Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Met Roglic houdt succesverhaal Jumbo-Visma in Vuelta aan

Met Roglic houdt succesverhaal Jumbo-Visma in Vuelta aan

LAGUARDIA (ANP) - Primoz Roglic gaf dinsdag in Laguardia het succesverhaal van Jumbo-Visma in de Ronde van Spanje een passend vervolg. De Sloveen, drievoudig winnaar van de Spaanse rittenkoers, won de vierde etappe en nam de leiderstrui over van zijn Italiaanse ploeggenoot Edoardo Affini. "Vandaag was het mijn geluksdag", zei Roglic, die na winst op de openingsdag van de ploegentijdrit in Utrecht ook Robert Gesink en Mike Teunissen al in de rode trui had zien rijden.

Sportdatabureau Gracenote meldde meteen na de finish dat het pas de vierde keer is dat ten minste vier verschillende renners uit één ploeg in een grote ronde de leiderstrui hebben mogen ontvangen. De Spaanse ploeg Galindo lukte dat in de Vuelta van 1946, de landenploeg Frankrijk in de Tour de France van 1957 en US Postal in de Vuelta van 2004.

"Ik ben superblij: met de ritzege, de bonusseconden en de trui", zei Roglic, die de Tour door een val in de vijfde etappe uiteindelijk na veertien ritten moest verlaten. Eenmaal hersteld werd een vierde eindzege in de Vuelta het nieuwe doel. "Dit is nog maar het begin, maar ik zeg altijd: je kunt beter een paar seconden voor staan dan achter. Ik had de benen, dus deed ik mee om de ritwinst."

Roglic (32) noemde de winst in de ploegentijdrit van vrijdag een van de mooiste zeges van het Nederlandse team. "We genieten nu elke dag", vertelde hij bij Eurosport. "We zien wel wat nu de tactiek wordt, of we de trui ten koste van alles gaan verdedigen. Het belangrijkste is toch dat ik hem op de laatste dag in Madrid heb. Het was heel bijzonder om de afgelopen dagen elke dag een andere renner van ons team in het rood te zien rijden."

Meer uit Sport

Sinner ook op gravel in Monaco tegen Zverev in halve finales

MONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.

1 uur geleden
Tennisser Zverev in drie sets naar halve finales Monte Carlo

MONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.

3 uur geleden
Volleybalster Plak stelt zich niet beschikbaar voor Oranje

UTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.

4 uur geleden
Golfer McIlroy begint goed aan jacht op titelprolongatie Masters

AUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.

9 uur geleden
Van Gerwen klopt Bunting na achterstand en bereikt finale

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.

18 uur geleden
Van Gerwen klopt Van Veen in kwartfinale Premier League

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.

19 uur geleden
Schaker Giri speelt remise en ziet koploper Sindarov uitlopen

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.

22 uur geleden