Meta komt niet onder grote concurrentiezaak in VS uit
WASHINGTON (ANP/RTR) - Meta is er niet in geslaagd een rechtszaak te ontlopen die de Amerikaanse markttoezichthouder FTC tegen het socialemediabedrijf heeft aangespannen. De FTC diende in 2020 aanklachten in tegen het techconcern dat toen nog Facebook heette. Daarin beschuldigde de mededingingsautoriteit Meta ervan concurrentie in de kiem te hebben gesmoord door Instagram en WhatsApp voor forse bedragen over te nemen.
Volgens de FTC waren die overnames in 2012 en 2014 illegale acties die Facebooks monopolie op de markt voor sociale netwerken moesten beschermen. Ondanks protest van advocaten van Meta mag de toezichthouder die beschuldigingen verder onderbouwen in een rechtszaak, oordeelde een rechtbank in Washington D.C. Meta wilde het liefst dat de rechter het proces helemaal zou stopzetten. De FTC stuurt met de rechtszaak aan op het opsplitsen van Meta.
Toch heeft Meta ook een succes geboekt. De rechter verwierp namelijk de beschuldigingen van de FTC dat Facebook zijn dominante positie uitbouwde door externe appontwikkelaars alleen toe te laten op zijn platforms als ze geen serieuze bedreiging zouden vormen. Meta mag op zijn beurt niet het argument gebruiken dat de overname van WhatsApp noodzakelijk was om te kunnen concurreren met Apple en Google.
Een woordvoerder van Meta zegt dat het internetbedrijf sterk staat in het verweer tegen de beschuldigingen van de FTC. Die toezichthouder betoogt juist dat de aanpak van Meta in de rechtszaal goed is voor de innovatie, omdat opkomende techbedrijven zo meer kans hebben om op eigen kracht succesvol te worden. "Deze zaak, die onder president Trump begon en werd aangescherpt onder de regering-Biden, staat voor een gezamenlijke inspanning om de monopolistische macht van Meta in te tomen", verklaarde een woordvoerder van de FTC.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het kabinetsvoorstel voor het nieuwe box 3-stelsel is op meerdere punten juridisch en praktisch kwetsbaar. Dat zeggen de vermogensexperts Tjarko Denekamp en Peter Beets van ABN AMRO.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen gingen dinsdag scherp omlaag, vooral door de angst dat AI-ontwikkelingen de positie van gevestigde softwarebedrijven zullen ondermijnen. Die vrees werd eerder op de dag aangewakkerd op de Europese beurzen door een nieuwe tool van het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic dat is ontworpen om juridisch werk te automatiseren. Het hulpmiddel zorgde voor nog meer twijfels over wat AI gaat doen met de hele informatie- en datasector.
6 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topman van OpenAI, het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, overweegt farmaceutische bedrijven te ondersteunen bij het ontdekken van nieuwe medicijnen, met behulp van zijn AI-technologieën. In ruil daarvoor zou OpenAI vervolgens een deel van de opbrengsten uit die ontdekkingen kunnen ontvangen, zei Sam Altman dinsdag tijdens een AI-conferentie in San Francisco.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan deze week tot elf nieuwe handelsakkoorden over zeldzame aardmetalen aankondigen, zei de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum.
8 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - De grote Duitse rederij Hapag-Lloyd vaart na ruim twee jaar weer door de Rode Zee en het Suezkanaal. Eerder besloten veel vervoerders de belangrijke vaarroute te mijden vanwege aanvallen door Houthi-rebellen uit Jemen.
9 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Novo Nordisk, producent van de bekende diabetes- en afslankmiddelen Ozempic en Wegovy, verwacht dat de verkopen dit jaar met 5 tot 13 procent dalen. Het Deense farmacieconcern schrijft dit toe aan groeiende concurrentie. Het bedrijf wordt ook geraakt door het Amerikaanse beleid om medicijnprijzen te verlagen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wolters Kluwer en RELX eindigden dinsdag flink lager in de AEX-index op de beurs in Amsterdam. De informatieleveranciers hadden op het Damrak last van de lancering van een nieuw hulpmiddel van het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic dat is ontworpen om juridisch werk te automatiseren. De tool heeft de zorgen vergroot over de impact die kunstmatige intelligentie op dataservices en informatiebedrijven zal hebben.
10 uur geleden