Meta-dividend kan topman Zuckerberg 700 miljoen per jaar opleveren
MENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Topman Mark Zuckerberg van socialmediaconcern Meta Platforms kan jaarlijks zo'n 700 miljoen dollar verdienen aan dividend. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram maakte donderdag bekend voor het eerst dividend uit te keren over het afgelopen kwartaal. Daardoor krijgen aandeelhouders 50 cent per aandeel.
Aangezien Zuckerberg 350 miljoen Meta-aandelen bezit, kan die uitkering aardig oplopen. Namelijk tot 175 miljoen dollar per kwartaal, volgens door persbureau Bloomberg verzamelde gegevens. Als Meta ook in de komende kwartalen dividend blijft uitkeren, komt de totale uitkering daarmee uit op 700 miljoen dollar per jaar.
Dat bedrag komt dan op de andere compensatie die Zuckerberg krijgt voor het leiden van het bedrijf. In 2022 streek de topman ruim 27 miljoen dollar aan vergoedingen op, inclusief een basissalaris van 1 dollar. De bedragen voor het afgelopen jaar zijn nog niet gerapporteerd.
Zeldzaam
Het uitkeren van dividend door techbedrijven is overigens zeldzaam. Vaak willen ze juist meer investeren, bijvoorbeeld in nieuwe technologische ontwikkelingen. Meta's beslissing om dit wel te doen, lijkt een signaal dat het bedrijf verwacht nog flink te kunnen groeien.
Het betekent ook niet dat Meta de kosten het komende jaar wil terugdringen. Zo gaat het bedrijf uit van 94 miljard tot 99 miljard dollar aan uitgaven, geld dat onder meer gaat naar initiatieven op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Dat is meer dan de ruim 88 miljard dollar in 2023.
Naast Meta kwam donderdag na het sluiten van de aandelenbeurzen in New York ook Amazon met resultaten. De resultaten van beide bedrijven vielen in de smaak bij beleggers. Zo steeg de gezamenlijke beurswaarde van Meta en Amazon in de voorbeurshandel op Wall Street met 272 miljard dollar.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht dat ook de komende nacht geen door het winterse weer gestrande passagiers op de luchthaven zullen overnachten. De veldbedden die voor hen waren neergezet, zijn opgeruimd. Voor maandag zijn geen vluchten uit voorzorg geannuleerd. Dit meldt een woordvoerder van Schiphol.
2 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Ook Maleisië heeft maatregelen genomen tegen Grok vanwege het genereren van seksuele beelden. De Maleisische internettoezichthouder meldde zondag dat de toegang tot de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI in het land wordt beperkt totdat effectieve veiligheidsmaatregelen zijn ingevoerd.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil wil meer internationale samenwerking op het gebied van zeldzame grondstoffen. Hiervoor pleitte hij in aanloop naar het overleg over dit onderwerp maandag met de ministers van Financiën van de G7-landen in Washington.
4 uur geledenCAIRO (ANP/RTR) - Egypte heeft deals voor duurzame energie ondertekend ter waarde van 1,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 1,5 miljard euro. Dit meldt de staatstelevisie.
4 uur geledenNAMEN (ANP/BELGA) - Boeren blokkeren ook zondag snelwegen in België uit protest tegen de handelsdeal van de EU met Zuid-Amerikaanse landen. De federale politie meldt dat dit op snelwegen in de provincies Henegouwen en Namen gebeurt.
5 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil zich op het gebied van handel dit jaar onder meer richten op het verbeteren van exportcontroles. Dit meldt het Chinese ministerie van Handel zondag in een verklaring over de belangrijkste prioriteiten voor 2026. Het ministerie wil daarnaast de risicopreventie vergroten om de veerkracht van de toeleveringsketen en de nationale veiligheid te garanderen.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Alle geplande vluchten op Schiphol gaan ook zondag door, meldt een woordvoerder. Deze week werden honderden vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer en het ijsvrij maken van de vliegtuigen, waardoor gestrande reizigers op de luchthaven moesten overnachten. Afgelopen nacht is dit niet gebeurd, stelt hij. "De veldbedden zijn niet gebruikt en er zijn ook geen ontbijtjes uitgedeeld. Er is een gewoon beeld op de luchthaven."
8 uur geleden