
Messi ziet Brazilië, Frankrijk en Engeland als topfavorieten
ABU DHABI (ANP/AFP) - Voetbalvedette Lionel Messi vindt Argentinië niet een van de topfavorieten voor de zege op het WK in Qatar. Volgens de sterspeler van Paris Saint-Germain zijn met name Brazilië, Frankrijk en Engeland beter dan de rest, zegt hij in een interview met de Zuid-Amerikaanse voetbalbond Conmebol.
De 35-jarige Argentijn die waarschijnlijk zijn laatste WK speelt, verwacht niet dat een outsider wereldkampioen gaat worden. "Als je het over de kanshebbers hebt, praat je altijd over dezelfde teams", aldus Messi. "Als ik er een paar moet noemen die boven de rest uitsteken dan denk ik dat Brazilië, Frankrijk en Engeland iets beter zijn dan de andere."
Over de eigen kansen is Messi terughoudend. "We hebben een zeer goede ploeg die gretig is, maar we denken stapje voor stapje. We weten dat WK-groepsfases niet gemakkelijk zijn", zegt Messi, die het met de Argentijnse equipe opneemt tegen Saoedi-Arabië, Mexico en Polen. Messi vindt dat Argentinië onder coach Lionel Scaloni een goed op elkaar ingespeelde ploeg heeft die vorig jaar de Copa América won. "We kennen elkaars eigenschappen en weten wat het beste is voor ieder moment."
Argentinië speelt woensdag in Abu Dhabi nog een oefenwedstrijd tegen de Verenigde Arabische Emiraten, voordat op dinsdag 22 november het eerste WK-duel met Saoedi Arabië op de agenda staat. Argentinië won het WK al eens in 1978 en 1986. In 2014 verloren de Argentijnen met Messi de finale van Duitsland.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Wouter Goes mist alleen de thuiswedstrijd van AZ van zondag tegen FC Groningen. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de verdediger voor twee duels geschorst, waarvan één voorwaardelijk.
24 minuten geledenMADRID (ANP) - Xabi Alonso gaat volgend seizoen aan de slag als hoofdtrainer van Real Madrid. Volgens Marca tekent de coach van Bayer Leverkusen nog deze maand een contract voor drie seizoenen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Davy van den Berg keert terug bij FC Utrecht. De middenvelder verlaat PEC Zwolle transfervrij aan het einde van dit seizoen en tekent een driejarig contract bij de club waarvoor hij van 2019 tot en met 2022 ook in actie kwam.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse neemt afscheid van hoofdtrainer John van den Brom. De nieuwe eigenaren van de club gaan op zoek naar een coach die een jeugdige selectie moet aansturen.
1 uur geledenBODØ (ANP) - Micky van de Ven is blij dat Tottenham Hotspur een vooralsnog teleurstellend seizoen toch met een hoofdprijs kan afsluiten. "Het was een zwaar jaar maar we zijn maar één zege verwijderd van succes", zei de Nederlandse verdediger na de uitzege op Bodø/Glimt in de halve finale van de Europa League (0-2).
3 uur geledenBILBAO/BODØ (ANP) - De finale van de Europa League gaat tussen Manchester United en Tottenham Hotspur, de nummers 15 en 16 van de Premier League.
12 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het aflopende contract van verdediger Damian van der Haar bij PEC Zwolle is verlengd tot de zomer van 2028. Dat meldt de Eredivisionist die een optie had om de verbintenis met twee jaar te verlengen en daar een derde jaar aan toevoegde.
20 uur geleden