Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meta krijgt advies deepfake-beleid te herzien na nepfilmpje Biden

Meta krijgt advies deepfake-beleid te herzien na nepfilmpje Biden

MENLO PARK (ANP/RTR/AFP) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms moet zijn beleid rond zogeheten deepfakes nog eens goed nalopen. Dat is het advies van een door Meta zelf gefinancierd toezichtorgaan na de behandeling van een klacht over een nepfilmpje van president Joe Biden.

In de video die vorig jaar veel werd bekeken, is de Amerikaanse president te zien met zijn kleindochter. De beelden zijn zodanig gemanipuleerd dat de indruk gewekt wordt dat hij haar borst op een ongepaste manier aanraakt.

Volgens het toezichtsorgaan, de Oversight Board, werden in dit geval de eigen regels van Meta niet overtreden. Dit komt "omdat de video niet was gemanipuleerd met behulp van kunstmatige intelligentie (AI)". Ook zei Biden in het filmpje niets wat hij nooit had gezegd.

Vernieuwing

Maar de raad voegde daaraan toe dat "niet door AI gewijzigde inhoud gangbaar is en niet noodzakelijkerwijs minder misleidend". Het beleid van Meta op dit vlak laat dus te wensen over. De regels zouden "onsamenhangend en verwarrend" zijn.

Volgens de Oversight Board zou Meta zijn beleid moeten vernieuwen. Het zou geen criterium meer moeten zijn of een filmpje of geluidsbestand is gemaakt door AI of niet.

Meta, dat ook eigenaar is van Instagram en WhatsApp, heeft laten weten dat het "in overeenstemming met de statuten binnen zestig dagen publiekelijk op de aanbevelingen zal reageren".

Meer uit Financieel

'Superzondag' voor luchthaven Aruba: 78 vluchten gepland

ORANJESTAD (ANP) - De luchthaven van Aruba beleeft een "superzondag". Er worden naar verwachting meer dan 16.000 passagiers verwerkt. Naast de 68 aankomende en vertrekkende vluchten zijn er tien extra vluchten uit Amerika aangekondigd om passagiers te helpen die vast kwamen te zitten nadat zaterdag alle vluchten uit de VS waren geannuleerd, na de Amerikaanse aanval op Venezuela.

9 uur geleden
Vliegverkeer Griekenland hervat na urenlange opschorting

ATHENE (ANP/RTR) - Het vliegverkeer in Griekenland lijkt zondagmiddag langzaam weer op gang te komen, na een urenlange opschorting van alle aankomende en vertrekkende vluchten op Griekse luchthavens. Er was sprake van uitval van radiofrequenties, wat de gebruikelijke communicatie in het luchtverkeer lamlegde.

9 uur geleden
Ook Corendon zet extra vlucht in voor gestrande reizigers Curaçao

SCHIPHOL (ANP) - Ook Corendon zet een extra vlucht in om passagiers naar Amsterdam te vliegen die zaterdag op Curaçao zijn gestrand. Deze vertrekt maandag. De maatschappij verwacht dat alle passagiers die langer op het eiland hebben moeten blijven, mee aan boord kunnen.

9 uur geleden
KLM en TUI halen reizigers Antillen met extra vluchten op

SCHIPHOL (ANP) - KLM en TUI voeren extra vluchten uit om gestrande reizigers van de Antillen op te halen, hebben de maatschappijen zondagmiddag laten weten. Zaterdag konden meerdere vluchten naar de Caribische eilanden niet doorgaan door de ontwikkelingen in Venezuela. Inmiddels zijn de reguliere vluchten hervat. De extra vluchten zijn bedoeld voor de duizenden reizigers die zaterdag niet konden worden meegenomen.

10 uur geleden
Frankrijk komt boer tegemoet met extra controles op voedselimport

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk scherpt zijn controles op verschillende voedselimporten aan om de zorgen van boeren weg te nemen die de laatste tijd veel hebben geprotesteerd tegen een Europees vrijhandelsakkoord met Zuid-Amerikaanse landen. Over deze Mercosur-overeenkomst, die nog altijd niet is getekend door Europa, is al langer veel te doen.

11 uur geleden
Oliekartel OPEC+ draait oliekraan voorlopig niet verder open

WENEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC+ houdt in het eerste kwartaal van dit jaar vast aan zijn pauze bij het verhogen van de olieproductie. Dat hebben afgevaardigden van de olielanden, waaronder Rusland en Saudi-Arabië, zondag besloten tijdens een onlinevergadering. Tussen de landen was ook weinig discussie; het overleg duurde minder dan tien minuten.

11 uur geleden
Krant: Duitse treinen in 2025 nog vaker te laat

BERLIJN (ANP/DPA) - De inmiddels toch al beruchte slechte stiptheid van de Duitse spoorwegen is vorig jaar verder verslechterd. Slechts 60,1 procent van de langeafstandstreinen arriveerde op tijd, meldt de krant Bild am Sonntag.

12 uur geleden