Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meta komt niet onder grote concurrentiezaak in VS uit

Meta komt niet onder grote concurrentiezaak in VS uit

WASHINGTON (ANP/RTR) - Meta is er niet in geslaagd een rechtszaak te ontlopen die de Amerikaanse markttoezichthouder FTC tegen het socialemediabedrijf heeft aangespannen. De FTC diende in 2020 aanklachten in tegen het techconcern dat toen nog Facebook heette. Daarin beschuldigde de mededingingsautoriteit Meta ervan concurrentie in de kiem te hebben gesmoord door Instagram en WhatsApp voor forse bedragen over te nemen.

Volgens de FTC waren die overnames in 2012 en 2014 illegale acties die Facebooks monopolie op de markt voor sociale netwerken moesten beschermen. Ondanks protest van advocaten van Meta mag de toezichthouder die beschuldigingen verder onderbouwen in een rechtszaak, oordeelde een rechtbank in Washington D.C. Meta wilde het liefst dat de rechter het proces helemaal zou stopzetten. De FTC stuurt met de rechtszaak aan op het opsplitsen van Meta.

Toch heeft Meta ook een succes geboekt. De rechter verwierp namelijk de beschuldigingen van de FTC dat Facebook zijn dominante positie uitbouwde door externe appontwikkelaars alleen toe te laten op zijn platforms als ze geen serieuze bedreiging zouden vormen. Meta mag op zijn beurt niet het argument gebruiken dat de overname van WhatsApp noodzakelijk was om te kunnen concurreren met Apple en Google.

Een woordvoerder van Meta zegt dat het internetbedrijf sterk staat in het verweer tegen de beschuldigingen van de FTC. Die toezichthouder betoogt juist dat de aanpak van Meta in de rechtszaal goed is voor de innovatie, omdat opkomende techbedrijven zo meer kans hebben om op eigen kracht succesvol te worden. "Deze zaak, die onder president Trump begon en werd aangescherpt onder de regering-Biden, staat voor een gezamenlijke inspanning om de monopolistische macht van Meta in te tomen", verklaarde een woordvoerder van de FTC.

Meer uit Financieel

Portugal wil door met Air France-KLM en Lufthansa in verkoop TAP

LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Portugal wil doorgaan met de verkoop van een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat zowel Air France-KLM als Lufthansa wordt gevraagd een definitief bod uit te brengen. Beide luchtvaartmaatschappijen deden begin april een eerste bod en krijgen nu allebei drie maanden de tijd om een definitief bod uit te brengen.

36 minuten geleden
ABN AMRO werkt aan doelen voor terugdringen eigen uitstoot

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO werkt aan doelstellingen voor het terugdringen van zijn eigen uitstoot van broeikasgassen. Dat meldt de bank, die woensdag zijn jaarlijkse aandeelhoudersvergadering hield. ABN AMRO wil zijn directe emissies verlagen "in lijn met een pad ruim onder 2 graden". De bank zegt de komende drie jaar een absolute doelstelling te gaan ontwikkelen.

38 minuten geleden
VS verlengen ontheffing op Russische en Iraanse olie toch wel

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten verlengen toch de ontheffing voor Russische en Iraanse olie. Dat meldt de Amerikaanse minister van Financiƫn Scott Bessent. De VS staan daarmee de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen dertig dagen langer toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.

1 uur geleden
Chiptoeleverancier ASMI stijgt fors in hogere AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag hoger gesloten. Beleggers hielden de eenzijdige verlenging van de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran door de Amerikaanse president Donald Trump in de gaten. Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) eindigde boven in de Amsterdamse hoofdindex nadat het bedrijf dinsdag nabeurs met kwartaalcijfers was gekomen.

1 uur geleden
RAI Vereniging wil 75 procent van de aandelen in de RAI verkopen

AMSTERDAM (ANP) - De RAI Vereniging is van plan 75 procent van haar aandelen in RAI Amsterdam te verkopen. De overige 25 procent is en blijft in handen van de gemeente Amsterdam. Dat schrijven de wethouders Alexander Scholtes (deelnemingen) en Steven van Weyenberg (woningbouw en stedelijke ontwikkeling) woensdag aan de Amsterdamse gemeenteraad.

2 uur geleden
Europese luchthavenkoepel blij met brandstofplannen van Brussel

BRUSSEL (ANP) - Europese luchthavens zijn blij met de plannen van de Europese Commissie die de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de energiemarkten in de EU moeten beperken. Hun koepelorganisatie ACI Europe laat weten de plannen te verwelkomen.

2 uur geleden
Wall Street opent met winst door verlenging wapenstilstand

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst geopend, nadat president Donald Trump had aangekondigd de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran te verlengen. Daarnaast waren er weer veel bedrijfsresultaten voor beleggers op Wall Street, waaronder van vliegtuigbouwer Boeing.

3 uur geleden