Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Met tekort van 391.000 woningen blijft snel bouwen inzet kabinet

Met tekort van 391.000 woningen blijft snel bouwen inzet kabinet

DEN HAAG (ANP) - Om het grote woningtekort te lijf te gaan, moet ook volgend jaar zo veel en zo snel mogelijk worden gebouwd, zegt demissionair minister Hugo de Jonge (Volkshuisvesting). "Voor 2024 blijft de belangrijkste inzet om snel te bouwen wat al vergund is en snel te vergunnen wat op korte termijn gebouwd kan worden." Het tekort aan woningen bedraagt 391.000 woningen, zo blijkt uit de vrijdag gepubliceerde Staat van de Volkshuisvesting.

"De woningnood is groot, mensen zitten in de knel omdat ze geen betaalbare woning kunnen vinden", zegt De Jonge. "Daarom hebben we de regie hernomen om meer betaalbare woningen te bouwen en dat moeten we volhouden."

Het kabinet-Rutte IV heeft in het regeerakkoord de ambitie neergelegd om tot en met 2030 981.000 huizen te realiseren. Sinds de start van het kabinet zijn er 180.000 huizen gebouwd of omgebouwd. De Jonge heeft met 35 regio's afspraken gemaakt over te bouwen woningen.

Bouwtempo

Door onder meer gestegen bouwprijzen en gestegen (hypotheek)rente is het bouwtempo teruggezakt. Het kabinet zet "alles op alles om door te bouwen en de dip in de bouw als gevolg van de gestegen rente te beperken", aldus de demissionair minister.

Zowel binnen als buiten het stedelijk gebied wordt gebouwd, en zowel groot- als kleinschalig, meldt de Staat van de Volkshuisvesting. Van de nieuwe woningen moet twee derde betaalbaar. Voor huurwoningen is dat rond de 1100 euro, voor een koopwoning wordt de NHG-grens gehanteerd. Die ligt dit jaar op 405.000 euro en volgend jaar op 435.000 euro.

Innovatieve manier

Er moet op een innovatieve manier gebouwd worden, met oog voor duurzaamheid, benadrukt het ministerie nog maar eens in de publicatie. Daarbij wordt gedacht aan het 'optoppen' van woningen, flexwoningen en het ombouwen van bijvoorbeeld kantoorpanden naar woningen.

Meer uit Politiek

Halsema doet verwachtingsvolle handreiking aan nieuw kabinet

DEN HAAG (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema verwacht een normaal gesprek te kunnen voeren met toekomstig premier Rob Jetten. Dat vertelt ze in Het Parool. Het vorige kabinet was Amsterdam volgens Halsema "liever kwijt dan rijk".

6 uur geleden
FVD: coalitie slaat met regeerakkoord verkeerde richting in

DEN HAAG (ANP) - Fractieleider Lidewij de Vos van het uiterst rechtse Forum voor Democratie heeft weinig goede woorden over voor het regeerakkoord van D66, VVD en CDA. "Op vrijwel alle vlakken slaan deze partijen de verkeerde richting in", laat De Vos in een verklaring weten.

8 uur geleden
Nieuw kabinet moet besluiten over medische evacuaties uit Gaza

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet gaat geen nieuwe medische evacuatie van kinderen uit Gaza meer regelen. Het is aan het volgende kabinet om hierover een besluit te nemen, schrijven staatssecretaris Aukje de Vries (Ontwikkelingshulp, VVD) en minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag aan de Tweede Kamer.

9 uur geleden
Wetten toetsen aan grondwet moet mogelijk worden, vindt coalitie

DEN HAAG (ANP) - De rechter moet wetten kunnen toetsen aan de grondwet, vindt de coalitie. D66, VVD en CDA willen daarvoor artikel 120 van de grondwet aanpassen, waarin het toetsingsverbod is vastgelegd.

9 uur geleden
BBB ziet veel tekentafelplannen in coalitieakkoord

DEN HAAG (ANP) - Wat Caroline van der Plas betreft staat het coalitieakkoord vol met "tekentafelplannen waarvan de rekening terechtkomt op de keukentafel". De BBB-leider vindt dat de partijen te weinig aandacht hebben voor gebieden buiten de Randstad en ziet forse lastenverzwaringen voor huishoudens. Het pakket aan plannen is volgens haar "desastreus voor het platteland".

9 uur geleden
PvdD: nieuw kabinet is stap vooruit, maar dat is niet moeilijk

DEN HAAG (ANP) - Het aankomende kabinet is een stap vooruit vergeleken met het huidige, schrijft Esther Ouwehand van de Partij voor de Dieren op Bluesky. "Maar laten we het zeggen zoals het is: zo moeilijk was dat niet."

9 uur geleden
Dassen (Volt) mist keuzes in coalitieakkoord

DEN HAAG (ANP) - Volt-leider Laurens Dassen is blij dat er "weer een normaal regeerakkoord" ligt, maar mist daarin wel enkele keuzes op onderwerpen die hij belangrijk vindt. Zo mist hij de keuze voor een Europees leger "waar Trump 'U' tegen zegt", miljarden voor groene industrie en een minister van Digitale Zaken.

10 uur geleden