Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Met nieuwe talenten willen waterpolomannen eindelijk weer naar WK

Met nieuwe talenten willen waterpolomannen eindelijk weer naar WK

ZEIST (ANP) - Na het doorvoeren van de nodige verjongingen in de selectie geloven de Nederlandse waterpolomannen in plaatsing voor het WK, iets wat sinds 2001 niet meer lukte. Aanvoerder Jorn Muller rekent erop dat nieuwelingen als Lars ten Broek en Mart van der Weijden voor onbevangenheid kunnen zorgen, met een benodigde plek bij de top 8 op het EK in Kroatië komende week als gehoopt resultaat.

Meerdere ervaren internationals zoals Jorn Winkelhorst (32) zijn, na de elfde plek op het EK van 2022, gestopt als international. Dat maakt het volgens de 28-jarige Muller moeilijker in te schatten waar zijn ploeg nu staat. "Maar ik denk dat het niveau ongeveer vergelijkbaar is met de afgelopen tien jaar. We hebben al laten zien dat we goed mee kunnen met de betere landen. En het feit dat niet ieder team ons door en door kent, kan een wapen zijn."

Oranje begint vrijdag aan het EK met een groepswedstrijd tegen Roemenië. Hoogstwaarschijnlijk is een plek bij de top 8 nodig voor kwalificatie voor het WK in Qatar van februari. Oranje hoorde in 1993 voor het laatst bij de beste acht van Europa. In Kroatië moet de ploeg van bondscoach Harry van der Meer eerst bij de beste twee eindigen in een poule met het gelijkwaardige Roemenië en Slowakije en het lager ingeschatte Slovenië. Vervolgens moet Oranje nog een kruisfinale winnen om een WK-ticket te bemachtigen.

Laatste drie tickets

Op dat wereldkampioenschap liggen volgende maand de laatste drie tickets klaar voor de Olympische Spelen van Parijs, een podium waar de mannen van Oranje al sinds 2000 niet meer op actief waren. Toch heeft bondscoach Van der Meer de Spelen nog niet uit zijn hoofd gezet. "Het wordt heel moeilijk, maar het zit natuurlijk wel in mijn achterhoofd. Al zitten we nu allemaal eerst met ons hoofd bij het halen van het WK. Dat is ons eerste doel."

Als international was Van der Meer er in 1992, 1996 en 2000 bij toen Oranje nog wel actief was op de Spelen. De geboren Veenendaler denkt dat het ontbreken op het hoogste podium deels komt door het "weggezakte" niveau van de Nederlandse waterpoloclubs. "In het buitenland traint de jeugd veel meer. Bij clubs in Nederland is dat vaak hooguit vier keer per week. Daardoor komen jongens met een trainingsachterstand bij de nationale ploeg aan, terwijl het hier zou moeten gaan om 'finetunen'. Als clubs dit oppakken, zul je zien dat het niveau gaat stijgen."

Meer uit Sport

Baanwielrenner Lavreysen wint op NK keirin voor zevende keer

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.

12 minuten geleden
Schaatser De Boo grijpt olympisch ticket op 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.

2 uur geleden
Groenewoud blijft op het OKT op 3000 meter Beune en Conijn voor

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.

2 uur geleden
Schaatser Diniz snelste op eerste 500 meter op OKT

HEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.

4 uur geleden
Tennislegende King sceptisch over nieuwe 'Battle of the Sexes'

DUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.

10 uur geleden
KNSB: geen tweede marathon op natuurijs

UTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.

10 uur geleden
Britse tennisser Draper zegt af voor Australian Open

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.

1 dag geleden