Met de bal aan zijn voet maakt Blind Ajax op vier posities beter
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Frank Wormuth van Heracles Almelo moet in de aanloop naar het thuisduel van zaterdag met Ajax afwachten welke rol Daley Blind krijgt bij de tegenstander. Speelt de multifunctionele Amsterdammer weer centraal achterin bij de koploper, net als voor de winterstop? Of start hij als linksback of links of controlerend op het middenveld?
Blind kon zijn irritatie de laatste jaren soms moeilijk verbergen als hij weer die vraag over zijn favoriete positie kreeg. Hoe vaak had de linksbenige international het al niet uitgelegd? Het maakt hem allemaal niet zoveel uit. Hij speelt waar de trainer hem nodig heeft. Achterin of op het middenveld, dat is hem om het even.
Steeds als trainer Erik ten Hag in de laatste seizoenen zijn legpuzzel voor de beste basisformatie van Ajax had gelegd, dan was Blind de linker centrale verdediger. Eerst vormde hij een centraal koppel met Matthijs de Ligt, later met Joël Veltman en voor de winterstop van dit seizoen met Perr Schuurs of Jurriën Timber.
Noodgedwongen moest Ten Hag de afgelopen weken toch weer met Blind schuiven. Vanwege een blessure van Nicolás Tagliafico had hij de 74-voudig international begin deze maand in het uitduel met AZ als linksback nodig. En woensdag in het bekerduel met PSV moest de zoon van oud-voetballer en voormalig bondscoach Danny Blind de geschorste linkshalf Ryan Gravenberch vervangen. Blind behoorde in beide duels bij de uitblinkers van Ajax. In Alkmaar was hij betrokken bij twee van de drie doelpunten (0-3). Mede door het optreden van Blind op het middenveld hapte PSV voor rust naar adem in de Johan Cruijff ArenA.
Ten Hag moet richting het uitduel met Heracles een luxeprobleem oplossen, omdat Gravenberch terugkeert van een schorsing. Houdt de trainer het talent even aan de kant, omdat hij donderdag ook weer geschorst is voor het Europese duel met Lille? Hij kan ook Blind een keer rust geven of hem laten spelen op een van de posities die de laatste wedstrijden zo goed werden ingevuld door Edson Álvarez, Lisandro Martínez en Nicolás Tagliafico, het drietal dat Ajax zo veel duelkracht geeft.
Eén ding zag Ten Hag wel tegen PSV, zo bekende de trainer na afloop. Als de ruimtes op het middenveld wat groter worden en Ajax even niet kan controleren en zelfs onder druk komt te staan, dan wordt Blind kwetsbaarder als linkermiddenvelder. Maar zolang hij veel aan de bal is, dan is hij op vier posities van grote waarde voor Ajax. "Dan is hij echt heel belangrijk, dan maakt hij ons beter", concludeerde Ten Hag.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.
55 minuten geledenPALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
7 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
9 uur geledenCORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
9 uur geledenGDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.
12 uur geledenORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.
12 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.
13 uur geleden