Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Met of zonder Lewandowski, Polen op EK zonder hoge verwachtingen

Met of zonder Lewandowski, Polen op EK zonder hoge verwachtingen

WOLFSBURG (ANP) - Robert Lewandowski begint met Polen aan zijn zesde en mogelijk laatste eindtoernooi. De 35-jarige spits, die over twee maanden 36 wordt, liep maandag in het oefenduel met Turkije een spierblessure op en lijkt de eerste groepswedstrijd op het EK tegen Nederland van zondag te moeten missen. Ook als Lewandowski er later in het toernooi wel bij is, zijn de verwachtingen bij Polen niet hoog.

"Dromen mag altijd, maar je moet wel realistisch zijn", sprak Lewandowski in aanloop naar het toernooi. "Dat ik met het nationale team sinds 2012 voor de zesde keer een eindtoernooi speel, mag wel een succes worden genoemd. In het verleden lukte Polen dat niet."

Lewandowski debuteerde in september 2008 als international en werd maandag tegen Turkije, met een ingelijst shirt als aandenken, gehuldigd voor zijn 150e interland. De huidige aanvaller van FC Barcelona was erbij tijdens de EK's van 2012, 2016 en 2021 en de WK's van 2018 en 2022. Polen bereikte in 2016 de kwartfinales en anderhalf jaar geleden in Qatar de achtste finales tegen de latere wereldkampioen Argentinië.

Arkadiusz Milik

"Natuurlijk zijn we ons bewust van de lastige groep waarin we zitten, maar we gaan naar Duitsland om ons van onze beste kant te laten zien", aldus Lewandowski, die 82 keer scoorde voor Polen. De spits heeft een beetje dezelfde pech als Zlatan Ibrahimovic bij Zweden had of Erling Haaland nu bij Noorwegen. Ook die landen beschikken vaak niet over de beste spelers, waardoor die aanvallers het qua successen moesten of moeten hebben van hun clubs en niet van hun nationale team.

Polen bereikte het EK moeizaam. De ploeg van bondscoach Michal Probierz was in de finale van de play-offs na strafschoppen te sterk voor Wales. De 51-jarige trainer volgde in september vorig jaar de Portugees Fernando Santos op, die moest vertrekken na tegenvallende resultaten in EK-kwalificatiewedstrijden. Polen eindigde achter Albanië en Tsjechië als derde in groep E. Probierz had eerder de Poolse beloftenploeg onder zijn hoede. Daarvoor werkte de oud-voetballer bij diverse clubs in de hoogste Poolse divisie.

Naast de blessure van Lewandowski kent Polen nog meer tegenslag. Oud-Ajacied Arkadiusz Milik liep vrijdag een blessure op tijdens het oefenduel met Oekraïne. Karol Swiderski en Pawel Dawidowicz zijn ook niet ongeschonden uit het oefenduel met Turkije gekomen. Volgens de medische staf van Polen is het onduidelijk of ze tegen Nederland kunnen spelen.

Meer uit Voetbal

Bosz, Schreuder en Correia genomineerd voor Rinus Michels Award

ZEIST (ANP) - Peter Bosz, Dick Schreuder en Anthony Correia zijn de genomineerden voor de Rinus Michels Award voor beste coach van het Eredivisieseizoen. Bosz, die de prijs de afgelopen twee seizoenen won, werd voor de derde keer op rij kampioen met PSV. Schreuder hielp NEC in zijn debuutseizoen naar de derde plaats en kwalificatie voor de voorronden van de Champions League. Correia verzekerde zich met het gepromoveerde Telstar van directe handhaving.

2 uur geleden
Feyenoord rondt komst technisch directeur Rigaux af

ROTTERDAM (ANP) - De Belg Dévy Rigaux is de nieuwe technisch directeur van Feyenoord. De nummer 2 van de Eredivisie heeft de komst van de 38-jarige Rigaux van Club Brugge dinsdag afgerond.

5 uur geleden
Oud-Ajax-directeur Mislintat ook in Düsseldorf snel ontslagen

DÜSSELDORF (ANP) - Fortuna Düsseldorf heeft sportief directeur Sven Mislintat ontslagen. De oud-directeur voetbalzaken van Ajax moet na nog geen half jaar vertrekken, nadat de club uit Düsseldorf is gedegradeerd naar het derde niveau in Duitsland.

5 uur geleden
Japanse verdediger Tomiyasu neemt afscheid van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Verdediger Takehiro Tomiyasu heeft afscheid genomen van Ajax. De 27-jarige Japanner kwam afgelopen winter transfervrij naar de club uit Amsterdam en tekende een contract voor een half seizoen. Door blessures droeg hij slechts negen keer het shirt van Ajax.

7 uur geleden
Messi kampt vlak voor WK met overbelaste hamstring

MIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi kampt vlak voor het WK voetbal met een overbelaste linkerhamstring. Dat is volgens zijn club Inter Miami de uitkomst van medische tests, nadat de 38-jarige Argentijn zondag was uitgevallen in het laatste competitieduel voor het WK.

8 uur geleden
Blessures kosten topclubs gemiddeld 500.000 euro per maand

AMSTERDAM (ANP) - De gemiddelde kosten voor een blessure in het internationale topvoetbal bedragen 500.000 euro per maand. Dat concluderen Raymond Verheijen en Jan Ekstrand in 'Van Voetbal naar Blessures en Terug', het eerste boek ooit gebaseerd op meer dan 20 jaar wetenschappelijk UEFA-onderzoek naar spelers en ploegen in de Champions League en op het WK.

10 uur geleden
Paderborn klopt VfL Wolfsburg en promoveert naar Bundesliga

PADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.

19 uur geleden