Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meta en Tesla omhoog op positief Wall Street, Microsoft daalt

Meta en Tesla omhoog op positief Wall Street, Microsoft daalt

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen zijn donderdag met winst geopend, gesteund door meevallende kwartaalrapporten van onder andere Facebook-moederbedrijf Meta Platforms en autofabrikant Tesla. Meta maakte een beter dan verwachte omzet bekend over het afgelopen kwartaal en werd daarvoor beloond met een 2 procent hogere koers. Tesla klom bijna 5 procent. Het bedrijf van Elon Musk zegt op koers te liggen om in de eerste helft van dit jaar nieuwe, goedkopere elektrische modellen uit te brengen. Hoewel de vooruitzichten positief zijn, waren de kwartaalcijfers van Tesla beneden verwachting.

Microsoft presenteerde eveneens zijn resultaten, maar die vielen minder in de smaak bij beleggers. Het aandeel van het softwarebedrijf ging kort na de opening 6 procent omlaag. Microsoft zag de groei van zijn clouddivisie vertragen in het laatste kwartaal van vorig jaar. Dat is een tegenslag voor het Amerikaanse technologie- en softwareconcern dat miljarden heeft geïnvesteerd in producten op het gebied van kunstmatige intelligentie.

De Dow-Jonesindex stond kort na de opening 0,1 procent hoger op 44.745 punten. De breder samengestelde S&P 500 won 0,3 procent op 6057 punten en technologiegraadmeter Nasdaq verbeterde 0,2 procent tot 19.677 punten. Woensdag gingen de aandelenbeurzen in New York omlaag na het besluit van de Amerikaanse centralebankkoepel Federal Reserve om de rente onveranderd te laten, na de verlagingen vorig jaar.

American Airlines

Het besluit van de Fed om de rente gelijk te houden, was geen verrassing voor beleggers. Sinds september werd de Amerikaanse rente drie keer verlaagd. De centrale bank maakt nu pas op de plaats in afwachting van nieuwe cijfers over de inflatie en arbeidsmarkt en meer duidelijkheid over het beleid van president Donald Trump. In een toelichting verklaarde Fed-voorzitter Jerome Powell dat er geen haast is om de rente verder te verlagen.

Het aandeel American Airlines zakte bijna 2 procent. Woensdagavond kwam een verkeersvliegtuig van de maatschappij met 64 passagiers aan boord in Washington in botsing met een legerhelikopter.

Computerbedrijf IBM viel op met een 10 procent hogere koers nadat het de winstverwachtingen voor het vierde kwartaal had overtroffen. Caterpillar verloor ruim 4 procent. De fabrikant van bouwmachines waarschuwde voor een lagere omzet in 2025. De vierdekwartaalcijfers waren wel boven verwachting.

Meer uit Financieel

Personeel uitkeringsinstantie UWV in Zwolle gaat actievoeren

ZWOLLE (ANP) - Het personeel van uitkeringsinstantie UWV in Zwolle gaat donderdag actievoeren uit onvrede over het cao-eindbod van de werkgever, meldt De Unie. Volgens de vakbond is de onvrede onder het personeel momenteel zeer groot.

15 minuten geleden
Mailadressen gelekt bij bedrijf achter Pac-Man en Digimon

TOKIO (ANP) - Bandai Namco Entertainment, een grote Japanse uitgever van videogames, is slachtoffer geworden van een datalek. Een partij waarmee het bedrijf achter bekende spelseries als Pac-Man, Tekken en Digimon samenwerkt, heeft te maken gehad met ongeautoriseerde toegang. Daardoor zijn volgens het Japanse persbureau Kyodo ongeveer 346.000 gegevens gelekt, waaronder e-mailadressen.

31 minuten geleden
Bitcoinplatform Bitonic doet deze week aangifte na hack

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bitcoinbedrijf Bitonic doet deze week aangifte van de hack van zondagavond, waarbij een cybercrimineel vijf klantaccounts wist over te nemen. "De sporen van de aanvaller hebben we veiliggesteld, zodat we die aan de politie kunnen overdragen", laat het bedrijf woensdag weten.

59 minuten geleden
Benzineprijs bijna 20 cent gedaald terwijl olieprijs hoog blijft

EINDHOVEN (ANP) - De benzineprijs is sinds het bereiken van de recordstand eerder deze maand bijna 20 cent gedaald. Dat blijkt uit data van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers. De olieprijs staat juist rond het hoogste punt in maanden.

1 uur geleden
AEX opent lager op drukke dag met cijfers en rentebesluit VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag met een klein verlies begonnen aan een drukke dag voor beleggers met kwartaalcijfers van onder meer Heineken, Unilever, Adyen en ASMI. Daarnaast wordt uitgekeken naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank en de resultaten van Microsoft en Google-moeder Alphabet later op de dag.

1 uur geleden
Cruise voor rest van leven eindigt abrupt in Cambodjaanse haven

PHNOM PENH (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Zo'n tweehonderd passagiers die ervoor hadden betaald om op een cruiseschip te wonen en de wereld rond te reizen, zijn plotseling gestrand in een Cambodjaanse haven, omdat de rederij geen geld meer heeft. Het Amerikaanse Villa Vie Residences wijt dit aan "buitengewoon sterk" gestegen brandstofkosten als gevolg van de Iranoorlog.

1 uur geleden
Voor miljoenen aan AI-chips ingenomen op vliegveld in Maleisië

KUALA LUMPUR (ANP/AFP/RTR) - Maleisië heeft een poging verijdeld om geavanceerde chips voor kunstmatige intelligentie (AI) via de belangrijkste luchthaven van het land te smokkelen, meldden douanefunctionarissen. Deze maand werden AI-chips ter waarde van 49,5 miljoen ringgit, omgerekend bijna 11 miljoen euro, in beslag genomen.

2 uur geleden