Meta en IBM vormen coalitie die AI-kennis gaat delen
MENLO PARK (ANP) - Facebook-moederbedrijf Meta en technologieconcern IBM richten een verbond op met ruim vijftig bedrijven en organisaties die kennis over kunstmatige intelligentie (AI) gaan delen. Daarmee hopen ze innovatie aan te jagen en risico's rond nieuwe technologieën snel op te sporen en te beperken.
De groep, waar ook universiteiten bij zitten, wil het aantal AI-modellen dat gratis beschikbaar is voor onderzoekers vergroten. Door veel mensen tegelijkertijd te laten werken met dit soort modellen neemt de kennis daarover sneller toe, is de gedachte.
Meta gaf eerder al grote taalmodellen vrij waarop AI-chatbots draaien. Dat zijn modellen, kortweg LLM's, die op basis van grote hoeveelheden tekst zelf leren voorspellen wat logische zinnen zijn. "We vinden het beter als AI op een open manier wordt ontwikkeld. Meer mensen kunnen er voordeel uit halen, innovatieve producten maken en werken aan de veiligheid", zei Meta-bestuurder Nick Clegg.
Transparantie
OpenAI doet niet mee aan het samenwerkingsverband. Het bedrijf achter ChatGPT baarde het afgelopen jaar opzien met zijn geavanceerde AI-programma's die zelf teksten of beelden creëren. De recente onrust bij het bedrijf, waar topman Sam Altman werd ontslagen en kort daarna weer terugkeerde, wakkerde discussies aan over de mate van transparantie die nodig is bij de ontwikkeling van nieuwe AI-technologieën.
Een van de doelen van het verbond is het opstellen van standaarden en hulpmiddelen die AI veilig moeten houden. Ook wil de AI Alliance, zoals de samenwerking heet, lesmateriaal ontwikkelen om de maatschappij en beleidsmakers "te informeren over voordelen, risico's, oplossingen en gerichte regulering" rond kunstmatige intelligentie.
Beleid en standaarden
Naast Meta en IBM staan ook chipproducenten AMD en Intel, elektronicaconcern Sony en de stichting voor opensourcesoftware Linux bij de aangesloten organisaties. Ook zijn de Yale-universiteit, de faculteit voor computerwetenschappen van de University of California en de Technische Universiteit van München deelnemers.
"Dit partnerschap stelt ons in staat om met veel leiders uit de academische wereld en het bedrijfsleven samen te werken aan onderzoek en tegelijkertijd beleid en standaarden te vormen voor veilige, verklaarbare en betrouwbare kunstmatige intelligentie", verklaarde Jeffrey Brock, decaan van de faculteit voor toegepaste wetenschap van Yale.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Unilever voert gesprekken om zijn voedingsdivisie af te splitsen en samen te voegen met specerijenproducent McCormick. Dat meldt The Wall Street Journal onder verwijzing naar ingewijden. Een transactie die volledig uit aandelen bestaat zou binnen enkele weken tot stand kunnen komen als de gesprekken niet stuklopen, aldus de krant.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van de Nederlandse huizenbezitters wacht met het verduurzamen van hun huis door onzekerheid over het overheidsbeleid. De meeste mensen vinden dat de overheid te weinig doet om dit te stimuleren. Dat meldt ING na onderzoek naar de motivaties en belemmeringen voor het verduurzamen van woningen onder ruim 1500 huiseigenaren.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van de Nederlandse huizenbezitters wacht met het verduurzamen van hun huis door onzekerheid over het overheidsbeleid. De meeste mensen vinden dat de overheid te weinig doet om dit te stimuleren. Dat meldt ING na onderzoek naar de motivaties en belemmeringen voor het verduurzamen van woningen onder ruim 1500 huiseigenaren.
5 uur geledenMEMPHIS (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse pakketvervoerder FedEx heeft zijn winstverwachting voor het hele jaar verhoogd. De optimistischere vooruitzichten geven aan dat het koeriersbedrijf verwacht de toenemende economische onrust door de Iranoorlog en stijgende energieprijzen te kunnen weerstaan.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De koersverliezen op Wall Street zijn donderdag in de loop van de dag iets afgenomen, nadat Israël had aangekondigd de Verenigde Staten te willen helpen bij het openen van de Straat van Hormuz. Dit bood enige hoop aan beleggers die hunkeren naar tekenen dat de Iranoorlog niet eindeloos blijft voortduren.
7 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM neemt voorlopig geen nieuwe medewerkers meer aan vanwege de fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. Naast het instellen van zo'n externe vacaturestop heeft de luchtvaartmaatschappij besloten om dienstreizen tot een minimum te beperken en tijdelijk geen consultants meer in te huren om geld te besparen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ONL voor Ondernemers vindt het "onacceptabel" dat de Nederlandse overheid nog niet ingrijpt om energie en brandstof betaalbaar te houden voor bedrijven. Volgens de ondernemersbelangenorganisatie schuift het kabinet-Jetten mogelijke steunmaatregelen ten onrechte maanden voor zich uit.
9 uur geleden