Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meta krijgt advies deepfake-beleid te herzien na nepfilmpje Biden

Meta krijgt advies deepfake-beleid te herzien na nepfilmpje Biden

MENLO PARK (ANP/RTR/AFP) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms moet zijn beleid rond zogeheten deepfakes nog eens goed nalopen. Dat is het advies van een door Meta zelf gefinancierd toezichtorgaan na de behandeling van een klacht over een nepfilmpje van president Joe Biden.

In de video die vorig jaar veel werd bekeken, is de Amerikaanse president te zien met zijn kleindochter. De beelden zijn zodanig gemanipuleerd dat de indruk gewekt wordt dat hij haar borst op een ongepaste manier aanraakt.

Volgens het toezichtsorgaan, de Oversight Board, werden in dit geval de eigen regels van Meta niet overtreden. Dit komt "omdat de video niet was gemanipuleerd met behulp van kunstmatige intelligentie (AI)". Ook zei Biden in het filmpje niets wat hij nooit had gezegd.

Vernieuwing

Maar de raad voegde daaraan toe dat "niet door AI gewijzigde inhoud gangbaar is en niet noodzakelijkerwijs minder misleidend". Het beleid van Meta op dit vlak laat dus te wensen over. De regels zouden "onsamenhangend en verwarrend" zijn.

Volgens de Oversight Board zou Meta zijn beleid moeten vernieuwen. Het zou geen criterium meer moeten zijn of een filmpje of geluidsbestand is gemaakt door AI of niet.

Meta, dat ook eigenaar is van Instagram en WhatsApp, heeft laten weten dat het "in overeenstemming met de statuten binnen zestig dagen publiekelijk op de aanbevelingen zal reageren".

Meer uit Financieel

Winstreeks op Wall Street door hoop op akkoord VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.

1 uur geleden
Leids Pharming mag tweede medicijn ook in EU op de markt brengen

LEIDEN (ANP) - De Leidse biotechnoloog Pharming heeft toestemming gekregen om zijn tweede medicijn ook in de Europese Unie op de markt te brengen. Volgens het beursgenoteerde bedrijf is Joenja in het landenblok de eerste goedgekeurde behandeling voor APDS, een zeldzame aandoening van het immuunsysteem.

1 uur geleden
EU en Mexico tekenen vernieuwde handelsdeal in Mexico-Stad

MEXICO-STAD (ANP) - De EU en Mexico hebben afgesproken hun afzetmarkten voor elkaar te verruimen door importtarieven verder af te schaffen. Daarvoor zijn de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen, voorzitter van de EU-leiders António Costa en de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bijeen voor een voorlopige verklaring in Mexico-Stad.

1 uur geleden
Vakbonden dreigen met acties bij beveiliging op Schiphol

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en De Unie dreigen met acties bij I-SEC, een van de drie beveiligingsbedrijven op Schiphol. Ze geven de onderneming nog een week om problemen met de roosters op te lossen, anders worden op de luchthaven acties op touw gezet. Dat stelt FNV-bestuurder Serda Karabulut na berichtgeving door De Telegraaf. Aan welke acties de bonden denken, wil hij nog niet zeggen. Dat zou nog "voorbarig" zijn.

2 uur geleden
Kevin Warsh ingezworen als nieuwe baas van Federal Reserve

WASHINGTON (ANP/RTR) - Kevin Warsh is ingezworen als het nieuwe hoofd van de Federal Reserve, de Amerikaanse centrale bank. President Donald Trump benadrukte bij de ceremonie dat de nieuwe Fed-voorzitter "volledig onafhankelijk" is in zijn nieuwe functie. Daarmee leek Trump de financiële markten gerust te willen stellen, aangezien hij als president veel kritiek heeft gehad op het Fed-beleid van de terugtredende Fed-baas Jerome Powell.

4 uur geleden
AEX scherpt slotrecord aan door hoop op einde oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw hoger gesloten. Daarmee werd het slotrecord van een dag eerder weer aangescherpt. Volgens analisten stemde hoop op het einde van de Iran-oorlog beleggers positief. Net als eerder deze week waren de chipbedrijven de grote winnaars.

5 uur geleden
Dow-Jonesindex verder omhoog op Wall Street na slotrecord

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst begonnen. Beleggers bleven optimistisch over een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio verklaarde enige beweging te zien bij Iran in de vredesbesprekingen, maar gaf niet aan op welke vlakken Iran bereid is tot concessies. De twee landen verschillen nog altijd van mening over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz.

7 uur geleden