Met of zonder Lewandowski, Polen op EK zonder hoge verwachtingen
WOLFSBURG (ANP) - Robert Lewandowski begint met Polen aan zijn zesde en mogelijk laatste eindtoernooi. De 35-jarige spits, die over twee maanden 36 wordt, liep maandag in het oefenduel met Turkije een spierblessure op en lijkt de eerste groepswedstrijd op het EK tegen Nederland van zondag te moeten missen. Ook als Lewandowski er later in het toernooi wel bij is, zijn de verwachtingen bij Polen niet hoog.
"Dromen mag altijd, maar je moet wel realistisch zijn", sprak Lewandowski in aanloop naar het toernooi. "Dat ik met het nationale team sinds 2012 voor de zesde keer een eindtoernooi speel, mag wel een succes worden genoemd. In het verleden lukte Polen dat niet."
Lewandowski debuteerde in september 2008 als international en werd maandag tegen Turkije, met een ingelijst shirt als aandenken, gehuldigd voor zijn 150e interland. De huidige aanvaller van FC Barcelona was erbij tijdens de EK's van 2012, 2016 en 2021 en de WK's van 2018 en 2022. Polen bereikte in 2016 de kwartfinales en anderhalf jaar geleden in Qatar de achtste finales tegen de latere wereldkampioen Argentinië.
Arkadiusz Milik
"Natuurlijk zijn we ons bewust van de lastige groep waarin we zitten, maar we gaan naar Duitsland om ons van onze beste kant te laten zien", aldus Lewandowski, die 82 keer scoorde voor Polen. De spits heeft een beetje dezelfde pech als Zlatan Ibrahimovic bij Zweden had of Erling Haaland nu bij Noorwegen. Ook die landen beschikken vaak niet over de beste spelers, waardoor die aanvallers het qua successen moesten of moeten hebben van hun clubs en niet van hun nationale team.
Polen bereikte het EK moeizaam. De ploeg van bondscoach Michal Probierz was in de finale van de play-offs na strafschoppen te sterk voor Wales. De 51-jarige trainer volgde in september vorig jaar de Portugees Fernando Santos op, die moest vertrekken na tegenvallende resultaten in EK-kwalificatiewedstrijden. Polen eindigde achter Albanië en Tsjechië als derde in groep E. Probierz had eerder de Poolse beloftenploeg onder zijn hoede. Daarvoor werkte de oud-voetballer bij diverse clubs in de hoogste Poolse divisie.
Naast de blessure van Lewandowski kent Polen nog meer tegenslag. Oud-Ajacied Arkadiusz Milik liep vrijdag een blessure op tijdens het oefenduel met Oekraïne. Karol Swiderski en Pawel Dawidowicz zijn ook niet ongeschonden uit het oefenduel met Turkije gekomen. Volgens de medische staf van Polen is het onduidelijk of ze tegen Nederland kunnen spelen.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
15 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
1 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de tweede halve finale tegen Bayern München in de Champions League punten laten liggen in de Franse competitie. Met vrijwel alle sterspelers op de bank eindigde de thuiswedstrijd tegen FC Lorient in 2-2.
2 uur geledenVALENCIA (ANP/AFP) - Atlético Madrid is zo goed als zeker van een plaats in het hoofdtoernooi van de Champions League komend seizoen. Het elftal van trainer Diego Simeone won in de Spaanse voetbalcompetitie met 2-0 bij Valencia en verstevigde daarmee de vierde plaats.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - NAC Breda kan degradatie uit de Eredivisie nauwelijks nog voorkomen. De Brabanders hielden met een man minder lange tijd stand bij FC Utrecht, maar gingen in de slotfase alsnog onderuit: 2-0.
3 uur geledenCAIRO (ANP/AFP/BELGA) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de speeldata van de Afrika Cup van 2027 bekendgemaakt. De 36e editie van het toernooi vindt plaats tussen 19 juni en 17 juli. Kenia, Tanzania en Oeganda werden in september 2023 al als gastlanden aangewezen. Het is nog niet duidelijk welk land de openingswedstrijd en de finale organiseert.
3 uur geleden