Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Messi wint Gouden Bal voor de zesde keer

Messi wint Gouden Bal voor de zesde keer

PARIJS (ANP) - Lionel Messi is voor de zesde keer winnaar geworden van de Gouden Bal. De Argentijnse aanvaller van FC Barcelona liet in de verkiezing van beste voetballer ter wereld onder anderen Virgil van Dijk, de aanvoerder van Oranje, achter zich.

Van Dijk eindigde in de verkiezing van France Football als tweede, de afwezige Cristiano Ronaldo werd derde. De vierde plek was voor Sadio Mané, ploeggenoot van Van Dijk bij Liverpool. Frenkie de Jong eindigde op de elfde plaats, Matthijs de Ligt werd vijftiende. Georginio Wijnaldum werd gedeeld 26e en Donny van de Beek gedeeld 28e.

De 32-jarige Messi pakte de ereprijs in 2015 voor het laatst. Daarvoor was hij vier keer de beste in de periode van 2009 tot en met 2012. Vorig jaar ging de Gouden Bal naar de Kroaat Luka Modric. Messi werd toen vijfde. Door zijn zesde Ballon d'Or heeft Messi er nu één meer dan zijn eeuwige rivaal Ronaldo.

Beste keeper

"Allereerst wil ik alle journalisten bedanken die op mij hebben gestemd", zei Messi. "Natuurlijk ook veel dank aan mijn collega's bij de club, want zij hebben ook bijgedragen aan deze prijs." De winnaar van de Gouden Bal wordt gekozen door een jury van journalisten in samenwerking met het Franse tijdschrift France Football.

Messi werd dit jaar kampioen met FC Barcelona en in de Champions League verloor hij in de halve finales van Liverpool, de uiteindelijke winnaar.

Voor het eerst werd er ook een prijs voor de beste keeper uitgereikt. Alisson Becker van Liverpool hield onder meer André Onana van Ajax achter zich.

Meer uit Voetbal

Voetballers Congo annuleren trainingskamp vanwege uitbraak ebola

KINSHASA (ANP/AFP) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo heeft een trainingskamp in eigen land ter voorbereiding op het WK geannuleerd vanwege een ebola-uitbraak in het land. Dat meldt een van de stafleden aan het Franse persbureau AFP.

1 uur geleden
Emery ziet Europa League als begin nieuwe gloriejaren Aston Villa

ISTANBUL (ANP/AFP) - Trainer Unai Emery hoopt dat de winst van de Europa League het begin is van nieuwe gloriejaren van Aston Villa. De 54-jarige Spanjaard zei dat de club uit Birmingham de zege van 3-0 op SC Freiburg in de finale in Istanbul moet gebruiken als basis voor "een ambitieus nieuw tijdperk."

2 uur geleden
Southampton verliest beroep tegen uitsluiting finale play-offs

SOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.

12 uur geleden
Aston Villa wint Europa League na ruime zege op SC Freiburg

ISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.

12 uur geleden
FC Volendam wint eerste duel finale play-offs na fouten Willem II

TILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.

14 uur geleden
FC Utrecht kan geen beroep doen op Min tegen sc Heerenveen

UTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.

16 uur geleden
UEFA past format Nations League en EK-kwalificatie aan

NYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.

17 uur geleden