Met Luik-Bastenaken-Luik eindigt klassieke wielervoorjaar
LUIK (ANP) - Met Luik-Bastenaken-Luik staat zondag de laatste wielerklassieker van het voorjaar op het programma. Afgelopen najaar, een half jaar na de oorspronkelijke datum vanwege de coronapandemie, won de Sloveen Primoz Roglic de koers namens Jumbo-Visma.
Op het podium werd Roglic destijds geflankeerd door zijn landgenoot Tadej Pogacar en de Zwitser Marc Hirschi. Beiden ontbraken afgelopen woensdag in de Waalse Pijl wegens twee coronagevallen in de ploeg. Zaterdag bleken alle leden van UAE Team Emirates inmiddels negatief getest zodat Pogacar en Hirschi zondag kunnen starten.
Als de mannen om 10.15 uur van start gaan, zijn de vrouwen al anderhalf uur onderweg vanuit Bastenaken naar Luik. Wereldkampioene Anna van der Breggen geldt als een van de favorieten in haar laatste optreden in de klassieker. Ze stopt aan het einde van dit jaar. De finish bij de vrouwen wordt verwacht rond 12.30 uur. De mannen zijn rond 16.45 uur klaar.
Meer uit Sport
ROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.
3 uur geledenDOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.
9 uur geledenBOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.
11 uur geledenLUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).
23 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.
1 dag geleden