Mestbedrijf OCI breidt ammoniakterminal Rotterdamse haven uit
ROTTERDAM (ANP) - Kunstmestbedrijf OCI gaat zijn ammoniakterminal in de Rotterdamse haven uitbreiden. Daarmee wil het bedrijf vooruitlopen op een vergroening van de economie. Ammoniak zou namelijk als groene brandstof voor de scheepvaart kunnen dienen. Ook kan de stof helpen bij het opslaan van waterstof.
OCI heeft al een ammoniakopslag in de Rotterdamse haven en die wordt volgend jaar, als de uitbreiding afgerond is, verdrievoudigd. OCI wil ammoniak vanuit zijn fabrieken in het Midden-Oosten, Noord-Afrika en de Verenigde Staten naar Rotterdam vervoeren. Het gaat dan om zogeheten blauwe en groene ammoniak. Groene ammoniak is opgewekt met alleen hernieuwbare stroom, bij blauwe ammoniak is de CO2-uitstoot bij opwekking afgevangen.
De ammoniakterminal in de Rotterdamse haven wordt de komende jaren verder uitgebreid als het aan OCI ligt. Na de eerste fase, waar het bedrijf met een notering aan de Amsterdamse beurs omgerekend zo'n 19 miljoen euro voor uittrekt, wil het de opslagcapaciteit verder vergroten. Die moet in de jaren na 2023 nog eens 2,5 keer zo groot worden tot 3 miljoen ton per jaar. Momenteel is de capaciteit nog 400.000 ton per jaar.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft plannen om voor een bedrag van ongeveer 2 biljoen yuan (omgerekend 255 miljard euro) de komende vijf jaar een landelijk verbonden netwerk van AI-datacenters te bouwen. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. China wil zo de eigen AI-industrie en het gebruik van kunstmatige intelligentie verder stimuleren.
1 uur geledenBERN (ANP/AFP) - Zwitserse bedrijven en vakbonden hebben zich uitgesproken tegen een referendum over het beperken van immigratie. Zwitsers stemmen deze maand over het voorstel van de rechts-conservatieve Zwitserse Volkspartij (SVP) om de bevolking van het land onder de 10 miljoen te houden. Werkgeversorganisaties en vakbonden waarschuwen dat het voorstel de welvaart kan doen kelderen, omdat grote delen van de economie sterk leunen op buitenlandse arbeidskrachten.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - China is "fel gekant" tegen de plaatsing van meer Chinese bedrijven op de Amerikaanse zwarte lijst. Het Amerikaanse Pentagon heeft een reeks Chinese bedrijven, waaronder webwinkelconcern Alibaba, internetbedrijf Baidu en autofabrikanten BYD en Nio, toegevoegd aan een lijst van bedrijven waarvan het vermoedt dat ze banden hebben met het Chinese leger.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een kleine winst begonnen. Beleggers bleven voorzichtig in afwachting van de verdere ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. Iran en Israël spraken maandag af de aanvallen op elkaar te staken, na een escalatie van het conflict waarbij beide landen een reeks raketten lanceerden. Die aankondiging zorgde voor enige opluchting op de beurzen.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse farmaceut GSK neemt voor 10,6 miljard dollar de Amerikaanse ontwikkelaar van longkankermedicatie Nuvalent over. Daarmee wil GSK uitbreiden op het gebied van oncologie. Het is de grootste overname voor GSK in meer dan tien jaar.
3 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in mei sterker gegroeid dan verwacht, ondanks druk op de wereldeconomie door de oorlog in het Midden-Oosten. De verstoringen in de uitvoer door de Iranoorlog werden echter gecompenseerd door de explosieve vraag naar hardware voor kunstmatige intelligentie (AI).
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Autofabrikant Stellantis roept wereldwijd ruim 1,3 miljoen Jeeps terug vanwege brandgevaar. Verreweg de meeste auto's worden in de Verenigde Staten teruggehaald. In Nederland gaat het naar schatting om 512 voertuigen, laat een woordvoerder van Stellantis weten.
4 uur geleden