Met Roglic houdt succesverhaal Jumbo-Visma in Vuelta aan
LAGUARDIA (ANP) - Primoz Roglic gaf dinsdag in Laguardia het succesverhaal van Jumbo-Visma in de Ronde van Spanje een passend vervolg. De Sloveen, drievoudig winnaar van de Spaanse rittenkoers, won de vierde etappe en nam de leiderstrui over van zijn Italiaanse ploeggenoot Edoardo Affini. "Vandaag was het mijn geluksdag", zei Roglic, die na winst op de openingsdag van de ploegentijdrit in Utrecht ook Robert Gesink en Mike Teunissen al in de rode trui had zien rijden.
Sportdatabureau Gracenote meldde meteen na de finish dat het pas de vierde keer is dat ten minste vier verschillende renners uit één ploeg in een grote ronde de leiderstrui hebben mogen ontvangen. De Spaanse ploeg Galindo lukte dat in de Vuelta van 1946, de landenploeg Frankrijk in de Tour de France van 1957 en US Postal in de Vuelta van 2004.
"Ik ben superblij: met de ritzege, de bonusseconden en de trui", zei Roglic, die de Tour door een val in de vijfde etappe uiteindelijk na veertien ritten moest verlaten. Eenmaal hersteld werd een vierde eindzege in de Vuelta het nieuwe doel. "Dit is nog maar het begin, maar ik zeg altijd: je kunt beter een paar seconden voor staan dan achter. Ik had de benen, dus deed ik mee om de ritwinst."
Roglic (32) noemde de winst in de ploegentijdrit van vrijdag een van de mooiste zeges van het Nederlandse team. "We genieten nu elke dag", vertelde hij bij Eurosport. "We zien wel wat nu de tactiek wordt, of we de trui ten koste van alles gaan verdedigen. Het belangrijkste is toch dat ik hem op de laatste dag in Madrid heb. Het was heel bijzonder om de afgelopen dagen elke dag een andere renner van ons team in het rood te zien rijden."
Meer uit Sport
GDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben zondag in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour het zilver gepakt op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Jens van 't Wout en Teun Boer moesten het team van Zuid-Korea net voorlaten. Van 't Wout slaagde er, enigszins gehinderd, net voor de streep niet in als eerste te finishen. Het team van Canada werd derde.
51 minuten geledenTABOR (ANP) - Lucinda Brand heeft zondag de eerste wedstrijd om de wereldbeker veldrijden gewonnen. De 36-jarige renster uit Dordrecht was in het Tsjechische Tabor in een sprint te snel voor de Italiaanse Sara Casasola. Europees kampioen Inge van der Heijden finishte op enige afstand als derde.
1 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris noemt de diskwalificatie van McLaren na de GP van Las Vegas "een frustrerend einde van de dag". De Britse Formule 1-coureur eindigde als tweede achter Max Verstappen, maar verloor net als zijn teamgenoot Oscar Piastri al zijn punten vanwege te veel slijtage aan de bodemplank van de auto. "Het is frustrerend om zoveel punten te verliezen", aldus Norris in een persbericht van McLaren.
3 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris en Oscar Piastri zijn na de Grote Prijs van Las Vegas in de Formule 1 uit de uitslag geschrapt. Stewards van de internationale autosportfederatie FIA diskwalificeerden de coureurs van McLaren omdat hun auto's bij de technische keuring aan de finish niet aan de voorschriften voldeden. Er was sprake van te veel slijtage aan de bodemplank van de auto. Die plaat onder de auto moet minimaal 9 millimeter dik zijn en dat was niet het geval.
4 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Stewards van de internationale autosportfederatie FIA zijn na de Grote Prijs van Las Vegas een onderzoek gestart naar de McLarens van Lando Norris en Oscar Piastri. De bodemplaat zou te veel zijn afgesleten, luidt het in een technisch rapport. Het kan betekenen dat de regels zijn overtreden en een straf volgt. In het ergste geval is diskwalificatie mogelijk.
6 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris gaf na afloop van de Grote Prijs van Las Vegas ruiterlijk toe dat Max Verstappen verdiend had gewonnen. "Als je twintig seconden voorsprong hebt, dan ben je echt de beste", zei de Brit na afloop. Norris eindigde als tweede in de Amerikaanse gokstad, maar blijft leider in het kampioenschap van de Formule 1.
7 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris vocht in de Grote Prijs van Las Vegas een kansloos duel uit met Max Verstappen. De Nederlander was niet alleen veel sneller in zijn Red Bull, stoere praatjes van McLaren over de boordradio maakten nog meer strijdlust los bij de viervoudig wereldkampioen.
7 uur geleden