Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Met Roglic houdt succesverhaal Jumbo-Visma in Vuelta aan

Met Roglic houdt succesverhaal Jumbo-Visma in Vuelta aan

LAGUARDIA (ANP) - Primoz Roglic gaf dinsdag in Laguardia het succesverhaal van Jumbo-Visma in de Ronde van Spanje een passend vervolg. De Sloveen, drievoudig winnaar van de Spaanse rittenkoers, won de vierde etappe en nam de leiderstrui over van zijn Italiaanse ploeggenoot Edoardo Affini. "Vandaag was het mijn geluksdag", zei Roglic, die na winst op de openingsdag van de ploegentijdrit in Utrecht ook Robert Gesink en Mike Teunissen al in de rode trui had zien rijden.

Sportdatabureau Gracenote meldde meteen na de finish dat het pas de vierde keer is dat ten minste vier verschillende renners uit één ploeg in een grote ronde de leiderstrui hebben mogen ontvangen. De Spaanse ploeg Galindo lukte dat in de Vuelta van 1946, de landenploeg Frankrijk in de Tour de France van 1957 en US Postal in de Vuelta van 2004.

"Ik ben superblij: met de ritzege, de bonusseconden en de trui", zei Roglic, die de Tour door een val in de vijfde etappe uiteindelijk na veertien ritten moest verlaten. Eenmaal hersteld werd een vierde eindzege in de Vuelta het nieuwe doel. "Dit is nog maar het begin, maar ik zeg altijd: je kunt beter een paar seconden voor staan dan achter. Ik had de benen, dus deed ik mee om de ritwinst."

Roglic (32) noemde de winst in de ploegentijdrit van vrijdag een van de mooiste zeges van het Nederlandse team. "We genieten nu elke dag", vertelde hij bij Eurosport. "We zien wel wat nu de tactiek wordt, of we de trui ten koste van alles gaan verdedigen. Het belangrijkste is toch dat ik hem op de laatste dag in Madrid heb. Het was heel bijzonder om de afgelopen dagen elke dag een andere renner van ons team in het rood te zien rijden."

Meer uit Sport

Sinner en Medvedev maken halve finale vanwege regen zaterdag af

ROME (ANP) - De halve finale tussen tennissers Jannik Sinner en Daniil Medvedev bij het masterstoernooi van Rome is vrijdag stilgelegd en wordt zaterdag afgemaakt. Bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner begon het te regenen. Omdat het slechte weer aanhield, besloot de scheidsrechter rond 23.00 uur om het restant te verplaatsen naar de volgende dag.

11 uur geleden
Tennisser Ruud verslaat Darderi en is finalist in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Casper Ruud (27) heeft zich als eerste verzekerd van een finaleplaats bij het tennistoernooi van Rome. De Noorse nummer 25 van de wereld gunde de Italiaan Luciano Darderi (24) voor eigen publiek slechts twee games: 6-1 6-1.

16 uur geleden
Voormalig Belgische wielerkampioene (19) overleden aan botkanker

DEN HAAG (ANP/BELGA) - De Belgische voormalige wielerkampioene Jilke Michielsen is op 19-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van botkanker. Dat werd vrijdag bekendgemaakt op haar Instagramaccount, waar ze de afgelopen tijd verschillende updates plaatste over haar gezondheid.

16 uur geleden
Vingegaard maakt favorietenrol waar en wint in Giro op Blockhaus

BLOCKHAUS (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn favorietenrol in de Ronde van Italië waargemaakt. De Deen van Visma - Lease a Bike sloeg zijn slag in de zevende etappe, waar het in het slot de beurt was aan de klassementsrenners. Vingegaard was de sterkste op de zware beklimming van Blockhaus, waar hij na een rit van 244 kilometer die in Formia begon solo aankwam.

18 uur geleden
Wielrenster Bredewold wint opnieuw openingsetappe in Baskenland

ZARAUTZ (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft voor het derde jaar op rij de openingsetappe van de Itzulia Women (Ronde van Baskenland) op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx-Protime was na een sprint de sterkste van een groepje van vijf, onder wie landgenote Yara Kastelijn (Fenix-Premier Tech) en Riejanne Markus (Lidl-Trek).

20 uur geleden
Team Verstappen start 24 uur van Nürburgring vanaf vierde plek

NÜRBURGRING (ANP) - Het team van Max Verstappen start bij de 24 uur van de Nürburgring zaterdag als vierde. De Spanjaard Daniel Juncadella kwam in de Mercedes-AMG GT3 in de derde kwalificatiesessie op het circuit in de Duitse Eifel tot een tijd van 8.12,005. Daarmee was hij 0,882 seconde langzamer dan de Lamborghini van de Duitser Luca Engstler, die poleposition veroverde.

21 uur geleden
Verstappen zesde in tweede kwalificatie op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft bij de 24 uur van de Nürburgring de derde tijd neergezet in de tweede kwalificatie. Verstappen was in de Mercedes-AMG GT3 bijna een seconde langzamer dan de Lamborghini van de Brit Nicholas Yelloly. Met de zesde plaats heeft hij een plek verzekerd voor de derde kwalificatie later vrijdag, waarin wordt gestreden om de poleposition.

23 uur geleden