Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meta-baas Zuckerberg prijst Trump: hij wil dat Amerika wint

Meta-baas Zuckerberg prijst Trump: hij wil dat Amerika wint

AUSTIN (ANP) - Mark Zuckerberg, oprichter en topman van socialmediaconcern Meta, heeft in een podcast zijn waardering uitgesproken voor de aanstaande Amerikaanse president Donald Trump. Die zou de Amerikaanse techsector beter beschermen dan de huidige president Joe Biden.

"Een van de dingen waar ik optimistisch over ben bij president Trump is dat hij wil dat Amerika wint", zei Zuckerberg in de show van de populaire podcastmaker Joe Rogan. Hij klaagde ook dat de Amerikaanse overheid juist de eigen bedrijven "aanvalt" terwijl ook de Europese Unie techconcerns onderzoekt en fors beboet.

Meta, het moederbedrijf van Instagram en Facebook, is in de VS onder andere aangeklaagd omdat het te weinig zou doen tegen de schadelijke effecten van zijn platforms voor kinderen. Markttoezichthouder FTC voert daarnaast een rechtszaak tegen Meta om een vermeend monopolie op de markt voor sociale media.

pro-Trumpkoers

Zuckerberg betoogde dat de Amerikaanse regering de eigen techbedrijven in het buitenland moet verdedigen, omdat het niet overal even goed is geregeld met de rechtsstaat. "Dat is een van de dingen waar ik optimistisch over ben, dat deze regering dat zal doen."

De afgelopen week werd duidelijk dat Zuckerberg meer een pro-Trumpkoers wil varen, onder andere door een bevriende zakenman op te nemen in het bestuur van het moederbedrijf van Facebook en Instagram. Eerder dineerde Zuckerberg ook met Trump.

Joe Biden

Meta maakte afgelopen week bekend te stoppen met onafhankelijke factcheckers in de Verenigde Staten, omdat zij door vooringenomenheid aan "censuur" zouden doen. Eerder beklaagde Trump zich herhaaldelijk over het beleid van Meta om nepnieuws tegen te gaan, omdat dit te veel tegen hem zou zijn gericht. Meta zwakte ook initiatieven voor meer diversiteit bij het bedrijf af. Dit soort programma's zijn in de VS vaak mikpunt van kritiek van conservatieve commentatoren en politici.

In het gesprek met Rogan haalde Zuckerberg uit naar de regering van Joe Biden, die tijdens de coronapandemie te ver zou zijn gegaan met het bestrijden van onwaarheden rond het virus en vaccins. "Ik denk niet dat het legaal was om socialemediabedrijven te dwingen om dingen te censureren", zei hij. Hij beschuldigde ambtenaren van de regering-Biden van "schreeuwen en schelden en dreigen met repercussies als we dingen die waar zijn niet zouden weghalen".

Meer uit Financieel

FT: Brussel wil soepelere regels voor fusies

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil fusies binnen de EU eerder goedkeuren als ze de Europese markt verder vooruithelpen. Dat meldt de Financial Times op basis van richtlijnen voor fusies die de Europese Commissie binnenkort mogelijk gaat herzien.

33 minuten geleden
Iranoorlog doet groei koopkracht teniet, raamt CPB

DEN HAAG (ANP) - Door de Iranoorlog gaan Nederlanders er dit jaar in doorsnee waarschijnlijk niet op vooruit in hun portemonnee. Daarvoor waarschuwt het Centraal Planbureau in een nieuwe analyse van de gevolgen van het conflict, dat voor een sterke stijging van de olie- en gasprijzen heeft gezorgd.

41 minuten geleden
Brussel wil dat Google data deelt met andere zoekmachines

BRUSSEL (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Europese Commissie wil dat Google andere zoekmachines toegang geeft tot de zoekdata van Google. Dat is een van de maatregelen die Brussel voorstelt zodat het bedrijf voldoet aan de Digital Markets Act. Volgens Google brengt het de privacy van mensen in gevaar.

54 minuten geleden
Bakfietsmerk Babboe weer op de markt na terugroepactie

HEERENVEEN (ANP) - Bakfietsen van het merk Babboe komen weer op de markt. Dat meldt moederbedrijf Accell donderdag. Babboe moest in 2024 op last van Nederlandse autoriteiten stoppen met de verkoop van zijn bakfietsen en tal van verkochte fietsen terugroepen in verschillende landen, omdat veel modellen onveilig bleken.

1 uur geleden
NVM vreest minder nieuwbouw door veranderende voorrang stroomnet

UTRECHT (ANP) - De NVM vreest dat mogelijk minder huizen worden gebouwd als de voorrangregels voor een aansluiting op het volle stroomnet later dit jaar veranderen. Nu kunnen woningbouwprojecten nog prioriteit krijgen over de aanvragen van sommige andere sectoren. Maar bouwers kunnen door onzekerheid over welke projecten straks nog maatschappelijke prioriteit krijgen in een bepaalde regio, besluiten om minder nieuwe huizen te bouwen.

1 uur geleden
Onderzoek: aantal gokaccounts en verliezen per speler nemen toe

DEN HAAG (ANP) - Het aantal gokaccounts waarmee per maand legaal wordt gespeeld is opnieuw gestegen. Ook nam het verlies per speler in de afgelopen periode iets toe. Dat meldt de Kansspelautoriteit (Ksa) in de monitoringsrapportage voorjaar 2026.

1 uur geleden
Dure benzine kan heel verschillend uitpakken per gezin, zegt CPB

DEN HAAG (ANP) - De effecten van hogere brandstofprijzen door de Iranoorlog voor huishoudens met lagere inkomens kunnen sterk verschillen. Daarvoor waarschuwt het Centraal Planbureau (CPB) in een nieuw rapport over de economische gevolgen van het conflict. In doorsnee lijken de gevolgen beperkt, maar in bepaalde scenario's kunnen grootverbruikers van de auto in deze inkomensgroep dit jaar 1000 euro duurder uit zijn.

2 uur geleden