Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Messi wint Gouden Bal voor de zesde keer

Messi wint Gouden Bal voor de zesde keer

PARIJS (ANP) - Lionel Messi is voor de zesde keer winnaar geworden van de Gouden Bal. De Argentijnse aanvaller van FC Barcelona liet in de verkiezing van beste voetballer ter wereld onder anderen Virgil van Dijk, de aanvoerder van Oranje, achter zich.

Van Dijk eindigde in de verkiezing van France Football als tweede, de afwezige Cristiano Ronaldo werd derde. De vierde plek was voor Sadio Mané, ploeggenoot van Van Dijk bij Liverpool. Frenkie de Jong eindigde op de elfde plaats, Matthijs de Ligt werd vijftiende. Georginio Wijnaldum werd gedeeld 26e en Donny van de Beek gedeeld 28e.

De 32-jarige Messi pakte de ereprijs in 2015 voor het laatst. Daarvoor was hij vier keer de beste in de periode van 2009 tot en met 2012. Vorig jaar ging de Gouden Bal naar de Kroaat Luka Modric. Messi werd toen vijfde. Door zijn zesde Ballon d'Or heeft Messi er nu één meer dan zijn eeuwige rivaal Ronaldo.

Beste keeper

"Allereerst wil ik alle journalisten bedanken die op mij hebben gestemd", zei Messi. "Natuurlijk ook veel dank aan mijn collega's bij de club, want zij hebben ook bijgedragen aan deze prijs." De winnaar van de Gouden Bal wordt gekozen door een jury van journalisten in samenwerking met het Franse tijdschrift France Football.

Messi werd dit jaar kampioen met FC Barcelona en in de Champions League verloor hij in de halve finales van Liverpool, de uiteindelijke winnaar.

Voor het eerst werd er ook een prijs voor de beste keeper uitgereikt. Alisson Becker van Liverpool hield onder meer André Onana van Ajax achter zich.

Meer uit Voetbal

Real Madrid wint bij Valencia en houdt aansluiting met Barcelona

VALENCIA (ANP) - Real Madrid heeft zaterdagavond in de Spaanse competitie met 3-0 gewonnen op bezoek bij Valencia. Daarmee komt Real op 30 punten, evenveel als koploper FC Barcelona, dat zondag een uitwedstrijd speelt tegen Atlético Madrid.

9 uur geleden
Koploper PSG wint van Troyes zevende competitiewedstrijd op rij

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond de zevende wedstrijd op rij gewonnen in de Franse competitie. In het eigen Parc des Princes werd ES Troyes met 1-0 verslagen door de regerend landskampioen. Illja Zabarny maakte in de 39e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd.

9 uur geleden
Topscorer Tengstedt schiet Go Ahead Eagles langs Excelsior

ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft zaterdagavond in Rotterdam met 1-0 gewonnen van Excelsior. Het enige doelpunt in de wedstrijd, die weinig hoogtepunten kende, kwam van de voet van Eredivisietopscorer Søren Tengstedt. Door de overwinning komt Go Ahead op 17 punten en staat het voorlopig achtste. Excelsior blijft vijftiende met 11 punten.

10 uur geleden
AS Roma wint weer en nadert koploper Lazio

ROME (ANP) - AS Roma heeft zaterdagavond in het Stadio Olimpico met 3-0 gewonnen van Sassuolo in de Serie A. Daarmee komt de club van Donyell Malen, Marten de Roon en Devyne Rensch op 27 punten, 1 punt minder dan koploper en stadsgenoot Lazio, dat zondag op bezoek gaat bij Napoli.

10 uur geleden
Egypte ontslaat bondscoach Hassan, die laatste zestien WK haalde

CAÏRO (ANP) - De Egyptische voetbalbond (EFA) heeft bondscoach Hossam Hassan (60) ontslagen. Dat heeft de EFA zaterdag bekendgemaakt in een verklaring op de eigen site. Hassan leidde het Egyptische nationale voetbalelftal afgelopen zomer op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico naar een plek bij de laatste zestien. Daar verloor het land na een tumultueuze slotfase van de latere verliezend finalist Argentinië.

10 uur geleden
ADO Den Haag wint na trainersontslag thuis van Sparta Rotterdam

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft vijf dagen na het ontslag van trainer Robin Peter de tweede overwinning van dit Eredivisieseizoen geboekt. In eigen huis won de ploeg zaterdag, onder leiding van interim-trainer Levi Schwiebbe, met 3-1 van Sparta Rotterdam. Door de overwinning komt ADO op 9 punten en staat de club nog altijd zeventiende. Sparta blijft met 12 punten op de elfde plaats.

10 uur geleden
Manchester City verliest bij Forest en ziet Arsenal uitlopen

WEST BRIDGFORD (ANP) - Manchester City heeft in de Premier League op bezoek bij Nottingham Forest met 3-1 verloren en ziet koploper Arsenal daarmee uitlopen naar een voorsprong van 6 punten. Het was de derde competitienederlaag op rij voor City, dat de eerste zeven wedstrijden van het seizoen allemaal won.

10 uur geleden