Met Roglic in het geel gaat Tour van eiland naar eiland
LE CHÂTEAU-D'OLÉRON (ANP) - Na een dag rust stappen de deelnemers aan de Tour de France weer op de fiets voor de tiende etappe, een rit over 168,5 kilometer langs de kust van West-Frankrijk. Ze beginnen op het eiland Île d'Oléron en gaan dan naar een ander eiland, Île de Ré.
De renners verlaten het eiland waarop ze starten via een brug en trekken dan langs de kust naar het volgende eiland, waar de finish ligt in het plaatsje Saint-Martin-de-Ré. Gezien het vlakke parcours biedt deze etappe weer kansen voor de sprinters, onder wie de Nederlander Cees Bol, al kan de rit met wind en waaiers wellicht een onvoorspelbaar verloop krijgen.
Kopman Primoz Roglic van Jumbo-Visma rijdt voor het eerst in de gele trui. Roglic heeft 21 seconden voorsprong op Egan Bernal, de Colombiaanse Tourwinnaar van vorig jaar.
De ASO, organisator van de Tour, maakt dinsdagochtend rond 09.00 uur de resultaten bekend van de coronatests die alle renners en stafleden van de 22 ploegen de afgelopen twee dagen hebben ondergaan. De etappe start om 13.30 uur, de finish is naar verwachting rond 17.30 uur.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.
8 uur geledenTILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.
19 uur geledenTILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.
20 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de EK in Tilburg alle individuele afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de finale van de 1000 meter oppermachtig en schaatste van begin tot eind aan de leiding. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam en zondag pakte hij ook goud op de gemengde aflossing. Later op zondag kan hij er met de mannenaflossingsploeg een vijfde gouden plak aan toevoegen.
21 uur geledenTILBURG (ANP) - Arianna Fontana heeft bij de Europese kampioenschappen shorttrack de 1500 meter op haar naam gebracht. De Italiaanse bleef in Tilburg de Nederlandse Zoë Florence Deltrap (zilver) en haar landgenote Arianna Sighel (brons) voor.
22 uur geleden