Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meta komt met virtualrealitybril voor zakelijk gebruik

Meta komt met virtualrealitybril voor zakelijk gebruik

MENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms komt nog deze maand met een virtualrealitybril voor zakelijke gebruikers. De Meta Quest Pro heeft een krachtiger chip dan de op gamers gerichte Quest 2-bril, maar kan ook aanzienlijk korter gebruikt worden voordat die opnieuw opgeladen moet worden. Meta kondigde de nieuwe vr-bril aan tijdens een eigen conferentie. De Quest pro gaat in de Verenigde Staten 1500 dollar kosten.

Wat voor werk in virtual reality gedaan zou moeten worden, bleef onduidelijk tijdens de presentatie. Meta-topman Mark Zuckerberg noemde "serieuze consumenten die het allerbeste willen hebben of mensen die werk gedaan willen krijgen" als ideale klant. Enkele van de mogelijkheden die de bril biedt zijn gericht op bijvoorbeeld vergaderen. Zo kan de bril gezichten en ogen volgen waardoor gesprekken in virtual reality realistischer en dus persoonlijker voelen.

Facebook veranderde de naam van de onderneming vorig jaar in Meta Platforms. Het bedrijf wil vol inzetten op wat het de Metaverse noemt. Dat is een computerwereld waarin mensen elkaar kunnen ontmoeten, kunnen werken, maar ook bijvoorbeeld spellen kunnen spelen.

Onlangs plaatste Zuckerberg een plaatje van zijn avatar op sociale media. Dat zorgde ervoor dat er veel grappen over hem werden gemaakt, want de virtuele Mark Zuckerberg zag er niet heel goed uit. Volgens berichten in Amerikaanse media vindt Meta dat de eigen ontwikkelaars de virtuele wereld die het bedrijf geschapen heeft ook te weinig gebruiken.

Meer uit Financieel

Stroomuitval in Tilburg blijkt gevolg van meetfout bij Enexis

TILBURG (ANP) - De afschakeling van een deel van het stroomnet in Tilburg zondag werd niet veroorzaakt door een plotselinge stroompiek, maar door defecte meetapparatuur. Dat heeft een woordvoerder van netbeheerder Enexis maandag gezegd.

28 minuten geleden
Damrak sluit vrijwel vlak, Besi opvallende verliezer

AMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi was maandag een opvallende daler op de beurs in Amsterdam met een verlies van 5,5 procent. Beleggers reageerden op berichten in Zuid-Koreaanse media dat de invoering van hybrid bonding door grote chipbedrijven als Samsung en SK Hynix mogelijk wordt vertraagd. Dat zou betekenen dat ze minder snel overstappen op de hybrid bondingsystemen van Besi, een nieuwe techniek waarmee verschillende soorten chips kunnen worden gestapeld en met elkaar kunnen worden verbonden.

1 uur geleden
Microsoft schrapt 3200 banen bij speldivisie Xbox

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern Microsoft gaat 3200 banen schrappen bij Xbox, ongeveer 20 procent van het personeelsbestand. De ingreep maakt deel uit van een ingrijpende reorganisatie die de groei van de kwakkelende gamedivisie moet aanjagen. Buiten Xbox verdwijnen bij Microsoft nog eens meer dan 3000 banen, voornamelijk bij de verkoopdivisies.

2 uur geleden
Techbeurs Nasdaq herstelt op Wall Street na verliesbeurt

NEW YORK (ANP) - De techgraadmeter Nasdaq toonde maandag een overtuigend herstel in New York, terwijl de Dow-Jonesindex een nieuw record bereikte. Beleggers stapten na het lange weekend in de Verenigde Staten weer in techaandelen, na de koersverliezen in de sector afgelopen donderdag. Chip- en techbedrijven als Intel, AMD, Western Digital, Marvell Technology en Oracle stegen tot 6,5 procent. De fabrikanten van chipapparatuur Lam Research, Applied Materials en KLA wonnen tot 3,6 procent, na koersdoelverhogingen door zakenbank Morgan Stanley.

3 uur geleden
Producent van Appelsientje en CoolBest neemt merkrecht Wicky over

MAARHEEZE/EDE (ANP) - Riedel, de producent van Appelsientje, CoolBest en DubbelFrisss, neemt de merkrechten van limonademerk Wicky over. Dat melden drankenbedrijven Refresco en Riedel in een verklaring. Refresco Benelux blijft verantwoordelijk voor de productie van Wicky.

3 uur geleden
Verkoop van nieuwe motoren stijgt opnieuw flink

AMSTERDAM (ANP) - De verkoop van nieuwe motoren in Nederland blijft stijgen. In de eerste helft van dit jaar rolden 14.062 motorfietsen de showrooms uit, ruim 15 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Ook de maand juni laat een positieve ontwikkeling zien, maakten de brancheorganisaties RAI Vereniging, BOVAG en RDC bekend.

3 uur geleden
Opnieuw recordjaar voor Wibra, winkelbestand groeit door

EPE (ANP) - Budgetwinkelketen Wibra heeft in 2025 opnieuw een recordjaar neergezet, waarbij het winkelbestand ook verder toenam. De omzet steeg met meer dan een kwart tot 362 miljoen euro vergeleken met een jaar eerder. Daarnaast openden vorig jaar 63 Wibra-winkels, waarmee het totaal groeide tot 360 vestigingen.

6 uur geleden