezuela heeft een "moeilijke weg" te gaan om economische stabiliteit te bereiken. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) vrijdag gezegd. Donderdag werd nog bekend dat het IMF en de Wereldbank de samenwerking met Venezuela weer hervatten.

8 uur geleden
Vleesverwerker Vion verkoopt twee Duitse slachterijen

BOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion Food Group verkoopt twee slachterijen in het zuiden van Duitsland als onderdeel van zijn reorganisatie waarbij het bedrijf zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vion zegt een principeakkoord te hebben gesloten over de verkoop van die vestigingen. Een evaluatie van de overige Duitse locaties van het bedrijf loopt nog.

8 uur geleden
Boeing: oorlog heeft nog geen impact op vliegtuigleveringen

ARLINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft nog geen impact gehad op de leveringen van passagiersvliegtuigen van Boeing aan klanten. Dat zei Boeing-topman Kelly Ortberg op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het bedrijf vrijdag. Daarnaast krijgt Boeing meer defensieorders door de oorlog.

10 uur geleden
Oliebedrijven kelderen op beurzen, luchtvaartsector hard omhoog

AMSTERDAM (ANP) - Oliebedrijven gingen vrijdag hard omlaag op de Europese aandelenbeurzen door de gekelderde olieprijzen na het nieuws dat de Straat van Hormuz wordt heropend door Iran voor de commerciële scheepvaart. Luchtvaartmaatschappijen profiteerden juist van de sterke daling van de olieprijzen omdat zij erg gevoelig zijn voor hoge kerosineprijzen.

11 uur geleden
Nederlands Euclyd wil 100 miljoen ophalen voor productie AI-chips

EINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse chipproducent Euclyd wil met een nieuwe investeringsronde 100 miljoen euro ophalen. Het in Eindhoven gevestigde bedrijf wil zo op grotere schaal chips produceren voor de toepassing van kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft oprichter Bernardo Kastrup gezegd in een interview met zakenzender CNBC.

13 uur geleden
CO2-opslagproject Porthos in Noordzee jaar vertraagd

ROTTERDAM (ANP) - De opening van de CO2-opslaglocatie Porthos in de Noordzee is uitgesteld tot de tweede helft van volgend jaar. Volgens de oorspronkelijke planning zou het project eind dit jaar opstarten, maar dat blijkt te ambitieus.

13 uur geleden