Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Met 'Beast' Van den Berg gaan teamsprinters voor nieuwe titel

Met 'Beast' Van den Berg gaan teamsprinters voor nieuwe titel

APELDOORN (ANP) - Samen met Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland gaat Roy van den Berg woensdag in Apeldoorn bij de EK baanwielrennen voor een nieuwe titel op de teamsprint. De 35-jarige krachtpatser, bijgenaamd 'The Beast', is de starter. Van den Berg komt vanuit stilstand in één ronde tot een snelheid van zo'n 67 kilometer per uur. Daarna zit zijn taak erop.

Het lijkt zo simpel, maar het luistert nauw, vertelt de van oorsprong Kampenaar, die met oud-renster Yvonne Hijgenaar en hun twee kinderen dicht bij Omnisport woont. De EK, die woensdag beginnen, zijn een thuiswedstrijd. "En daarom zeker van belang, al ligt onze piek dit voorjaar bij de wedstrijd om de Nations Cup in Hongkong." Daar treffen de Nederlanders het team van Australië, de grootste concurrent straks op de Olympische Spelen van Parijs waar het om het verdedigen van de titel gaat.

Van den Berg is wellicht de minst bekende van het drietal. Vooral omdat zijn optreden op grote toernooien zich beperkt tot dat ene rondje, waar Lavreysen bijvoorbeeld al vijf keer wereldkampioen sprint werd, vaak ten koste van Hoogland. Van den Berg is de man die op de teamsprint de boel in gang trekt en na een ronde omhoog stuurt. Lavreysen neemt het dan over, waarna Hoogland in de derde ronde alleen overblijft om een tijd neer te zetten.

Nieuwe trainingsvormen

De Nederlanders waren jarenlang onverslaanbaar, tot de WK van 2022, waar Australië de hegemonie doorbrak. Het had alles te maken met rugklachten die Van den Berg al langer teisterden. Hij moest zijn hele trainingsprogramma omgooien, maar keerde een jaar later in Glasgow geheeld en fit terug. De wereldtitel was weer voor Oranje, Van den Berg was emotioneel en opgelucht.

De missie was geslaagd, maar richting Parijs besloot hij toch weer tot nieuwe trainingsvormen. De balans tussen kracht opbouwen, explosiviteit behouden en de rug ontzien is gevonden. "Het is een puzzel", zegt hij, maar wel een die hij met liefde doet. "Ik ben bezeten van fietsen, van het spel. Iedere dag ben ik bezig met welke lijnen ik heb gefietst, met waar ik in de gym verbeterpunten heb. Ik ben ook een type dat net even verder gaat waar anderen stoppen. Je bent als starter altijd bezig om pk's te creëren."

De EK zijn zeker geen tussendoortje, bezweert hij. Maar in Hongkong, half maart, wil de 'Bullet Train' pieken. Het is vrijwel zeker het enige moment dat ze hun concurrenten treffen voordat het in Parijs in augustus om olympisch goud gaat. "Even een signaal afgeven", noemt Van den Berg dat.

Meer uit Sport

Schaatser Hollaar wint 500 meter op NK allround

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Louis Hollaar heeft de 500 meter van het NK allround gewonnen. Hij finishte na 36,16 in ijsstadion Thialf in Heerenveen. Ties van Seumeren eindigde als tweede (36,19) en Jur Veenje reed de derde tijd (36,83).

1 uur geleden
Schaatsster Veen wint 500 meter op NK allround

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Meike Veen heeft de 500 meter van het NK allround gewonnen. Ze finishte na 38,88 in ijsstadion Thialf in Heerenveen. Marijke Groenewoud eindigde met een minieme achterstand als tweede (38,88), vlak voor Jade Groenewoud (38,95).

1 uur geleden
Italiaanse motorcoureur Bezzecchi start vanaf pole in Thailand

BURIRAM (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi start vanaf pole in de Grote Prijs van Thailand, de eerste race van het nieuwe seizoen in de MotoGP. Hij zette de beste tijd neer in de kwalificatie op het Chang International Circuit bij Buriram en was sneller dan regerend wereldkampioen Marc Márquez uit Spanje.

2 uur geleden
Verhoeven neemt het op tegen Usyk in strijd om wereldtitel boksen

AMSTERDAM (ANP) - Rico Verhoeven doet op 23 mei in Egypte een gooi naar de wereldtitel boksen in de categorie zwaargewicht. Verhoeven neemt het op tegen regerend wereldkampioen Oleksandr Usyk. Dat meldt de organisatie van het evenement.

16 uur geleden
Basketballers winnen van Oostenrijk in WK-kwalificatie

WENEN (ANP) - De Nederlandse basketballers hebben hun derde duel in de WK-kwalificatie gewonnen. De ploeg van bondscoach Johan Roijakkers versloeg Oostenrijk in Wenen met 81-71. Bij rust stond Oranje al met 40-34 voor.

16 uur geleden
Tennisser Griekspoor bereikt in Dubai zesde finale uit carrière

DUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor is voor de zesde keer in zijn carrière doorgedrongen tot de finale van een ATP-toernooi. De nummer 25 van de wereldranglijst was in Dubai met 7-5 7-6 (6) te sterk voor de als vijfde geplaatste Rus Andrej Roeblev. De Nederlander blesseerde zich aan het einde van de eerste set, maar kon alsnog doorspelen.

18 uur geleden
Kunstrijders Wories, Danilova en Tsiba naar WK in Praag

PRAAG (ANP) - Schaatsbond KNSB stuurt kunstrijdster Niki Wories en het duo Daria Danilova en Michel Tsiba naar de WK kunstrijden. Dat toernooi vindt van 24 tot en met 29 maart plaats in Praag, Tsjechië.

19 uur geleden