Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Met debuut op Wimbledon komt tennisdroom Brouwer pas echt uit

Met debuut op Wimbledon komt tennisdroom Brouwer pas echt uit

LONDEN (ANP) - Met zijn aanstaande debuut op Wimbledon komt de tennisdroom van de 27-jarige Gijs Brouwer pas echt uit. De Noord-Hollander maakte vorig jaar al zijn grandslamdebuut op de US Open, maar het toernooi in Londen is voor hem toch nog een stapje hoger. "Wimbledon was het eerste waar ik van af wist, waar ik Roger Federer op de televisie mooie wedstrijden heb zien spelen", zegt de nummer 153 van de wereld.

Ook houdt Brouwer van de 'groene uitstraling' van Wimbledon. "Niet alleen de grasbanen zelf, maar het park is ook gewoon netter bijgehouden. Het is allemaal net wat stijlvoller dan de US Open. Er heerst een speciale sfeer", zegt de Nederlander vanaf het park waar hij zich voorbereidt op zijn treffen met de Duitser Alexander Zverev van dinsdag.

Spelen op gras ligt Brouwer goed, zo heeft hij zeker de afgelopen week bewezen. De in Houston geboren tennisser won in de kwalificaties zijn drie wedstrijden, na daarvoor negen keer op rij te hebben verloren. "Op gras helpt het dat ik linkshandig ben, ik een afwisselende service heb en dicht op het net kan spelen. Alles komt eigenlijk wel goed uit."

Groot podium

Toch kwam de zegereeks in de kwalificaties als een verrassing voor de man uit Venhuizen, juist vanwege zijn eerdere vormdip. "Ik zat in een twijfelperiode, maar door te winnen van een paar goede tegenstanders in de kwalificaties laat ik dat achter me. Ik zit er nu weer lekkerder in."

Brouwer speelt in de eerste ronde tegen de als negentiende geplaatste Zverev, wat "een van de grotere wedstrijden" wordt die hij ooit heeft gespeeld. "Ik heb er heel veel zin in. Het wordt ook zeker genieten. Het is altijd leuk om op een wat grotere baan te spelen. Hopelijk wordt het meer dan één wedstrijd."

Brouwer denkt hij veel kan hebben aan zijn optreden op de US Open vorig jaar, toen hij in de tweede ronde werd uitgeschakeld door de Italiaan Lorenzo Musetti. "Toen was ik ook echt goed. Op zo'n mooi groot podium krijg ik er iets speciaal bij. Ik hoop dat ik dat dinsdag weer heb."

Meer uit Sport

Oud-voetbaldirecteur Nijland adviseur bij schaatsploeg Team X2O

HEERENVEEN (ANP) - Hans Nijland, voormalig directeur van FC Groningen, gaat aan de slag in de schaatswereld. De 66-jarige voetbalbestuurder wordt commercieel adviseur bij Team X2O Badkamers, dat vorig seizoen nog Team IKO-X2O heette. Hij moet de ploeg onder meer gaan helpen met het aantrekken van nieuwe sponsoren.

44 minuten geleden
Franse Formule 1-coureur Ocon vertrekt na dit seizoen bij Haas

DEN HAAG (ANP) - Formule 1-coureur Esteban Ocon raakt na dit seizoen zijn plek bij team Haas kwijt. Dat maakten beide partijen woensdag bekend. Het is nog niet duidelijk wie de 30-jarige Fransman opvolgt.

2 uur geleden
Turner Schmidt na blessure in WK-selectie, De Munck ontbreekt

ROTTERDAM (ANP) - Turner Casimir Schmidt (30) is opgenomen in de Nederlandse ploeg voor de WK in Rotterdam. Schmidt ontbrak deze zomer nog bij de EK in Zagreb door een blessure aan zijn linkerschouder, maar bleek tijdens de kwalificatiewedstrijden fit genoeg voor een plek in de selectie.

6 uur geleden
Formule 1-coureur Alonso (45) jaar langer bij Aston Martin

DADFORD (ANP) - Formule 1-coureur Fernando Alonso rijdt ook volgend seizoen bij Aston Martin. De 45-jarige Spanjaard heeft zijn contract met een jaar verlengd tot eind 2027, meldt de Britse renstal. Ook zijn Canadese teamgenoot Lance Stroll verlengde zijn contract en neemt volgend jaar opnieuw plaats in de racewagen.

1 dag geleden
Zestienvoudig wereldkampioen Taylor gaat weer darten

PORTSMOUTH (ANP) - Zestienvoudig wereldkampioen darten Phil Taylor heeft zijn terugkeer in de sport aangekondigd. De 66-jarige Engelsman, bijgenaamd 'The Power', is sinds 2018 met pensioen. Hij keert in november terug bij de Modus Super Series in Portsmouth, als teamgenoot van Adrian Lewis.

1 dag geleden
Zeven jaar cel voor oud-snookeraar Dott (49) om kindermisbruik

EDINBURGH (ANP) - Voormalig wereldkampioen Graeme Dott is dinsdag in de Schotse hoofdstad Edinburgh veroordeeld tot een celstraf van zeven jaar vanwege seksueel kindermisbruik. Dat melden Britse media waaronder de BBC. De 49-jarige Schot werd eerder schuldig bevonden aan twee gevallen van seksueel kindermisbruik tussen 1993 en 2010.

1 dag geleden
Van Bommel wil Nations League met België winnen

BRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel heeft met België het doel om de Nations League te winnen. "Als je ergens aan meedoet, dan moet je ervoor gaan", zei de bondscoach van België na de nederlaag van de Rode Duivels in Brussel in de Nations League tegen het Frankrijk van bondscoach Zinédine Zidane (0-1).

1 dag geleden