Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meta en Tesla omhoog op positief Wall Street, Microsoft daalt

Meta en Tesla omhoog op positief Wall Street, Microsoft daalt

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen zijn donderdag met winst geopend, gesteund door meevallende kwartaalrapporten van onder andere Facebook-moederbedrijf Meta Platforms en autofabrikant Tesla. Meta maakte een beter dan verwachte omzet bekend over het afgelopen kwartaal en werd daarvoor beloond met een 2 procent hogere koers. Tesla klom bijna 5 procent. Het bedrijf van Elon Musk zegt op koers te liggen om in de eerste helft van dit jaar nieuwe, goedkopere elektrische modellen uit te brengen. Hoewel de vooruitzichten positief zijn, waren de kwartaalcijfers van Tesla beneden verwachting.

Microsoft presenteerde eveneens zijn resultaten, maar die vielen minder in de smaak bij beleggers. Het aandeel van het softwarebedrijf ging kort na de opening 6 procent omlaag. Microsoft zag de groei van zijn clouddivisie vertragen in het laatste kwartaal van vorig jaar. Dat is een tegenslag voor het Amerikaanse technologie- en softwareconcern dat miljarden heeft geïnvesteerd in producten op het gebied van kunstmatige intelligentie.

De Dow-Jonesindex stond kort na de opening 0,1 procent hoger op 44.745 punten. De breder samengestelde S&P 500 won 0,3 procent op 6057 punten en technologiegraadmeter Nasdaq verbeterde 0,2 procent tot 19.677 punten. Woensdag gingen de aandelenbeurzen in New York omlaag na het besluit van de Amerikaanse centralebankkoepel Federal Reserve om de rente onveranderd te laten, na de verlagingen vorig jaar.

American Airlines

Het besluit van de Fed om de rente gelijk te houden, was geen verrassing voor beleggers. Sinds september werd de Amerikaanse rente drie keer verlaagd. De centrale bank maakt nu pas op de plaats in afwachting van nieuwe cijfers over de inflatie en arbeidsmarkt en meer duidelijkheid over het beleid van president Donald Trump. In een toelichting verklaarde Fed-voorzitter Jerome Powell dat er geen haast is om de rente verder te verlagen.

Het aandeel American Airlines zakte bijna 2 procent. Woensdagavond kwam een verkeersvliegtuig van de maatschappij met 64 passagiers aan boord in Washington in botsing met een legerhelikopter.

Computerbedrijf IBM viel op met een 10 procent hogere koers nadat het de winstverwachtingen voor het vierde kwartaal had overtroffen. Caterpillar verloor ruim 4 procent. De fabrikant van bouwmachines waarschuwde voor een lagere omzet in 2025. De vierdekwartaalcijfers waren wel boven verwachting.

Meer uit Financieel

Ook woensdag nog geannuleerde vluchten vanwege storing in VK

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Door de technische storing op dinsdag bij de Britse luchtverkeersleiding zijn ook woensdag vluchten geannuleerd. Volgens Flightradar24 zijn 177 vluchten geschrapt, bijna allemaal op London Heathrow Airport. De Britse luchtverkeersleiding National Air Traffic Service (NATS) waarschuwt dat het herstel "tijd zal kosten".

10 minuten geleden
VS: extra importheffingen en -verbod op Canadese producten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben in het handelsconflict met Canada opnieuw maatregelen genomen. Dat heeft het Witte Huis dinsdag laten weten.

2 uur geleden
Stijgende olieprijzen zorgen voor minnen op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen gesloten. Beleggers reageerden op de stijgende olieprijzen door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten en de aanvallen op energiefaciliteiten in die regio.

8 uur geleden
Ierse waakhond onderzoekt X om zorgen over leeftijdscontroles

DUBLIN (ANP) - De Ierse mediawaakhond is een onderzoek gestart naar X vanwege zorgen dat het socialemediaplatform de regels voor leeftijdsgrenzen en ouderlijk toezicht heeft overtreden. De toezichthouder kijkt onder meer of X doeltreffende maatregelen heeft genomen om de leeftijd te controleren, zodat video's die voor volwassenen bedoeld zijn, in de regel niet door kinderen kunnen worden bekeken.

8 uur geleden
Saudi-Arabië legt energie-installaties stil na aanvallen Houthi's

JAZAN (ANP/BLOOMBERG) - Saudi-Arabië heeft meerdere energie-installaties in het zuiden stilgelegd. De maatregel volgt nadat de door Iran gesteunde Houthi-rebellen uit Jemen nieuwe aanvallen op Saudi-Arabië, een bondgenoot van de Verenigde Staten, hebben uitgevoerd.

10 uur geleden
Tientallen vluchten op Schiphol geschrapt om Britse storing

SCHIPHOL (ANP) - Passagiers op Schiphol hebben last van een technisch probleem bij de Britse luchtverkeersleiding. Daardoor zijn 58 vluchten tussen de luchthaven en het Verenigd Koninkrijk sinds het begin van de storing dinsdagmiddag geschrapt, meldt een woordvoerder. Andere vluchten lopen vertraging op en hij sluit niet uit dat die later ook worden geannuleerd.

11 uur geleden
Kleine plus voor AEX-index, Shell wint door hogere olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met kleine winst gesloten. Shell stond bij de winnaars op het Damrak dankzij de verder stijgende olieprijzen door het escalerende geweld in het Midden-Oosten. ASML boekte ook winst. De chipmachinemaker is begonnen aan de bouw van zijn nieuwe campus in Eindhoven.

12 uur geleden