Met Djokovic vastgezette tennisster in hotel 'als in gevangenis'
MELBOURNE (ANP/AFP) - De Tsjechische tennisster Renata Voracova voelt zich in het hotel in Melbourne waar zij en Novak Djokovic vastzitten vanwege visumproblemen "als in een gevangenis". De nummer 81 van de wereld in het dubbelspel zegt tegen Tsjechische kranten dat ze haar kamer niet uit kan, haar ramen nauwelijks open kunnen en overal beveiligers zijn. Anders dan Djokovic is Voracova niet van plan te proberen het land toch nog in te mogen.
De 38-jarige Voracova reisde vorige maand al af naar Australië en nam er ook deel aan een voorbereidingstoernooi. Donderdag zou ze van de douane het nieuws hebben gekregen dat haar visum ongeldig is. "Het was als in een actiefilm, helemaal niet prettig", zegt de Tsjechische tegen de kranten over dat voorval. "Ik snap niet waarom ze na een week naar me toe komen om te zeggen: de regels die eerder golden, gelden nu niet meer."
Djokovic en Voracova konden allebei geen vaccinatiebewijs tonen dat nodig is voor deelname aan de Australian Open. Ze kregen wel allebei een ‘medische vrijstelling’, om alsnog aan de eerste grand slam van het jaar, beginnend op 17 januari, mee te mogen doen.
Maar allebei zitten ze nu vast in een hotel in Melbourne, omdat volgens lokale autoriteiten hun inreispapieren niet in orde zijn. Djokovic probeert maandag via een rechtszaak alsnog Australië binnen te komen om zo aan het toernooi mee te kunnen doen.
Meer uit Sport
CAMERINO (ANP) - Isaac del Toro heeft de zesde etappe in de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico op zijn naam geschreven. De Mexicaan van UAE Team Emirates klopte op de steile aankomst na 188 kilometer tussen San Severino Marche en Camerino de Noor Tobias Halland Johannessen en de Amerikaan Matteo Jorgenson. Del Toro verstevigde zo zijn leidende positie in het algemeen klassement.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/DPA) - Oekraïne boycot na de openingsceremonie ook de sluitingsceremonie van de Paralympische Spelen in Cortina d'Ampezzo. "De vlag van een staatsmoordenaar wordt daar gehesen", zei de voorzitter van het Paralympisch Comité van Oekraïne, Valeriy Sushkevych, tegen persbureau DPA over de aanwezigheid van Rusland bij de plechtigheid.
2 uur geledenISOLA (ANP) - Dorian Godon heeft de zevende etappe van Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Franse renner van Ineos Grenadiers won in de ingekorte rit van slechts 47 kilometer naar Isola de sprint van een uitgedund peloton. De Eritreeër Biniam Girmay sprintte naar de tweede plaats, Cees Bol werd derde. Ook Mike Theunissen zat voorin; hij drukte zijn wiel als zesde over de meet.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Melissa Wijfje heeft haar afscheid aangekondigd. De 30-jarige Zuid-Hollandse maakte haar besluit bekend op social media. "Ik ga stoppen met schaatsen, het is goed zo, het is klaar", schrijft ze. "Met pijn in mijn hart en tranen in mijn ogen, want hoe stop je met je levenswerk, hoe laat je iets achter waar je zoveel jaren voor hebt getraind, waar je alles voor hebt gelaten, maar je hebt je dromen en grote doelen niet kunnen waarmaken."
7 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen keek moedeloos in de camera van Viaplay na de kwalificatie voor de Grote Prijs van China. De viervoudig wereldkampioen moest op het circuit van Shanghai genoegen nemen met de tegenvallende achtste startplek; hij was bijna een seconde langzamer in zijn snelste ronde dan Kimi Antonelli van Mercedes, die de pole pakte. "Het was weer helemaal waardeloos. We hadden na de sprintrace best veel veranderd, maar het maakte allemaal niks uit", zei de coureur van Red Bull.
7 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van China. De Italiaan van Mercedes heeft met zijn 19 jaar en 202 dagen een record gevestigd in de Formule 1, want hij is de jongste coureur ooit die de eerste startplek pakt in een hoofdrace. Hij passeert Sebastian Vettel op de eeuwige ranglijst. De Duitser was 21 jaar en 72 dagen oud toen hij in 2008 poleposition veroverde in de GP van Italië.
7 uur geledenSHANGHAI (ANP) - George Russell vindt dat de Formule 1 door de nieuwe motor- en chassisregels veel wegheeft van karten. Dat zei de Brit van Mercedes na zijn zege in de sprintrace bij de Grote Prijs van China in Shanghai. "Er gebeurt van alles, maar dat maakt het juist leuk", zei Russell na afloop.
8 uur geleden