Meta komt niet onder grote concurrentiezaak in VS uit
WASHINGTON (ANP/RTR) - Meta is er niet in geslaagd een rechtszaak te ontlopen die de Amerikaanse markttoezichthouder FTC tegen het socialemediabedrijf heeft aangespannen. De FTC diende in 2020 aanklachten in tegen het techconcern dat toen nog Facebook heette. Daarin beschuldigde de mededingingsautoriteit Meta ervan concurrentie in de kiem te hebben gesmoord door Instagram en WhatsApp voor forse bedragen over te nemen.
Volgens de FTC waren die overnames in 2012 en 2014 illegale acties die Facebooks monopolie op de markt voor sociale netwerken moesten beschermen. Ondanks protest van advocaten van Meta mag de toezichthouder die beschuldigingen verder onderbouwen in een rechtszaak, oordeelde een rechtbank in Washington D.C. Meta wilde het liefst dat de rechter het proces helemaal zou stopzetten. De FTC stuurt met de rechtszaak aan op het opsplitsen van Meta.
Toch heeft Meta ook een succes geboekt. De rechter verwierp namelijk de beschuldigingen van de FTC dat Facebook zijn dominante positie uitbouwde door externe appontwikkelaars alleen toe te laten op zijn platforms als ze geen serieuze bedreiging zouden vormen. Meta mag op zijn beurt niet het argument gebruiken dat de overname van WhatsApp noodzakelijk was om te kunnen concurreren met Apple en Google.
Een woordvoerder van Meta zegt dat het internetbedrijf sterk staat in het verweer tegen de beschuldigingen van de FTC. Die toezichthouder betoogt juist dat de aanpak van Meta in de rechtszaal goed is voor de innovatie, omdat opkomende techbedrijven zo meer kans hebben om op eigen kracht succesvol te worden. "Deze zaak, die onder president Trump begon en werd aangescherpt onder de regering-Biden, staat voor een gezamenlijke inspanning om de monopolistische macht van Meta in te tomen", verklaarde een woordvoerder van de FTC.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - DJ Tiësto heeft advocatenkantoor Greenberg Traurig aangeklaagd. De dj uit Breda, die officieel Tijs Verwest heet, eist miljoenen vanwege een onjuist fiscaal advies waardoor hij in 2020 17 miljoen dollar aan het kantoor moest betalen. Dat bevestigt zijn advocaat, Arnold Croiset van Uchelen, woensdag aan het ANP na berichtgeving van Het Financieele Dagblad.
22 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De prijzen in de eurozone zijn in januari gemiddeld 1,7 procent gestegen vergeleken met dezelfde maand vorig jaar, meldt Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. De inflatie viel een stuk lager uit dan in december. Toen stegen de prijzen nog gemiddeld 2 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft samen met onder meer netbeheerders en het bedrijfsleven nieuwe afspraken gemaakt om bedrijven en organisaties sneller op het volle stroomnet aan te kunnen sluiten. Het ministerie van Klimaat en Groene Groei (KGG) meldt dat het daarmee een groot deel van de huidige wachtrij binnen twee jaar wil laten aansluiten op het net.
2 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Het Duitse chemie- en verzorgingsmiddelenconcern Henkel koopt de in Nederland gevestigde coatingspecialist Stahl voor 2,1 miljard euro. Volgens het bedrijf achter merken als Persil en Schwarzkopf zijn de coatings van Stahl voor bijvoorbeeld kleding, leer en verpakkingen een goede toevoeging.
2 uur geledenPANAMA-STAD (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Een dochterbedrijf van CK Hutchison eist een schadevergoeding van Panama nadat de contracten om twee havens aan het Panamakanaal te exploiteren nietig zijn verklaard. De hoogste rechtbank van Panama oordeelde dat de concessies om havens aan beide uiteinden van de waterweg te exploiteren "ongrondwettelijk" zijn.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een bescheiden winst aan de nieuwe handelsdag begonnen. Navigatiedienstverlener TomTom presenteerde zijn jaar- en kwartaalcijfers en verloor 12 procent aan waarde. Het bedrijf waarschuwde dat het tot 2027 duurt voordat de omzet zal groeien, maar verwacht dit jaar wel de winstgevendheid te verbeteren.
3 uur geledenVEGHEL (ANP) - Een aantal supermarkten van Jumbo in het noorden van het land gaat woensdag later open omdat er code rood geldt. Om hoeveel supermarkten het precies gaat, weet de woordvoerster niet.
4 uur geleden