Met of zonder Lewandowski, Polen op EK zonder hoge verwachtingen
WOLFSBURG (ANP) - Robert Lewandowski begint met Polen aan zijn zesde en mogelijk laatste eindtoernooi. De 35-jarige spits, die over twee maanden 36 wordt, liep maandag in het oefenduel met Turkije een spierblessure op en lijkt de eerste groepswedstrijd op het EK tegen Nederland van zondag te moeten missen. Ook als Lewandowski er later in het toernooi wel bij is, zijn de verwachtingen bij Polen niet hoog.
"Dromen mag altijd, maar je moet wel realistisch zijn", sprak Lewandowski in aanloop naar het toernooi. "Dat ik met het nationale team sinds 2012 voor de zesde keer een eindtoernooi speel, mag wel een succes worden genoemd. In het verleden lukte Polen dat niet."
Lewandowski debuteerde in september 2008 als international en werd maandag tegen Turkije, met een ingelijst shirt als aandenken, gehuldigd voor zijn 150e interland. De huidige aanvaller van FC Barcelona was erbij tijdens de EK's van 2012, 2016 en 2021 en de WK's van 2018 en 2022. Polen bereikte in 2016 de kwartfinales en anderhalf jaar geleden in Qatar de achtste finales tegen de latere wereldkampioen Argentinië.
Arkadiusz Milik
"Natuurlijk zijn we ons bewust van de lastige groep waarin we zitten, maar we gaan naar Duitsland om ons van onze beste kant te laten zien", aldus Lewandowski, die 82 keer scoorde voor Polen. De spits heeft een beetje dezelfde pech als Zlatan Ibrahimovic bij Zweden had of Erling Haaland nu bij Noorwegen. Ook die landen beschikken vaak niet over de beste spelers, waardoor die aanvallers het qua successen moesten of moeten hebben van hun clubs en niet van hun nationale team.
Polen bereikte het EK moeizaam. De ploeg van bondscoach Michal Probierz was in de finale van de play-offs na strafschoppen te sterk voor Wales. De 51-jarige trainer volgde in september vorig jaar de Portugees Fernando Santos op, die moest vertrekken na tegenvallende resultaten in EK-kwalificatiewedstrijden. Polen eindigde achter Albanië en Tsjechië als derde in groep E. Probierz had eerder de Poolse beloftenploeg onder zijn hoede. Daarvoor werkte de oud-voetballer bij diverse clubs in de hoogste Poolse divisie.
Naast de blessure van Lewandowski kent Polen nog meer tegenslag. Oud-Ajacied Arkadiusz Milik liep vrijdag een blessure op tijdens het oefenduel met Oekraïne. Karol Swiderski en Pawel Dawidowicz zijn ook niet ongeschonden uit het oefenduel met Turkije gekomen. Volgens de medische staf van Polen is het onduidelijk of ze tegen Nederland kunnen spelen.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
1 uur geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Niemand kan Iran uitsluiten van het WK voetbal. Dat stelt de nationale voetbalploeg van het land in een bericht op sociale media in een reactie op uitlatingen van Donald Trump. Volgens de Amerikaanse president zou "het niet gepast zijn" om naar het WK te komen voor "hun eigen leven en veiligheid".
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht kan de laatste acht wedstrijden van dit seizoen niet beschikken over Miguel Rodríguez. De 22-jarige Spaanse buitenspeler heeft tijdens de training een zware knieblessure opgelopen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie.
8 uur geleden