Meta en Tesla omhoog op positief Wall Street, Microsoft daalt
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen zijn donderdag met winst geopend, gesteund door meevallende kwartaalrapporten van onder andere Facebook-moederbedrijf Meta Platforms en autofabrikant Tesla. Meta maakte een beter dan verwachte omzet bekend over het afgelopen kwartaal en werd daarvoor beloond met een 2 procent hogere koers. Tesla klom bijna 5 procent. Het bedrijf van Elon Musk zegt op koers te liggen om in de eerste helft van dit jaar nieuwe, goedkopere elektrische modellen uit te brengen. Hoewel de vooruitzichten positief zijn, waren de kwartaalcijfers van Tesla beneden verwachting.
Microsoft presenteerde eveneens zijn resultaten, maar die vielen minder in de smaak bij beleggers. Het aandeel van het softwarebedrijf ging kort na de opening 6 procent omlaag. Microsoft zag de groei van zijn clouddivisie vertragen in het laatste kwartaal van vorig jaar. Dat is een tegenslag voor het Amerikaanse technologie- en softwareconcern dat miljarden heeft geïnvesteerd in producten op het gebied van kunstmatige intelligentie.
De Dow-Jonesindex stond kort na de opening 0,1 procent hoger op 44.745 punten. De breder samengestelde S&P 500 won 0,3 procent op 6057 punten en technologiegraadmeter Nasdaq verbeterde 0,2 procent tot 19.677 punten. Woensdag gingen de aandelenbeurzen in New York omlaag na het besluit van de Amerikaanse centralebankkoepel Federal Reserve om de rente onveranderd te laten, na de verlagingen vorig jaar.
American Airlines
Het besluit van de Fed om de rente gelijk te houden, was geen verrassing voor beleggers. Sinds september werd de Amerikaanse rente drie keer verlaagd. De centrale bank maakt nu pas op de plaats in afwachting van nieuwe cijfers over de inflatie en arbeidsmarkt en meer duidelijkheid over het beleid van president Donald Trump. In een toelichting verklaarde Fed-voorzitter Jerome Powell dat er geen haast is om de rente verder te verlagen.
Het aandeel American Airlines zakte bijna 2 procent. Woensdagavond kwam een verkeersvliegtuig van de maatschappij met 64 passagiers aan boord in Washington in botsing met een legerhelikopter.
Computerbedrijf IBM viel op met een 10 procent hogere koers nadat het de winstverwachtingen voor het vierde kwartaal had overtroffen. Caterpillar verloor ruim 4 procent. De fabrikant van bouwmachines waarschuwde voor een lagere omzet in 2025. De vierdekwartaalcijfers waren wel boven verwachting.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Het Verwey-Jonker Instituut heeft bij de rechtbank Utrecht uitstel van betaling aangevraagd. Volgens het onderzoeksinstituut kan de organisatie niet langer voldoen aan haar financiële verplichtingen.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland houdt zich op de vlakte over berichten dat tankers met aan de Verenigde Staten beloofde diesel toch een andere bestemming kiezen. "Alle diesel vindt zijn kopers", zegt het Kremlin.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Bank of England (BoE) heeft het belangrijkste rentetarief van het land voor het eerst in drie jaar verhoogd. Met de hogere leenkosten wil de centrale bank de inflatie bestrijden.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De manier waarop bommeldingen deze week het vliegverkeer in Europa verstoren, heeft topman van Air France-KLM Benjamin Smith nog niet eerder gezien. Vooral de manier waarop het gecoördineerd lijkt, is volgens hem nieuw. "We hopen dat het er niet voor zorgt dat consumenten minder gaan vliegen, maar dat zien we nog niet", zei hij.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM verhoogt de druk op dochterbedrijf KLM om de resultaten te verbeteren. Smith benadrukte tegenover journalisten dat KLM naar een winstmarge van 8 procent moet. "Als we KLM niet op 8 procent krijgen, moeten we kijken naar een andere manier om dat te doen", zei Smith. "We blijven de strategie aanpassen als we denken het niet te gaan halen."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) is voorstander van het invoeren van een verplichting voor tankstations om actuele brandstofprijzen te delen. Dat stelt de toezichthouder in een advies aan het ministerie van Economische Zaken en Klimaat. Zo kunnen automobilisten makkelijker het goedkoopste tankstation in de buurt vinden, is het idee.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Het Europees Hof van Justitie heeft een eerdere gerechtelijke uitspraak vernietigd waarin de goedkeuring van miljardensteun door de Nederlandse staat aan KLM tijdens de coronapandemie nietig was verklaard. KLM's rivaal Ryanair klaagde jarenlang over de steun, die volgens de Ierse budgetvlieger onrechtmatig was.
2 uur geleden