Meta-baas Zuckerberg prijst Trump: hij wil dat Amerika wint
AUSTIN (ANP) - Mark Zuckerberg, oprichter en topman van socialmediaconcern Meta, heeft in een podcast zijn waardering uitgesproken voor de aanstaande Amerikaanse president Donald Trump. Die zou de Amerikaanse techsector beter beschermen dan de huidige president Joe Biden.
"Een van de dingen waar ik optimistisch over ben bij president Trump is dat hij wil dat Amerika wint", zei Zuckerberg in de show van de populaire podcastmaker Joe Rogan. Hij klaagde ook dat de Amerikaanse overheid juist de eigen bedrijven "aanvalt" terwijl ook de Europese Unie techconcerns onderzoekt en fors beboet.
Meta, het moederbedrijf van Instagram en Facebook, is in de VS onder andere aangeklaagd omdat het te weinig zou doen tegen de schadelijke effecten van zijn platforms voor kinderen. Markttoezichthouder FTC voert daarnaast een rechtszaak tegen Meta om een vermeend monopolie op de markt voor sociale media.
pro-Trumpkoers
Zuckerberg betoogde dat de Amerikaanse regering de eigen techbedrijven in het buitenland moet verdedigen, omdat het niet overal even goed is geregeld met de rechtsstaat. "Dat is een van de dingen waar ik optimistisch over ben, dat deze regering dat zal doen."
De afgelopen week werd duidelijk dat Zuckerberg meer een pro-Trumpkoers wil varen, onder andere door een bevriende zakenman op te nemen in het bestuur van het moederbedrijf van Facebook en Instagram. Eerder dineerde Zuckerberg ook met Trump.
Joe Biden
Meta maakte afgelopen week bekend te stoppen met onafhankelijke factcheckers in de Verenigde Staten, omdat zij door vooringenomenheid aan "censuur" zouden doen. Eerder beklaagde Trump zich herhaaldelijk over het beleid van Meta om nepnieuws tegen te gaan, omdat dit te veel tegen hem zou zijn gericht. Meta zwakte ook initiatieven voor meer diversiteit bij het bedrijf af. Dit soort programma's zijn in de VS vaak mikpunt van kritiek van conservatieve commentatoren en politici.
In het gesprek met Rogan haalde Zuckerberg uit naar de regering van Joe Biden, die tijdens de coronapandemie te ver zou zijn gegaan met het bestrijden van onwaarheden rond het virus en vaccins. "Ik denk niet dat het legaal was om socialemediabedrijven te dwingen om dingen te censureren", zei hij. Hij beschuldigde ambtenaren van de regering-Biden van "schreeuwen en schelden en dreigen met repercussies als we dingen die waar zijn niet zouden weghalen".
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, heeft bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC vertrouwelijk documenten ingediend voor een beursnotering. Het bedrijf van Sam Altman heeft nog geen datum voor een mogelijke beursgang, schrijft het in een online verklaring. Bronnen melden aan Bloomberg dat het bedrijf mogelijk al dit najaar naar de beurs zou willen gaan.
55 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York eindigden maandag gemengd. De Nasdaq sloot de handelsdag hoger af, nadat de techgraadmeter voor het weekend nog ruim 4 procent was gekelderd door een verkoopgolf in de Amerikaanse chipsector. Dat was de grootste verliesbeurt van de Nasdaq in ruim een jaar tijd.
3 uur geledenBOSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een federale rechter in de Amerikaanse stad Boston heeft een tarief van 100.000 dollar voor een bepaald werkvisum maandag ongeldig verklaard. President Donald Trump kwam in september met dat tarief voor bedrijven die hoogopgeleide, gespecialiseerde arbeidsmigranten naar de VS willen trekken, om Amerikaanse werknemers zo meer kans te geven.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Leden van de Vereniging van Effectenbezitters (VEB) kunnen een vergoeding tegemoetzien voor koersverlies op aandelen van SNS Reaal toen het bedrijf in 2013 werd genationaliseerd. De VEB heeft daarover een schikking getroffen met de bankverzekeraar en de toenmalige accountant KPMG.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het samenwerkingsverband van KPN en pensioenuitvoerder APG mag een deel van de glasvezelnetwerken van Delta Fiber Nederland niet overnemen. Dat heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bepaald. De waakhond vreest dat de concurrentie door de overname afneemt en dat internet daardoor duurder kan worden voor consumenten en bedrijven, terwijl de kwaliteit van de dienstverlening mogelijk lager wordt.
7 uur geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - Boodschappen worden volgend jaar tot wel 10 procent duurder. Daarvoor waarschuwt supermarktkoepel CBL in een brandbrief aan het kabinet. De prijsstijgingen zijn volgens de branchevereniging deels te wijten aan maatregelen van de overheid.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ASN Bank is nog niet klaar voor een besluit over eventuele privatisering. Dat schrijft minister Eelco Heinen (Financiƫn) aan de Tweede Kamer. Hij baseert zich op een rapport van NLFI, de stichting die de aandelenbelangen van de overheid in financiƫle instellingen beheert. De VVD-bewindsman wil de bank graag verkopen of naar de beurs brengen, maar daarvoor is het onder meer nodig dat eerst de kosten verder omlaaggaan.
8 uur geleden