Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Met tekort van 391.000 woningen blijft snel bouwen inzet kabinet

Met tekort van 391.000 woningen blijft snel bouwen inzet kabinet

DEN HAAG (ANP) - Om het grote woningtekort te lijf te gaan, moet ook volgend jaar zo veel en zo snel mogelijk worden gebouwd, zegt demissionair minister Hugo de Jonge (Volkshuisvesting). "Voor 2024 blijft de belangrijkste inzet om snel te bouwen wat al vergund is en snel te vergunnen wat op korte termijn gebouwd kan worden." Het tekort aan woningen bedraagt 391.000 woningen, zo blijkt uit de vrijdag gepubliceerde Staat van de Volkshuisvesting.

"De woningnood is groot, mensen zitten in de knel omdat ze geen betaalbare woning kunnen vinden", zegt De Jonge. "Daarom hebben we de regie hernomen om meer betaalbare woningen te bouwen en dat moeten we volhouden."

Het kabinet-Rutte IV heeft in het regeerakkoord de ambitie neergelegd om tot en met 2030 981.000 huizen te realiseren. Sinds de start van het kabinet zijn er 180.000 huizen gebouwd of omgebouwd. De Jonge heeft met 35 regio's afspraken gemaakt over te bouwen woningen.

Bouwtempo

Door onder meer gestegen bouwprijzen en gestegen (hypotheek)rente is het bouwtempo teruggezakt. Het kabinet zet "alles op alles om door te bouwen en de dip in de bouw als gevolg van de gestegen rente te beperken", aldus de demissionair minister.

Zowel binnen als buiten het stedelijk gebied wordt gebouwd, en zowel groot- als kleinschalig, meldt de Staat van de Volkshuisvesting. Van de nieuwe woningen moet twee derde betaalbaar. Voor huurwoningen is dat rond de 1100 euro, voor een koopwoning wordt de NHG-grens gehanteerd. Die ligt dit jaar op 405.000 euro en volgend jaar op 435.000 euro.

Innovatieve manier

Er moet op een innovatieve manier gebouwd worden, met oog voor duurzaamheid, benadrukt het ministerie nog maar eens in de publicatie. Daarbij wordt gedacht aan het 'optoppen' van woningen, flexwoningen en het ombouwen van bijvoorbeeld kantoorpanden naar woningen.

Meer uit Politiek

Sjoerdsma weet niets van "schaduwdeal" naast akkoord met PRO

DEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) zegt niet op de hoogte te zijn van een "schaduwdeal" binnen de coalitie naast de overeenkomst met PRO over extra geld voor ontwikkelingshulp. Volgens ingewijden zou D66 het wetsvoorstel strafbaarstelling verheerlijking terrorisme gaan steunen in ruil voor steun van de VVD voor het akkoord met PRO.

10 uur geleden
Kabinet zint niet op alternatief voor AOW-plan, zegt Vijlbrief

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zal niet aandringen op een alternatief voor de snellere stijging van de AOW-leeftijd, een maatregel die onder druk van oppositie en vakbonden is geschrapt. Dat heeft minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) duidelijk gemaakt in een Kamerdebat over de ruzie tussen kabinet en bonden over de sociale zekerheid.

12 uur geleden
Ouwehand mist benodigde 'maximale energie' voor partijleiderschap

DEN HAAG (ANP) - Esther Ouwehand had niet meer de energie die nodig is om de Partij voor de Dieren te leiden, zei ze kort nadat ze die rol had overgedragen aan Christine Teunissen. Donderdag maakte Ouwehand bekend dat ze stopt als partijleider.

12 uur geleden
Partijen willen opheldering over 'schaduwdeal' van Sjoerdsma

DEN HAAG (ANP) - De oppositie wil opheldering over een "schaduwdeal" tussen de coalitiepartijen die zou zijn gesloten bij het akkoord over de begroting ontwikkelingssamenwerking met PRO. In ruil voor 380 miljoen euro extra voor minister Sjoerd Sjoerdsma zou diens partij D66 de wet gaan steunen die verheerlijking van terrorisme strafbaar stelt.

12 uur geleden
Jetten: eerst deal over sociale zekerheid, dan praten over geld

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil pas praten over aanpassing van de financiƫle afspraken uit het coalitieakkoord als er een inhoudelijke deal is met de sociale partners en de oppositie over de sociale zekerheid. Dat heeft minister-president Rob Jetten gezegd in een Kamerdebat over de botsing tussen kabinet en vakbonden over de voorgenomen bezuinigingen.

13 uur geleden
VVD botst met Kamer over bezuinigingen sociale zekerheid

DEN HAAG (ANP) - De VVD is gebotst met zowel linkse als rechtse partijen over de bezuinigingen van het kabinet op de sociale zekerheid. VVD-Kamerlid Ingrid Michon-Derkzen betoogde dat de maatregelen op bijvoorbeeld de uitkering voor arbeidsongeschiktheid (WIA) eraan bijdragen dat meer mensen aan het werk gaan, maar dat stuitte op verzet bij verschillende partijen.

14 uur geleden
D66: alternatief voor bezuinigingen mag buiten sociale zekerheid

DEN HAAG (ANP) - Regeringspartij D66 is bereid te praten over bezuinigingen op andere terreinen dan de sociale zekerheid, als alternatief voor de ingrepen die het minderheidskabinet onder druk van de vakbonden van tafel heeft gehaald. Dat heeft Tweede Kamerlid Stephan Neijenhuis, na veel aandringen vanuit de oppositie, gezegd tijdens een Kamerdebat.

15 uur geleden