Meta-dividend kan topman Zuckerberg 700 miljoen per jaar opleveren
MENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Topman Mark Zuckerberg van socialmediaconcern Meta Platforms kan jaarlijks zo'n 700 miljoen dollar verdienen aan dividend. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram maakte donderdag bekend voor het eerst dividend uit te keren over het afgelopen kwartaal. Daardoor krijgen aandeelhouders 50 cent per aandeel.
Aangezien Zuckerberg 350 miljoen Meta-aandelen bezit, kan die uitkering aardig oplopen. Namelijk tot 175 miljoen dollar per kwartaal, volgens door persbureau Bloomberg verzamelde gegevens. Als Meta ook in de komende kwartalen dividend blijft uitkeren, komt de totale uitkering daarmee uit op 700 miljoen dollar per jaar.
Dat bedrag komt dan op de andere compensatie die Zuckerberg krijgt voor het leiden van het bedrijf. In 2022 streek de topman ruim 27 miljoen dollar aan vergoedingen op, inclusief een basissalaris van 1 dollar. De bedragen voor het afgelopen jaar zijn nog niet gerapporteerd.
Zeldzaam
Het uitkeren van dividend door techbedrijven is overigens zeldzaam. Vaak willen ze juist meer investeren, bijvoorbeeld in nieuwe technologische ontwikkelingen. Meta's beslissing om dit wel te doen, lijkt een signaal dat het bedrijf verwacht nog flink te kunnen groeien.
Het betekent ook niet dat Meta de kosten het komende jaar wil terugdringen. Zo gaat het bedrijf uit van 94 miljard tot 99 miljard dollar aan uitgaven, geld dat onder meer gaat naar initiatieven op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Dat is meer dan de ruim 88 miljard dollar in 2023.
Naast Meta kwam donderdag na het sluiten van de aandelenbeurzen in New York ook Amazon met resultaten. De resultaten van beide bedrijven vielen in de smaak bij beleggers. Zo steeg de gezamenlijke beurswaarde van Meta en Amazon in de voorbeurshandel op Wall Street met 272 miljard dollar.
Meer uit Financieel
HANGZHOU (ANP) - De Chinese webwinkel AliExpress heeft een verkoper van op kinderen lijkende sekspoppen van zijn platform verbannen na een onderzoek door Reuters. Het persbureau wees eerder deze maand op vier advertenties van poppen die in Europa en de Verenigde Staten te koop werden aangeboden.
3 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De derde en laatste dag van een stakingsactie in België is voelbaar in het openbaar vervoer, op luchthaven Brussels Airport en in de haven van Gent. In het Gentse havengebied staan stakers op bruggen en rotondes, wat hinder oplevert voor het scheeps- en autoverkeer.
17 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn woensdag met winsten aan de handelsdag begonnen, in navolging van de hogere koersenborden op Wall Street van dinsdag. Een reeks zwakkere dan verwachte economische cijfers in de Verenigde Staten heeft de verwachting aangewakkerd dat de Federal Reserve volgende maand weer met een renteverlaging komt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het oplossen van de wachtrijen voor aansluitingen op het overvolle stroomnet gaat te langzaam. Dat vindt de Autoriteit Consument & Markt (ACM), die constateert dat netbeheerders achterlopen bij het aanpakken van het probleem. Het gevolg is dat de wachtrijen van bedrijven die een aansluiting willen maar deze voorlopig niet kunnen krijgen, blijven oplopen.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, heeft zich verweerd tegen beschuldigingen dat de chatbot een 16-jarige jongen in Californië heeft aangezet tot zelfmoord. Volgens het techbedrijf had de chatbot de tiener juist meer dan honderd keer aangespoord hulp te zoeken, staat in een ingediend document bij de rechtbank in San Francisco.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Grote winkelketens en webshops weigeren klanten vaak onterecht garantie te geven bij kapotte producten, meldt de Consumentenbond. De belangenorganisatie baseert dat op eigen onderzoek waarbij ze via undercovershoppers onder andere bol, Coolblue, MediaMarkt en Expert vragen stelde over een kapotte wasmachine. In driekwart van de gevallen kregen ze onjuiste informatie van de winkels.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Scheepvaartconcern Maersk overweegt zijn schepen weer door de Rode Zee te laten varen. Het Deense bedrijf heeft aangegeven dat de omstandigheden om de doorvaart door het gebied te hervatten, lijken te verbeteren. Daardoor zou de belangrijke route voor het scheepvaartverkeer tussen Azië en Europa mogelijk weer veilig bevaarbaar zijn.
2 uur geleden