Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Met Roglic in het geel gaat Tour van eiland naar eiland

Met Roglic in het geel gaat Tour van eiland naar eiland

LE CHÂTEAU-D'OLÉRON (ANP) - Na een dag rust stappen de deelnemers aan de Tour de France weer op de fiets voor de tiende etappe, een rit over 168,5 kilometer langs de kust van West-Frankrijk. Ze beginnen op het eiland Île d'Oléron en gaan dan naar een ander eiland, Île de Ré.

De renners verlaten het eiland waarop ze starten via een brug en trekken dan langs de kust naar het volgende eiland, waar de finish ligt in het plaatsje Saint-Martin-de-Ré. Gezien het vlakke parcours biedt deze etappe weer kansen voor de sprinters, onder wie de Nederlander Cees Bol, al kan de rit met wind en waaiers wellicht een onvoorspelbaar verloop krijgen.

Kopman Primoz Roglic van Jumbo-Visma rijdt voor het eerst in de gele trui. Roglic heeft 21 seconden voorsprong op Egan Bernal, de Colombiaanse Tourwinnaar van vorig jaar.

De ASO, organisator van de Tour, maakt dinsdagochtend rond 09.00 uur de resultaten bekend van de coronatests die alle renners en stafleden van de 22 ploegen de afgelopen twee dagen hebben ondergaan. De etappe start om 13.30 uur, de finish is naar verwachting rond 17.30 uur.

Meer uit Sport

Nederlandse 3x3-basketballers stranden op WK in kwartfinale

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.

8 uur geleden
Motorcoureur Márquez wint sprintrace in Grote Prijs van Hongarije

SÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.

9 uur geleden
3x3-basketbalsters naar halve finale WK na zege op Hongarije

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.

9 uur geleden
19-jarige Andrejeva ziet droom uitkomen met winst Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.

9 uur geleden
Verstappen tweede in kwalificatie Grote Prijs van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.

9 uur geleden
Tennisster Andrejeva wint voor de eerste keer Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.

10 uur geleden
Vollering wint door lawine ingekorte bergetappe Giro

SESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.

10 uur geleden