Met de auto door Ahoy langs de kunstwerken van Boijmans
ROTTERDAM (ANP) - Evenementenhal Ahoy en museum Boijmans Van Beuningen in Rotterdam hebben de handen ineen geslagen om liefhebbers coronaproof van kunst te laten genieten. Ze kunnen per elektrische auto door de hal, stapvoets langs veertig kunstwerken die het museum daar heeft uitgestald. Belangstellenden kunnen vanaf zaterdag drie weken lang terecht: zeven dagen per week, tien uur per dag.
Er is wel een limiet: per dag kunnen maximaal 750 mensen een ritje maken. Er staan elektrische auto's klaar voor wie er zelf geen heeft, dankzij het Rotterdamse autobedrijf Breeman.
"Corona heeft ons geleerd dat een stad zonder kunstleven zo dood is als een pier. Stille theaters, geen podiumkunsten, geen opwinding in de expositiezalen. Festivals een vervagende herinnering", aldus Boijmans over de aanleiding voor het initiatief. "Rotterdam, de stad met een bloeiend kunstleven, snakt naar een nieuwe start."
In Hal 1 van Ahoy, bijna anderhalf voetbalveld groot, is het kunstparcours uitgelegd. De verlichting is karig: de koplampen moeten op de kunstwerken schijnen. Die zijn onder anderen gemaakt door Ted Noten (die met het idee voor de drive-in of drive-through kwam), Paul McCarthy, Joep van Lieshout, Anselm Kiefer, Marijke van Warmerdam, Auguste Renoir, Panamarenko en René Magritte.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Na de herdenking van de fatale explosie aan de Tarwekamp in Den Haag zei burgemeester Jan van Zanen dat hij maatwerk blijft leveren aan alle getroffenen van de aanslag. "Wij laten niemand los, totdat die op eigen benen kan staan." Van Zanen zegt geen "generieke maatregelen" te willen inzetten.
48 minuten geledenVOLKEL (ANP) - Een drone is de reden dat de Koninklijke Luchtmacht zondagochtend twee gevechtsvliegtuigen heeft laten opstijgen vanaf de militaire vliegbasis in Volkel. De drone heeft het luchtruim weer verlaten en vormde geen directe dreiging, meldt het ministerie van Defensie. De F-35's zijn weer teruggekeerd naar de vliegbasis.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de Adventkerk in Den Haag is zondagmiddag een openbare herdenkingsbijeenkomst voor de dodelijke explosie aan de Tarwekamp in de wijk Mariahoeve gehouden. "Vandaag is een emotioneel moment, en voor al die emotie is ruimte", sprak de ceremoniemeester de honderden aanwezigen toe.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De familie van de twee jonge vrouwen die afgelopen donderdag overleden na een ongeval op de Haagse Bezuidenhoutseweg, noemt het "onbeschrijflijk oneerlijk en niet te bevatten dat zij er ineens niet meer zijn". De vrouwen "zijn op een tragische manier overleden op een dag die feestelijk had moeten zijn", schrijven zij in een verklaring van de organisatie Namens de Familie.
5 uur geledenVOLKEL (ANP) - De Koninklijke Luchtmacht heeft twee gevechtsvliegtuigen laten opstijgen vanaf de militaire vliegbasis in Volkel.
5 uur geledenVUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.
1 dag geleden