Messi wint Gouden Bal voor de zesde keer
PARIJS (ANP) - Lionel Messi is voor de zesde keer winnaar geworden van de Gouden Bal. De Argentijnse aanvaller van FC Barcelona liet in de verkiezing van beste voetballer ter wereld onder anderen Virgil van Dijk, de aanvoerder van Oranje, achter zich.
Van Dijk eindigde in de verkiezing van France Football als tweede, de afwezige Cristiano Ronaldo werd derde. De vierde plek was voor Sadio Mané, ploeggenoot van Van Dijk bij Liverpool. Frenkie de Jong eindigde op de elfde plaats, Matthijs de Ligt werd vijftiende. Georginio Wijnaldum werd gedeeld 26e en Donny van de Beek gedeeld 28e.
De 32-jarige Messi pakte de ereprijs in 2015 voor het laatst. Daarvoor was hij vier keer de beste in de periode van 2009 tot en met 2012. Vorig jaar ging de Gouden Bal naar de Kroaat Luka Modric. Messi werd toen vijfde. Door zijn zesde Ballon d'Or heeft Messi er nu één meer dan zijn eeuwige rivaal Ronaldo.
Beste keeper
"Allereerst wil ik alle journalisten bedanken die op mij hebben gestemd", zei Messi. "Natuurlijk ook veel dank aan mijn collega's bij de club, want zij hebben ook bijgedragen aan deze prijs." De winnaar van de Gouden Bal wordt gekozen door een jury van journalisten in samenwerking met het Franse tijdschrift France Football.
Messi werd dit jaar kampioen met FC Barcelona en in de Champions League verloor hij in de halve finales van Liverpool, de uiteindelijke winnaar.
Voor het eerst werd er ook een prijs voor de beste keeper uitgereikt. Alisson Becker van Liverpool hield onder meer André Onana van Ajax achter zich.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - Engeland heeft zijn eerste zege in de Nations League binnen. De ploeg van bondscoach Thomas Tuchel won in Praag met 2-0 van Tsjechië, dat lang met tien man speelde.
3 uur geledenKOŠICE (ANP) - Bondscoach John van 't Schip heeft ook zijn tweede wedstrijd als bondscoach van Kazachstan niet kunnen winnen. Bij Slowakije verloor de ploeg met 2-1. Van 't Schip debuteerde eerder met een 1-1-gelijkspel tegen Faeröer.
3 uur geledenSEVILLA (ANP) - Spanje heeft ook de tweede wedstrijd in de Nations League gewonnen. De regerend wereld- en Europees kampioen versloeg in Sevilla met een hoofdrol van Lamine Yamal Kroatië met 4-1.
3 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad heeft een nieuw contract getekend bij Corinthians uit Brazilië. De in Utrecht geboren middenvelder blijft tot eind december 2027 bij de ploeg van Oranje-international Memphis Depay. De topscorer aller tijden van het Nederlands elftal tekende vorige maand eveneens een nieuwe verbintenis bij de club uit São Paulo. Hij blijft tot medio 2028.
5 uur geledenPTUJ (ANP) - Het is voor Jong Oranje nog lastiger geworden om het EK van 2027 in Albanië en Servië te bereiken. Jong Israël won met 3-2 bij Jong Slovenië en staat steviger op de tweede plaats in de kwalificatiegroep achter koploper Jong Noorwegen.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kan bij de play-offs in de WK-kwalificatie tegen Hongarije geen beroep doen op Vivianne Miedema, Renee van Asten en keepster Daphne van Domselaar. Veurink heeft Isa Kardinaal en Sophie Proost voor het eerst opgeroepen.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Manchester City is officieel schuldig bevonden aan alle aanklachten wegens ernstige overtredingen van de financiële regels van de Premier League in de seizoenen 2009/10 tot en met 2017/18. Dat maakte de Premier League dinsdag bekend.
7 uur geleden