Meta koopt in China opgericht AI-bedrijf Manus
SINGAPORE (ANP) - Meta koopt het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus, dat een digitale hulp aanbiedt die zelfstandig taken uitvoert. Met de overname haalt het Amerikaanse moederbedrijf van Facebook en Instagram een bedrijf binnen dat met abonnementen geld verdient aan kunstmatige intelligentie.
Manus is gevestigd in Singapore, maar werd in China opgericht door techbedrijf The Butterfly Effect. Het bracht zijn zogenoemde General AI Agent eerder dit jaar op de markt. Het hulpmiddel kan zelfstandig taken uitvoeren zoals cv's beoordelen, vakanties plannen of aandelen analyseren, liet het bedrijf zien in een promotievideo.
De bedrijven maakten geen overnamebedrag bekend. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal ging het om 2 miljard dollar (1,7 miljard euro). De deal kan tot zorgen leiden in Washington. Toen de Amerikaanse investeerder Benchmark eerder in moederbedrijf The Butterfly Effect investeerde, reageerde een Republikeinse senator boos om de banden met rivaal China.
AI-agent
Voor Meta-topman Mark Zuckerberg is Manus een aanvulling op de eigen AI-chatbot die het socialemediabedrijf al via WhatsApp, Instagram en Facebook aanbiedt. Het is de bedoeling dat Manus' hulpmiddel als aparte betaalde dienst blijft bestaan, maar ook wordt opgenomen in producten van Meta.
De dienst van Manus is een zogeheten AI-agent die met kunstmatige intelligentie zelfstandig taken uitvoert. Daardoor hoeven mensen veel minder instructies te geven dan bij een chatbot die op kunstmatige intelligentie draait.
Volgens Meta is het bedrijf erin geslaagd een van de geavanceerdste AI-agenten voor algemeen gebruik te ontwikkelen. Wereldwijd maken miljoenen mensen en bedrijven daar al gebruik van, stelt het socialemediabedrijf.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.
1 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.
5 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - AI-systemen van ChatGPT-maker OpenAI hebben al in mei honderden schadelijke softwarepakketten geüpload naar het platform RubyGems. Dat zeggen AI-onderzoekers. Het incident gebeurde twee maanden voordat AI-systemen van OpenAI tijdens veiligheidstests inbraken bij het programmeursplatform Hugging Face.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten de handel uitgegaan. Daarmee werd wat herstel getoond van de vier verliesdagen op rij daarvoor. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Daarnaast ging de aandacht uit naar cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.
14 uur geleden