Met Roglic houdt succesverhaal Jumbo-Visma in Vuelta aan
LAGUARDIA (ANP) - Primoz Roglic gaf dinsdag in Laguardia het succesverhaal van Jumbo-Visma in de Ronde van Spanje een passend vervolg. De Sloveen, drievoudig winnaar van de Spaanse rittenkoers, won de vierde etappe en nam de leiderstrui over van zijn Italiaanse ploeggenoot Edoardo Affini. "Vandaag was het mijn geluksdag", zei Roglic, die na winst op de openingsdag van de ploegentijdrit in Utrecht ook Robert Gesink en Mike Teunissen al in de rode trui had zien rijden.
Sportdatabureau Gracenote meldde meteen na de finish dat het pas de vierde keer is dat ten minste vier verschillende renners uit één ploeg in een grote ronde de leiderstrui hebben mogen ontvangen. De Spaanse ploeg Galindo lukte dat in de Vuelta van 1946, de landenploeg Frankrijk in de Tour de France van 1957 en US Postal in de Vuelta van 2004.
"Ik ben superblij: met de ritzege, de bonusseconden en de trui", zei Roglic, die de Tour door een val in de vijfde etappe uiteindelijk na veertien ritten moest verlaten. Eenmaal hersteld werd een vierde eindzege in de Vuelta het nieuwe doel. "Dit is nog maar het begin, maar ik zeg altijd: je kunt beter een paar seconden voor staan dan achter. Ik had de benen, dus deed ik mee om de ritwinst."
Roglic (32) noemde de winst in de ploegentijdrit van vrijdag een van de mooiste zeges van het Nederlandse team. "We genieten nu elke dag", vertelde hij bij Eurosport. "We zien wel wat nu de tactiek wordt, of we de trui ten koste van alles gaan verdedigen. Het belangrijkste is toch dat ik hem op de laatste dag in Madrid heb. Het was heel bijzonder om de afgelopen dagen elke dag een andere renner van ons team in het rood te zien rijden."
Meer uit Sport
HARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel dacht te worden ingelopen vlak voor de finish van de E3 Saxo Classic in Harelbeke. Doordat de achtervolgers even twijfelden, kon hij alsnog voor de derde keer op rij de Vlaamse koers winnen. "Ik ben heel blij met de overwinning, maar het kostte heel veel energie", zei hij in het flashinterview.
1 uur geledenHARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor de derde keer op rij de E3 Saxo Classic op zijn naam geschreven. De 31-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech kwam na 208,5 kilometer na een lange solo aan in Harelbeke, waarin hij in de finale vier achtervolgers net voorbleef. De Noor Per Strand Hagenes werd tweede en de Belg Florian Vermeersch derde.
1 uur geledenLA MOLINA/COLL DE PAL (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de vijfde etappe van de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike kwam op de Coll de Pal in zijn eentje als eerste over de streep. Vingegaard nam de leiding in het klassement over van de Fransman Dorian Godon (Ineos Grenadiers).
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) gefeliciteerd met de beslissing van donderdag om transgender vrouwen uit te sluiten van deelname in de vrouwencategorie bij de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen.
6 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Oranje-international Ceddanne Rafaela is het nieuwe MLB-seizoen met de honkballers van Boston Red Sox begonnen met een overwinning bij Cincinnati Reds. De negenvoudig kampioen was in Ohio met 3-0 te sterk voor de thuisploeg.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nederland organiseert het EK hockey voor mannen en vrouwen in 2029. Dat maakte de Nederlandse hockeybond (KNHB) vrijdag bekend. Het evenement vindt plaats in het Wagener Stadion in Amstelveen.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Titelverdediger Aryna Sabalenka heeft zich ten koste van Elena Rybakina geplaatst voor de finale van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst was met 6-4 6-3 te sterk voor de mondiale nummer 2 uit Kazachstan.
9 uur geleden