Meta-dividend kan topman Zuckerberg 700 miljoen per jaar opleveren
MENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Topman Mark Zuckerberg van socialmediaconcern Meta Platforms kan jaarlijks zo'n 700 miljoen dollar verdienen aan dividend. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram maakte donderdag bekend voor het eerst dividend uit te keren over het afgelopen kwartaal. Daardoor krijgen aandeelhouders 50 cent per aandeel.
Aangezien Zuckerberg 350 miljoen Meta-aandelen bezit, kan die uitkering aardig oplopen. Namelijk tot 175 miljoen dollar per kwartaal, volgens door persbureau Bloomberg verzamelde gegevens. Als Meta ook in de komende kwartalen dividend blijft uitkeren, komt de totale uitkering daarmee uit op 700 miljoen dollar per jaar.
Dat bedrag komt dan op de andere compensatie die Zuckerberg krijgt voor het leiden van het bedrijf. In 2022 streek de topman ruim 27 miljoen dollar aan vergoedingen op, inclusief een basissalaris van 1 dollar. De bedragen voor het afgelopen jaar zijn nog niet gerapporteerd.
Zeldzaam
Het uitkeren van dividend door techbedrijven is overigens zeldzaam. Vaak willen ze juist meer investeren, bijvoorbeeld in nieuwe technologische ontwikkelingen. Meta's beslissing om dit wel te doen, lijkt een signaal dat het bedrijf verwacht nog flink te kunnen groeien.
Het betekent ook niet dat Meta de kosten het komende jaar wil terugdringen. Zo gaat het bedrijf uit van 94 miljard tot 99 miljard dollar aan uitgaven, geld dat onder meer gaat naar initiatieven op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Dat is meer dan de ruim 88 miljard dollar in 2023.
Naast Meta kwam donderdag na het sluiten van de aandelenbeurzen in New York ook Amazon met resultaten. De resultaten van beide bedrijven vielen in de smaak bij beleggers. Zo steeg de gezamenlijke beurswaarde van Meta en Amazon in de voorbeurshandel op Wall Street met 272 miljard dollar.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Victoria's Secret hoorde dinsdag bij de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het lingeriemerk heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Topvrouw Hillary Super lijkt daarmee vaart te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen KLM en Transavia hebben op woensdag verschillende vluchten naar Portugese bestemmingen geannuleerd in verband met een staking in het land. Zowel op Schiphol als op de luchthavens in Eindhoven en Rotterdam zijn vluchten geschrapt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Onder de hoofdfondsen was Prosus de grootste winnaar. Ook de chipbedrijven ASML (plus 4,9 procent), Besi (plus 2,9 procent) en ASMI (plus 2,4 procent) eindigden hoger.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De militaire variant van Elon Musks satellietcommunicatienetwerk Starlink heeft er een flinke klant bij. Na de Amerikaanse heeft ook de Britse krijgsmacht het Starshield-netwerk in gebruik genomen, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.
6 uur geleden