Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Met of zonder Lewandowski, Polen op EK zonder hoge verwachtingen

Met of zonder Lewandowski, Polen op EK zonder hoge verwachtingen

WOLFSBURG (ANP) - Robert Lewandowski begint met Polen aan zijn zesde en mogelijk laatste eindtoernooi. De 35-jarige spits, die over twee maanden 36 wordt, liep maandag in het oefenduel met Turkije een spierblessure op en lijkt de eerste groepswedstrijd op het EK tegen Nederland van zondag te moeten missen. Ook als Lewandowski er later in het toernooi wel bij is, zijn de verwachtingen bij Polen niet hoog.

"Dromen mag altijd, maar je moet wel realistisch zijn", sprak Lewandowski in aanloop naar het toernooi. "Dat ik met het nationale team sinds 2012 voor de zesde keer een eindtoernooi speel, mag wel een succes worden genoemd. In het verleden lukte Polen dat niet."

Lewandowski debuteerde in september 2008 als international en werd maandag tegen Turkije, met een ingelijst shirt als aandenken, gehuldigd voor zijn 150e interland. De huidige aanvaller van FC Barcelona was erbij tijdens de EK's van 2012, 2016 en 2021 en de WK's van 2018 en 2022. Polen bereikte in 2016 de kwartfinales en anderhalf jaar geleden in Qatar de achtste finales tegen de latere wereldkampioen Argentinië.

Arkadiusz Milik

"Natuurlijk zijn we ons bewust van de lastige groep waarin we zitten, maar we gaan naar Duitsland om ons van onze beste kant te laten zien", aldus Lewandowski, die 82 keer scoorde voor Polen. De spits heeft een beetje dezelfde pech als Zlatan Ibrahimovic bij Zweden had of Erling Haaland nu bij Noorwegen. Ook die landen beschikken vaak niet over de beste spelers, waardoor die aanvallers het qua successen moesten of moeten hebben van hun clubs en niet van hun nationale team.

Polen bereikte het EK moeizaam. De ploeg van bondscoach Michal Probierz was in de finale van de play-offs na strafschoppen te sterk voor Wales. De 51-jarige trainer volgde in september vorig jaar de Portugees Fernando Santos op, die moest vertrekken na tegenvallende resultaten in EK-kwalificatiewedstrijden. Polen eindigde achter Albanië en Tsjechië als derde in groep E. Probierz had eerder de Poolse beloftenploeg onder zijn hoede. Daarvoor werkte de oud-voetballer bij diverse clubs in de hoogste Poolse divisie.

Naast de blessure van Lewandowski kent Polen nog meer tegenslag. Oud-Ajacied Arkadiusz Milik liep vrijdag een blessure op tijdens het oefenduel met Oekraïne. Karol Swiderski en Pawel Dawidowicz zijn ook niet ongeschonden uit het oefenduel met Turkije gekomen. Volgens de medische staf van Polen is het onduidelijk of ze tegen Nederland kunnen spelen.

Meer uit Voetbal

New York en New Jersey dagvaarden FIFA om WK-ticketverkoop

NEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.

48 minuten geleden
Nieuwe directeuren volop in gesprek over toekomst Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."

49 minuten geleden
Koeman mag geblesseerde tot 24 uur voor openingsduel vervangen

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.

1 uur geleden
Trainer Sarri vertrekt na teleurstellend seizoen bij Lazio

ROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.

1 uur geleden
Linksback Jetten verlaat Jong Ajax voor SC Cambuur

LEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.

2 uur geleden
Koeman ziet Weghorst na slecht seizoen nog altijd als meerwaarde

ZEIST (ANP) - Ronald Koeman heeft niet overwogen om Wout Weghorst buiten zijn selectie te laten. De spits heeft een teleurstellend seizoen bij Ajax achter de rug, maar de bondscoach ziet in hem nog altijd een meerwaarde als Oranje op het WK een achterstand moet wegwerken.

2 uur geleden
Koeman twijfelt of hij op WK direct met Depay moet starten

ZEIST (ANP) - Ronald Koeman weet niet of hij op het WK direct met Memphis Depay in de basis moet beginnen. De spits maakte zondag na twee maanden afwezigheid zijn rentree bij Corinthians en de bondscoach wil niet te veel risico met hem nemen.

2 uur geleden