Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Met of zonder Lewandowski, Polen op EK zonder hoge verwachtingen

Met of zonder Lewandowski, Polen op EK zonder hoge verwachtingen

WOLFSBURG (ANP) - Robert Lewandowski begint met Polen aan zijn zesde en mogelijk laatste eindtoernooi. De 35-jarige spits, die over twee maanden 36 wordt, liep maandag in het oefenduel met Turkije een spierblessure op en lijkt de eerste groepswedstrijd op het EK tegen Nederland van zondag te moeten missen. Ook als Lewandowski er later in het toernooi wel bij is, zijn de verwachtingen bij Polen niet hoog.

"Dromen mag altijd, maar je moet wel realistisch zijn", sprak Lewandowski in aanloop naar het toernooi. "Dat ik met het nationale team sinds 2012 voor de zesde keer een eindtoernooi speel, mag wel een succes worden genoemd. In het verleden lukte Polen dat niet."

Lewandowski debuteerde in september 2008 als international en werd maandag tegen Turkije, met een ingelijst shirt als aandenken, gehuldigd voor zijn 150e interland. De huidige aanvaller van FC Barcelona was erbij tijdens de EK's van 2012, 2016 en 2021 en de WK's van 2018 en 2022. Polen bereikte in 2016 de kwartfinales en anderhalf jaar geleden in Qatar de achtste finales tegen de latere wereldkampioen Argentinië.

Arkadiusz Milik

"Natuurlijk zijn we ons bewust van de lastige groep waarin we zitten, maar we gaan naar Duitsland om ons van onze beste kant te laten zien", aldus Lewandowski, die 82 keer scoorde voor Polen. De spits heeft een beetje dezelfde pech als Zlatan Ibrahimovic bij Zweden had of Erling Haaland nu bij Noorwegen. Ook die landen beschikken vaak niet over de beste spelers, waardoor die aanvallers het qua successen moesten of moeten hebben van hun clubs en niet van hun nationale team.

Polen bereikte het EK moeizaam. De ploeg van bondscoach Michal Probierz was in de finale van de play-offs na strafschoppen te sterk voor Wales. De 51-jarige trainer volgde in september vorig jaar de Portugees Fernando Santos op, die moest vertrekken na tegenvallende resultaten in EK-kwalificatiewedstrijden. Polen eindigde achter Albanië en Tsjechië als derde in groep E. Probierz had eerder de Poolse beloftenploeg onder zijn hoede. Daarvoor werkte de oud-voetballer bij diverse clubs in de hoogste Poolse divisie.

Naast de blessure van Lewandowski kent Polen nog meer tegenslag. Oud-Ajacied Arkadiusz Milik liep vrijdag een blessure op tijdens het oefenduel met Oekraïne. Karol Swiderski en Pawel Dawidowicz zijn ook niet ongeschonden uit het oefenduel met Turkije gekomen. Volgens de medische staf van Polen is het onduidelijk of ze tegen Nederland kunnen spelen.

Meer uit Voetbal

Nigeria wint moeizaam van Tanzania in eerste wedstrijd Afrika Cup

FÈS (ANP) - Nigeria heeft in de eerste wedstrijd van groep C in de Afrika Cup de favorietenrol met moeite waargemaakt. Het elftal van bondscoach Eric Chelle was in de stromende regen in het Marokkaanse Fès met 2-1 te sterk voor Tanzania. Tunesië en Oeganda zijn de andere landen in de groep. Die spelen dinsdagavond tegen elkaar.

2 uur geleden
Algemeen directeur Brands blijft tot medio 2029 bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Marcel Brands (63) blijft tot medio 2029 algemeen directeur van PSV. Dat heeft de Eindhovense voetbalclub in een persbericht bekendgemaakt. Brands heeft zijn contract met twee jaar verlengd. "Ik voel me fit, heb veel plezier in mijn werk en PSV voelt als mijn club. Samen met het directieteam en alle medewerkers wil ik verder bouwen aan een sterke toekomst", stelt hij.

3 uur geleden
Real Madrid verhuurt Endrick tot einde van het seizoen aan Lyon

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid heeft de 19-jarige Endrick tot het einde van het seizoen verhuurd aan Olympique Lyon. Dat melden beide clubs. Met de huur is 1 miljoen euro gemoeid.

3 uur geleden
Duel Go Ahead - Heerenveen uitgesteld om Europa League

ZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.

9 uur geleden
Liverpool 'een paar maanden' zonder spits Isak na kuitbeenbreuk

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.

12 uur geleden
Spits Isak (Liverpool) geopereerd aan enkel en breuk in kuitbeen

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.

1 dag geleden
Neres helpt Napoli met twee doelpunten aan Supercup

RIYAD (ANP) - Dankzij David Neres heeft Napoli de Italiaanse Supercup veroverd. De oud-aanvaller van Ajax maakte beide doelpunten in de finale tegen Bologna (2-0) die werd gespeeld in Riyad, de hoofdstad van Saudi-Arabië.

1 dag geleden