Meta-baas Zuckerberg prijst Trump: hij wil dat Amerika wint
AUSTIN (ANP) - Mark Zuckerberg, oprichter en topman van socialmediaconcern Meta, heeft in een podcast zijn waardering uitgesproken voor de aanstaande Amerikaanse president Donald Trump. Die zou de Amerikaanse techsector beter beschermen dan de huidige president Joe Biden.
"Een van de dingen waar ik optimistisch over ben bij president Trump is dat hij wil dat Amerika wint", zei Zuckerberg in de show van de populaire podcastmaker Joe Rogan. Hij klaagde ook dat de Amerikaanse overheid juist de eigen bedrijven "aanvalt" terwijl ook de Europese Unie techconcerns onderzoekt en fors beboet.
Meta, het moederbedrijf van Instagram en Facebook, is in de VS onder andere aangeklaagd omdat het te weinig zou doen tegen de schadelijke effecten van zijn platforms voor kinderen. Markttoezichthouder FTC voert daarnaast een rechtszaak tegen Meta om een vermeend monopolie op de markt voor sociale media.
pro-Trumpkoers
Zuckerberg betoogde dat de Amerikaanse regering de eigen techbedrijven in het buitenland moet verdedigen, omdat het niet overal even goed is geregeld met de rechtsstaat. "Dat is een van de dingen waar ik optimistisch over ben, dat deze regering dat zal doen."
De afgelopen week werd duidelijk dat Zuckerberg meer een pro-Trumpkoers wil varen, onder andere door een bevriende zakenman op te nemen in het bestuur van het moederbedrijf van Facebook en Instagram. Eerder dineerde Zuckerberg ook met Trump.
Joe Biden
Meta maakte afgelopen week bekend te stoppen met onafhankelijke factcheckers in de Verenigde Staten, omdat zij door vooringenomenheid aan "censuur" zouden doen. Eerder beklaagde Trump zich herhaaldelijk over het beleid van Meta om nepnieuws tegen te gaan, omdat dit te veel tegen hem zou zijn gericht. Meta zwakte ook initiatieven voor meer diversiteit bij het bedrijf af. Dit soort programma's zijn in de VS vaak mikpunt van kritiek van conservatieve commentatoren en politici.
In het gesprek met Rogan haalde Zuckerberg uit naar de regering van Joe Biden, die tijdens de coronapandemie te ver zou zijn gegaan met het bestrijden van onwaarheden rond het virus en vaccins. "Ik denk niet dat het legaal was om socialemediabedrijven te dwingen om dingen te censureren", zei hij. Hij beschuldigde ambtenaren van de regering-Biden van "schreeuwen en schelden en dreigen met repercussies als we dingen die waar zijn niet zouden weghalen".
Meer uit Financieel
SAO PAULO (ANP/RTR) - Brazilië heeft de Chinese elektrische autofabrikant BYD op een lijst geplaatst van werkgevers die hun werknemers onder slavernijachtige omstandigheden aan het werk hebben gezet. Dat gebeurde na een schandaal in 2024 waarbij Chinese werknemers slachtoffer zouden zijn geweest van mensenhandel en misleidende contracten. De lijst van het Braziliaanse ministerie van Arbeid kan de reputatie van de autofabrikant flink schaden.
53 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. Investeringsfonds Pershing Square Holdings van miljardair Bill Ackman deed een overnamebod op het muziekconcern van platenlabels met bekende artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish. Ondanks de koerswinst van UMG (plus 11,4 procent) sloot de AEX licht lager.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verkoop van nieuwe motoren in Nederland is in het eerste kwartaal van dit jaar met 19 procent gestegen tot 5931 exemplaren, een nieuw record. In dezelfde periode daalde het aantal verkochte gebruikte motorfietsen licht, tot 33.883 stuks. Dat maakte RDC, het databedrijf dat voertuigregistraties bijhoudt, dinsdag bekend.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsers kochten in maart ruim 66 procent meer nieuwe elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop is fors gestegen vanwege de sterk gestegen benzineprijzen, meldt de Duitse nationale autoriteit voor motorvoertuigen. In totaal werden er in maart 71.000 elektrische voertuigen geregistreerd.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met kleine verliezen aan de dag begonnen. Beleggers wachten de naderende deadline af die de Amerikaanse president Donald Trump heeft gegeven voor Iran om tot een akkoord over een staakt-het-vuren te komen. Hij gebruikte op sociale media escalerend taalgebruik en zei dat "een volledige beschaving zal sterven".
4 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse Commerzbank ziet momenteel geen basis voor een deal met de Italiaanse bank UniCredit. Volgens de tweede bank van Duitsland brengt het onvoldoende toegevoegde waarde voor de aandeelhouders. UniCredit deed in maart een overnamevoorstel, waarmee in totaal zo'n 35 miljard euro gemoeid zou zijn.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP en vermogensbeheerder CBRE Investment Management investeren in de bouw van nieuwe huurwoningen voor senioren. Met een startkapitaal van 350 miljoen euro willen de partijen in de komende jaren ongeveer duizend seniorenwoningen bouwen.
5 uur geleden