Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meta en Amazon honderden miljarden meer waard op beurs

Meta en Amazon honderden miljarden meer waard op beurs

NEW YORK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, Instagram en WhatsApp, en webwinkelconcern Amazon zijn vrijdag honderden miljarden meer waard geworden op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers op Wall Street reageerden verheugd op de sterke resultaten en vooruitzichten van de beide grote Amerikaanse techbedrijven. Het aandeel Meta werd kort na opening ruim 17 procent hoger gezet en Amazon kreeg er meer dan 7 procent bij. De gezamenlijke beurswaarde van Meta en Amazon steeg daarmee met tot meer dan 280 miljard dollar (circa 260 miljard euro).

Meta wist de winst in de laatste drie maanden van 2023 te verdrievoudigen, mede dankzij kostenbesparingen. Zo schrapte het bedrijf in de afgelopen jaren duizenden banen. De forse winst stelt Meta in staat voor het eerst kwartaaldividend uit te keren. Ook wil het bedrijf voor nog eens 50 miljard dollar extra aandelen inkopen om aandeelhouders te belonen. Als Meta ook in de komende kwartalen dividend blijft uitkeren, kan topman Mark Zuckerberg zelf zo'n 700 miljoen dollar extra verdienen aan dividend dit jaar.

Amazon, dat in de afgelopen jaren ook fors heeft gesneden in het personeelsbestand, wist de winst flink op te voeren. Het bedrijf kende daarnaast een sterke feestdagenperiode, met recordverkopen tijdens de koopjesfestijnen Black Friday en Cyber Monday. Ook clouddivisie AWS liet verdere groei zien.

Amerikaanse arbeidsmarkt

Beleggers verwerkten daarnaast nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Zo bleek dat er in januari 353.000 banen zijn bijgekomen. Dat was veel meer dan verwacht. De banengroei speelt naast de inflatie een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Federal Reserve.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,4 procent lager op 38.371 punten. De brede S&P 500 won 0,1 procent tot 4910 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 0,4 procent tot 15.431 punten.

Apple, dat ook met cijfers kwam, zakte 2,4 procent. De iPhone-maker zag de verkopen afgelopen kwartaal weer licht stijgen, na vier kwartalen van krimp op rij. De verkopen in de belangrijke Chinese markt daalden echter sterker dan verwacht. Apple kampt in China met lagere consumentenbestedingen en veel concurrentie.

Meer uit Financieel

Lingeriemerk Victoria's Secret flink hoger op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Victoria's Secret hoorde dinsdag bij de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het lingeriemerk heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Topvrouw Hillary Super lijkt daarmee vaart te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk.

5 uur geleden
Vluchten van en naar Portugal geannuleerd door staking

DEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen KLM en Transavia hebben op woensdag verschillende vluchten naar Portugese bestemmingen geannuleerd in verband met een staking in het land. Zowel op Schiphol als op de luchthavens in Eindhoven en Rotterdam zijn vluchten geschrapt.

6 uur geleden
Amerikaanse overheid wil AI-modellen vooraf testen op veiligheid

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.

8 uur geleden
Staking Belgische luchtverkeersleiders beëindigd na akkoord

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.

9 uur geleden
UniCredit vergroot belang in Commerzbank tot ruim 34 procent

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.

9 uur geleden
Stevige winst voor AEX-index, Prosus grootste stijger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Onder de hoofdfondsen was Prosus de grootste winnaar. Ook de chipbedrijven ASML (plus 4,9 procent), Besi (plus 2,9 procent) en ASMI (plus 2,4 procent) eindigden hoger.

10 uur geleden
Ook Britse krijgsmacht gaat 'militair Starlink-netwerk' gebruiken

LONDEN (ANP/RTR) - De militaire variant van Elon Musks satellietcommunicatienetwerk Starlink heeft er een flinke klant bij. Na de Amerikaanse heeft ook de Britse krijgsmacht het Starshield-netwerk in gebruik genomen, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.

10 uur geleden