Meta-baas Zuckerberg prijst Trump: hij wil dat Amerika wint
AUSTIN (ANP) - Mark Zuckerberg, oprichter en topman van socialmediaconcern Meta, heeft in een podcast zijn waardering uitgesproken voor de aanstaande Amerikaanse president Donald Trump. Die zou de Amerikaanse techsector beter beschermen dan de huidige president Joe Biden.
"Een van de dingen waar ik optimistisch over ben bij president Trump is dat hij wil dat Amerika wint", zei Zuckerberg in de show van de populaire podcastmaker Joe Rogan. Hij klaagde ook dat de Amerikaanse overheid juist de eigen bedrijven "aanvalt" terwijl ook de Europese Unie techconcerns onderzoekt en fors beboet.
Meta, het moederbedrijf van Instagram en Facebook, is in de VS onder andere aangeklaagd omdat het te weinig zou doen tegen de schadelijke effecten van zijn platforms voor kinderen. Markttoezichthouder FTC voert daarnaast een rechtszaak tegen Meta om een vermeend monopolie op de markt voor sociale media.
pro-Trumpkoers
Zuckerberg betoogde dat de Amerikaanse regering de eigen techbedrijven in het buitenland moet verdedigen, omdat het niet overal even goed is geregeld met de rechtsstaat. "Dat is een van de dingen waar ik optimistisch over ben, dat deze regering dat zal doen."
De afgelopen week werd duidelijk dat Zuckerberg meer een pro-Trumpkoers wil varen, onder andere door een bevriende zakenman op te nemen in het bestuur van het moederbedrijf van Facebook en Instagram. Eerder dineerde Zuckerberg ook met Trump.
Joe Biden
Meta maakte afgelopen week bekend te stoppen met onafhankelijke factcheckers in de Verenigde Staten, omdat zij door vooringenomenheid aan "censuur" zouden doen. Eerder beklaagde Trump zich herhaaldelijk over het beleid van Meta om nepnieuws tegen te gaan, omdat dit te veel tegen hem zou zijn gericht. Meta zwakte ook initiatieven voor meer diversiteit bij het bedrijf af. Dit soort programma's zijn in de VS vaak mikpunt van kritiek van conservatieve commentatoren en politici.
In het gesprek met Rogan haalde Zuckerberg uit naar de regering van Joe Biden, die tijdens de coronapandemie te ver zou zijn gegaan met het bestrijden van onwaarheden rond het virus en vaccins. "Ik denk niet dat het legaal was om socialemediabedrijven te dwingen om dingen te censureren", zei hij. Hij beschuldigde ambtenaren van de regering-Biden van "schreeuwen en schelden en dreigen met repercussies als we dingen die waar zijn niet zouden weghalen".
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Aandeelhouders van olieconcern BP hebben twee door het management aangedragen resoluties met een meerderheid weggestemd op de aandeelhoudersvergadering donderdag. Een teken voor de nieuwe topvrouw Meg O'Neill en nieuwe voorzitter Albert Manifold dat ze geen onvoorwaardelijke steun van de aandeelhouders hebben.
3 minuten geledenPAWTUCKET (ANP) - Speelgoedfabrikant Hasbro heeft in het eerste kwartaal van 2026 de verwachtingen van analisten overtroffen. Zowel de omzet als de winst steeg in het eerste kwartaal, meldt het bedrijf donderdag in een bericht aan beleggers. Het bedrijf profiteerde naar eigen zeggen vooral van de populariteit van het kaartspel Magic: The Gathering.
5 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Tesla behoorde donderdag tot de verliezers op de beurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's wist de omzet en winst in het eerste kwartaal van dit jaar op te voeren, nadat het concern vorig jaar kampte met lagere verkopen en hogere kosten. Mede dankzij prijsverlagingen wist Tesla de verkopen weer aan te jagen.
37 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Warmtefonds heeft nog zo'n 140 miljoen euro extra van het kabinet nodig voor leningen aan huiseigenaren om hun woning te verduurzamen. Eigenaren met een inkomen tot 60.000 euro per jaar kunnen met het fonds een lening zonder rente krijgen. Als het extra geld uitblijft, kan dat over een aantal jaren mogelijk niet meer, heeft bestuursvoorzitter Ernst-Jan Boers van het Nationaal Warmtefonds tegen het ANP gezegd.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen vinden het "een prima geste" van Schiphol om de havengelden tijdelijk te verlagen vanwege de situatie in het Midden-Oosten. "Schiphol doet dit uit eigen beweging. Daar maak ik uit op dat ze inzien dat die stijging van 41 procent van vorig jaar toch wel heel erg verkeerd is gevallen. Nu grijpen ze de hoge kerosineprijzen aan om dat te herstellen. Daar zijn we blij mee", reageert BARIN-voorzitter Marnix Fruitema namens de in Nederland actieve luchtvaartmaatschappijen.
2 uur geledenWALDENBUCH (ANP/DPA) - De Duitse chocolademaker Ritter Sport gaat voor het eerst in zijn 114-jarige bestaan banen schrappen om kosten te besparen. Het familiebedrijf kampt met gestegen kosten voor met name cacao, maar ook voor energie en verpakkingsmaterialen. Daarom wordt ingegrepen in het personeelsbestand op het hoofdkantoor in Waldenbuch in de buurt van Stuttgart.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schiphol geeft luchtvaartmaatschappijen een tijdelijke korting op zijn havengelden van ruim 10 procent, vanwege de situatie in het Midden-Oosten. De luchthaven doet dit omdat de kosten van de maatschappijen onverwacht en sterk zijn gestegen door de hoge kerosineprijs.
3 uur geleden